Skocz do zawartości

Gorszy sort czyli strzały próbne, testowe i niedokończone


Grzędziel

Rekomendowane odpowiedzi

Człowiek zobaczył czyste niebo i się ucieszył, rozstawił sprzęt i zebrał ciutkę materiału. Ale dlaczemu? No zgadnijcie sami.
Na zdjęciu jasna gwiazda K Cas z masą 33 naszych słońc a obok dwie gromadki, ngc 133 oddalona o 2055 lat świetlnych i ngc144, leżąca w odległości 11 318 lat świetlnych.
 
Wołam @diver może sie spodoba :P
 
420s w klatkach po 10s
 
130pds ASI585MC, balkon :P

NGC133 NGC146.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.08.2023 o 21:56, flamezz napisał(a):

Wczorajsze 1,5h z balkonu na NGC404.

 

Brawo za pomysł na kadr: Mirach i jej duch. :)  Widać jednak wyraźne wady toru optycznego: niebieska aberracja na białych gwiazdach i ten dyfrakcyjny spajk.

 

56 minut temu, flamezz napisał(a):

Wołam @diver może sie spodoba :P

 

Skoro zostałem wezwany... ;)

Kolejne brawo za kadr. Kolory gwiazdek moim zdaniem ogarnąłeś całkiem dobrze. Trochę przeszkadza mi nieco nadmierny szum, który podczas obróbki można pewnie dyskretnie zmiejszyć.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, diver napisał(a):

Skoro zostałem wezwany... ;)

Kolejne brawo za kadr. Kolory gwiazdek moim zdaniem ogarnąłeś całkiem dobrze. Trochę przeszkadza mi nieco nadmierny szum, który podczas obróbki można pewnie dyskretnie zmiejszyć.

 

Cóż, tylko 420s :D Ale oznaczyłem cię, żeby zrobić na Tobie presję powrotu do diverowych kadrów :D A propo niebieskiej aberki, przy kolejnych fotach, będę składać kanały na nowo.

Edytowane przez flamezz
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, flamezz napisał(a):

A propo niebieskiej aberki, przy kolejnych fotach, będę składać kanały na nowo.

 

Warto byłoby dotrzeć do przyczyny. Korektor?

Jeżeli chodzi o te spajki, to spróbuj sprawdzić czy nie masz może trochę skręconych ramion pająka. W tym teleskopie można to skorygować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, diver napisał(a):

 

Warto byłoby dotrzeć do przyczyny. Korektor?

Jeżeli chodzi o te spajki, to spróbuj sprawdzić czy nie masz może trochę skręconych ramion pająka. W tym teleskopie można to skorygować.

 

Hmm nie mam pojęcia. Korektor to baader mark III i jak sprawdzałem idealnie kryje całość kadru i nie mam wiedzy, żeby diagnozować resztę . A jeśli chodzi o pająka to tutaj jeszcze nie gmerałem. Problem wychodzi, tylko na mega jasnych gwiazdach i na razie to olałem. W przyszłości zlecę Tomciowi produkcję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale mam trochę tego stwora dość. Problemy z wzorkami od mikrosoczewkowania kamery w samym środku kadru, niedziałające flaty 1/3 materiału z powodów niemożliwych do ustalenia... Ehh, cały ten czas mogłem poświęcić na DeHt5 tuż obok ale nie. Musiałem go stracić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.