Skocz do zawartości

GSO Ritchey-Chretien RC 406/3250 Carbon OTA


DaleCooper

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wessel

W dawnych czasach produkując słynną reklamę gumy Turbo ( "Guma turbo to wyżucia szczyt" - może to jeszcze ktoś pamięta?) jeździłem Fiatem 125P. A że w tej reklamie pojawił się Chevrolet Corvette poprosiłem właściciela , żeby pozwolił mi się przejechać....ruszyłem z dwójki a i tak wykręciłem efektownego bączka i szybko wysiadłem.

Widzę analogię, z tym że kolega nie powinien wsiadać, tak będzie lepiej dla kasy ew. ubezpieczyciela :)Przesiadka z Newtona  20 cm na taki sprzęt może być bolesna porażka.

To jest monstrum, które wymaga stacjonarnego obserwatorium, potężnego montażu i jeszcze większej wiedzy na temat jego kolimacji, setupu i prowadzenia. A tej jak widzę koledze z Twin Peaks trochę brakuje.

Pamiętacie Zenona? Jakoś cicho od pół roku...

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa się chyba wyjaśniła. Rozmawiałem z Deltą, faktycznie jest temat na rzeczy. Obserwatorium w Truszczynach zamówiło ten sprzęt, także facet to piszący jest zapewne z tego obserwatorium. 

 

https://pl-pl.facebook.com/ObserwatoriumTruszczyny/

Z tego co czytam, robią fajne transmisje i wyjazdy zagraniczne na zaćmienia i ostatnio na tranzyt Merkurego transmitowany z Teneryfy. Wspierają Astronarium. Także środki na zakup sprzętu posiadają. Jak widać również mają dużo profesjonalnego sprzętu. 

Edytowane przez Auron
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Auron napisał:

Sprawa się chyba wyjaśniła. Rozmawiałem z Deltą, faktycznie jest temat na rzeczy. Obserwatorium w Truszczynach zamówiło ten sprzęt, także facet to piszący jest zapewne z tego obserwatorium. 

 

https://pl-pl.facebook.com/ObserwatoriumTruszczyny/

Z tego co czytam, robią fajne transmisje i wyjazdy zagraniczne na zaćmienia i ostatnio na tranzyt Merkurego transmitowany z Teneryfy. Wspierają Astronarium. Także środki na zakup sprzętu posiadają. Jak widać również mają dużo profesjonalnego sprzętu. 

No i się wydało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, HAMAL napisał:

Czyli wszystko jasne, bardziej zaawansowana forma tego o czym pisał kubaman :happy:

Można wiedzieć, dlaczego tak uważasz?. Nie byłem w Truszczynach, ale widzę, że poważnie podchodzą do tematu. Współpracują z prof. Niedzielskim, (mam nadzieję, że znany naukowiec w kręgach astropolis), Mikołajewskim, Andrzejem Pilskim (wszystko jest na zdjęciach) :), a  z tego co pisał Twin Peaks, chcą robić fotometrie to pewnie za namową tego profesora Niedzielskiego tak mniemam. Poza tym jak widać sprzet mają pierwszej klasy. Jeśli faktycznie zakupią tego półmetrowca to chętnie się tam wybiorę do czego i Ciebie namawiam Hamal :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja od wielu lat uważam, że na krajowych astroforach ujawnia się około 20% posiadaczy topowego sprzętu a pozostałych 80% sprzętu jest dyskretnie używanych (lub kurzy się) w prywatnych obserwatoriach na wielohektarowych rezydencjach... Wcale bym się nie zdziwił, gdyby się okazało że na terenie Polski znajduje się w prywatnych rękach np. kilkanaście refraktorów APO powyżej 8". ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Auron napisał:

Można wiedzieć, dlaczego tak uważasz?. Nie byłem w Truszczynach, ale widzę, że poważnie podchodzą do tematu. Współpracują z prof. Niedzielskim, (mam nadzieję, że znany naukowiec w kręgach astropolis), Mikołajewskim, Andrzejem Pilskim (wszystko jest na zdjęciach) :), a  z tego co pisał Twin Peaks, chcą robić fotometrie to pewnie za namową tego profesora Niedzielskiego tak mniemam. Poza tym jak widać sprzet mają pierwszej klasy. Jeśli faktycznie zakupią tego półmetrowca to chętnie się tam wybiorę do czego i Ciebie namawiam Hamal :) 

Typowy megaloman, zdawkowymi postami buduje napięcie, karmi się zachwytami zachwycających się, buduje pułapkę na niedowiarków, rośnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, HAMAL napisał:

Typowy megaloman, zdawkowymi postami buduje napięcie, karmi się zachwytami zachwycających się, buduje pułapkę na niedowiarków, rośnie :)

Jeśli piszesz o mnie to, tylko stwierdzam fakty (wszystko jest na profilu obserwatorium), choć zgoda Twin Peaks trochę źle podszedł do tematu. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, Auron said:

