Skocz do zawartości

Astrofotograficzne podsumowania 2019 roku


Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo fajnie zrobiłeś zdjęcia zaćmienia księżyca :) Oraz wstęga drogi mlecznej - i tutaj takie pytanie. Czy w rzeczywistości wygląda ona tak kolorowo jak na zdjęciach czy raczej jest w odcieniach szarości jak inne DSO?

 

Pytam z tego względu że nigdy nie miałem przyjemności widzieć jej na własne oczy, a nie ukrywam chciałbym. 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bezel napisał:

Bardzo fajnie zrobiłeś zdjęcia zaćmienia księżyca :) Oraz wstęga drogi mlecznej - i tutaj takie pytanie. Czy w rzeczywistości wygląda ona tak kolorowo jak na zdjęciach czy raczej jest w odcieniach szarości jak inne DSO?

 

Pytam z tego względu że nigdy nie miałem przyjemności widzieć jej na własne oczy, a nie ukrywam chciałbym. 

 

Dzięki :) Co do DM to niestety kolory nie są tak dobrze widoczne. To zdjęcia było robione w warunkach bliskich bieszczadzkim więc pod raczej ciemnym niebem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mateusz_D napisał:

Dzięki :) Co do DM to niestety kolory nie są tak dobrze widoczne. To zdjęcia było robione w warunkach bliskich bieszczadzkim więc pod raczej ciemnym niebem.

Zdaję sobie z tego sprawę, u mnie musiałbym czekać chyba na przerwę w dostawie energii dla całego miasta, a w wiosce obok też szału nie ma :( No cóż.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tayson napisał:

Fajnie że z każdym zdjęciem idziesz do przodu. Tak trzymać! 

Jak skladales mozaikę księżyca na okrągło?

Dzięki wielkie. Mozaikę składałem ręcznie w PS poprzez obracanie o 45 stopni fotki bazowej. Potem ustawiałem pozycję na warstwach a żeby było łatwiej to w trakcie przenoszenia Opacity ustawiałem na bodaj 50%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2019 o 16:18, MarcinSn napisał:

Powyższe prace ukazują prawdziwy rozwój i postęp :), oby tak dalej!

Dla odmiany uważam, że ja stoję w miejscu, a więc i trochę się cofam, ale to sprawka coraz mniejszej ilości czasu na jakieś większe projekty. Mimo wszystko decyduje się pokazać tu moją całoroczną pracę, która i tak daje mi dużo radości.

Astrofotografia_2019_opis_2.jpg

Można widzieć czym robione zdjęcie iss na tle tarczy księżyca? I może jakieś porady jak się to tego przygotować. Bo 13 będe mieć okazje fotografować takie zjawisko ale za bardzo nie wiem jak się na to zabrać.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Stachu napisał:

Można widzieć czym robione zdjęcie iss na tle tarczy księżyca? I może jakieś porady jak się to tego przygotować. 

ISS robione było w ognisku głównym teleskopu SCT 6" (F=1500mm), Nikodem D3100. Sprzęt rozstawić trzeba trochę wcześniej (by się ochłodził, ale też nie za dużo wcześniej, żeby nie skropliła się na nim rosa, jeśli nie stosujesz grzałek). Jakąś minutę przed czasem tranzytu robię już zdjęcia (albo serię zdjęć przy pomocy wężyka spustowego), albo włączam nagrywanie filmu. Jak Księżyc, czy Słońce są nisko nad horyzontem, to ISS jest daleko i jest mały, jak niestety na moich zdjęciach. Trzeba polować na tranzytu wysoko na niebie.

Edytowane przez MarcinSn
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Tayson napisał:

Mam wrażenie że do multiwątkow zagląda mniej osób, niż do tematów zakładanych przez pojedyncze osoby. 

To pewnie efekt "pierwszego posta na pierwszej strony", który szczególnie działa w "Galerii  DS". I choćby zdjęcie  np. po poprawkach finalnie było bardzo dobre, ale jeśli zostanie umieszczone na kolejnej stronie wątku lub gdzieś nisko na pierwszej, to i tak niemal zawsze skazane jest na małe zainteresowanie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.