Skocz do zawartości

Astrofotograficzne podsumowania 2019 roku


Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

Twoje efekty są na prawdę niezwykłe jak na tak krótki czas. Ja w pierwszym roku nie zrobiłem jeszcze niczego nadającego się do publikacji. Myślę że to "magia forum" :) (ja początkowo nawet nie wiedziałem że są jakieś fora...).

Wiele prac prezentuje już "docelowy" poziom. Teraz tylko dopracować detale i strzelać kolejne obiekty!

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B podpiął/eła i promował(a) ten temat

Powyższe prace ukazują prawdziwy rozwój i postęp :), oby tak dalej!

Dla odmiany uważam, że ja stoję w miejscu, a więc i trochę się cofam, ale to sprawka coraz mniejszej ilości czasu na jakieś większe projekty. Mimo wszystko decyduje się pokazać tu moją całoroczną pracę, która i tak daje mi dużo radości.

Astrofotografia_2019_opis_2.jpg

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w dobrym wątku dodaję tego posta, bo tu widzę sama śmietanka :)

Dawno nic nie dodawałem na forum, głównie z braku czasu, ale coś tam robiłem, nie próżnowałem.

Zdjęcia DS wykonałem Nikonem D610 przez Newtona 150/750 z korektorem komy, czasy max do 60s na klatkę (nie mam guindingu), sumaryczny czas naświetlania to mniej więcej 60-120min. Generalnie dodałem zdjęcia wraz z plate solvami, ale napiszę co jest co:

1. The Box - Hickson 61

2. Triplet Smoka

3. Galaktyki w Pannie

4. Galaktyka Igła NGC4565

5. Galaktyka Wir M101

6.  Galaktyka Andromedy M31 - tutaj napiszę, że materiał zbierałem w zeszłym roku, ale ostatecznie obrobiłem go w tym roku. 3 godziny ekspozycji.

7. Testy na SWSA (Nikon D610 zobiektywem Nikon 50mm 1.4@4 (30x30s). Oczywiście część konstelacji Łabędzia bardzo dobrze znana.

8.-10 - Zdjęcia Drogi Mlecznej. Dwa pierwsze zdjęcia z okolic Lublina (Żabia Wola, Tarnawka), ostatnie z Krościenka nad Dunajcem. Nikon D610 + 20mm f/1.8 + statyw.

EDIT: Zdjęcia niestety poustawiały się jak chciały, numery nie koniecznie odpowiadają żeczywistości).


Zrobiłem jeszcze trochę zdjęć, m.in. zaćmienia Księżyca, ale nie będę bardziej zaśmiecał wątku.

Mam nadzieję, że w przyszłym roku będę miał trochę więcej czasu no i jednak przydałoby się więcej pogody, czego także i Wam życzę. :)

 

Kamil

BOX_50x1min_ABE.jpg

3831781.jpg

Dragon_Triplet_2h_ABE.jpg

3831794.jpg

Galaktyki_Panny_ABE.jpg

3831787.jpg

NGC4565_ABE.jpg

3831788.jpg

Sequator Composition 1-4.jpg

Whirpool_90x1min_ABE.jpg

3831791.jpg

Milky Way Full 2x3.jpg

Milky Way 4 sequator 2-4.jpg

Andromeda Full 2x3.jpg

Łabądź 13min exp. staradventurer mini surówka-2.jpg

Edytowane przez Zybert
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.