Nie byłem w Truszczynach, ale widzę, że poważnie podchodzą do tematu. Współpracują z prof. Niedzielskim, (mam nadzieję, że znany naukowiec w kręgach astropolis), Mikołajewskim, Andrzejem Pilskim (wszystko jest na zdjęciach) :), a  z tego co pisał Twin Peaks, chcą robić fotometrie to pewnie za namową tego profesora Niedzielskiego tak mniemam. Poza tym jak widać sprzet mają pierwszej klasy. Jeśli faktycznie zakupią tego półmetrowca to chętnie się tam wybiorę do czego i Ciebie namawiam Hamal :) 

Co więcej, zauważyłem, że udziela się tam także Michał Juszczakiewicz, którego mieliśmy okazję poznać z @Grzędziel  i @Krzysztof Wozniak na młodzieżowym obozie astronomicznym w Niepołomicach, dokładnie... 45 lat temu :)

Jak widać pasja astronomiczna nie odpuszcza - choć przyjmuje różne formy ;)

 

Vide pierwsza fotka w tym poście:

https://astropolis.pl/topic/58673-zloty-miłośników-astronomii-w-przeszłości/?do=findComment&comment=686702

 

569039890_IMG_8240_HDR_TRIM_best.jpg.3ee9ce029316a2cc129334259905fd831.jpg.830e533f8ceea35ee4a99b9e75c98518.jpg

Chyba łatwo Michała na tym zdjęciu rozpoznać, bo widzę, że "trzyma się świetnie" i niewiele się zmienił :)

 

@DaleCooper - proszę pozdrów serdecznie Michała ode mnie.

 

Powodzenia w waszych ambitnych planach!

 

Przepraszam za totalny OT, może trochę rozładuje niepotrzebne napięcie panujące w tym wątku?;)

 

Nikodem

 

 

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wessel

Napięcie jest na poziomie zleżałej gumy od majtek :)

Co ciekawsze, odkrycie kto, co i dlaczego bynajmniej nie zmienia technikaliów dyskutowanych w tym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, wessel said:

Napięcie jest na poziomie zleżałej gumy od majtek :)

Jak na standardy Astropolis być może faktycznie nazywanie kogoś "typowym megalomanem" to normalka ;)

 

6 minutes ago, wessel said:

Co ciekawsze, odkrycie kto, co i dlaczego bynajmniej nie zmienia technikaliów dyskutowanych w tym wątku.

A czy ja mówiłem, że zmienia?

Przeprosiłem za OT? Przeprosiłem.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, HAMAL napisał:

Ja chciałem zobaczyć zdjęcia z Canona, i Asiek :uhm: ale się chyba nie doczekam :)

Termin realizacji to z tego co kojarzę 4 miesiące, plus jak sami wiemy, po zakupie nowego sprzętu chmury są jak w banku :) Jeśli ten post to nie żart, to wyczuwam, że za jakiś czas znów zostanie tutaj podbity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto z Was kupując półmetrowy teleskop nie byłby tym podekscytowany i nie chciałby się tym jak najszybciej pochwalić? A tu od razu gromy na głowę człowieka tylko dlatego, że zamówił lustro, na które mało kto może sobie pozwolić.

W sumie po obu stronach zachowanie nie do końca dojrzałe, ale zdecydowanie moja sympatia bardziej jest po stronie człowieka cieszącego się.

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro autor wątku już udowodnił, że nie jest wielbłądem, to może czas mu coś doradzić, żeby przedsięwzięcie tym bardziej się udało! :D Z chęcią poczytam jak wyglądają rady do takiego sprzętu. Choć o montażu i kamerce jakaś dyskusja już się nieśmiało rozpoczęła. Dawajcie Eksperci!

Kibicuję!

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Agent Smith napisał:

Co więcej, zauważyłem, że udziela się tam także Michał Juszczakiewicz, którego mieliśmy okazję poznać z @Grzędziel  i @Krzysztof Wozniak na młodzieżowym obozie astronomicznym w Niepołomicach, dokładnie... 45 lat temu :)

Jak widać pasja astronomiczna nie odpuszcza - choć przyjmuje różne formy ;)

 

Vide pierwsza fotka w tym poście:

https://astropolis.pl/topic/58673-zloty-miłośników-astronomii-w-przeszłości/?do=findComment&comment=686702

 

569039890_IMG_8240_HDR_TRIM_best.jpg.3ee9ce029316a2cc129334259905fd831.jpg.830e533f8ceea35ee4a99b9e75c98518.jpg

Chyba łatwo Michała na tym zdjęciu rozpoznać, bo widzę, że "trzyma się świetnie" i niewiele się zmienił :)

 

@DaleCooper - proszę pozdrów serdecznie Michała ode mnie.

 

Powodzenia w waszych ambitnych planach!

 

Przepraszam za totalny OT, może trochę rozładuje niepotrzebne napięcie panujące w tym wątku?;)

 

Nikodem

 

 

 

 

Nikodemie, dzięki wielkie. Twoje pozdrowienia przekażę Michałowi no i zapraszamy do Truszczyn oraz obejrzenia naszych filmów z wypraw na zaćmienia Słońca do USA i Chile. :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.