Skocz do zawartości

Aktualizacja silnika Astropolis - zgłaszanie uwag


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam, jeśli ktoś już to zgłaszał, przyznaję się bez bicia że nie przekopałem tych 7 stron wątku żeby sprawdzić. Do adremu: warto byłoby dodać trochę paddingu nad i pod zdjęciami w poście, bo w tej chwili sklejają się ze sobą i są w zdecydowanie zbyt małej odległości od tekstu.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie odczucia co do wydajności/szybkości strony? Jesteśmy jeszcze przed jednym krokiem optymalizacyjnym (wymiana Apacha na inny silnik) i chciałbym się od was dowiedzieć, jak to wygląda w tej chwili. Wg naszych danych jest całkiem dobrze, ale... warto to zbadać u źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa szybciej.

Wcześniej mini-galeria znajdowała się nad listą tematów i wczytywała się z 1-2 sekundowym lagiem. Chcesz kliknąć ostatni aktualizowany temat... i bam! jesteś w galerii DSów :) 

Edytowane przez bartolini
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na Win10 i FF działa szybko

strona główna wczytuje się poniżej 2 sek, a to z nią były największe problemy

 

jeśli chodzi o bugi to znalazłem 2 w statusach

pokaż więcej jest w naszym ojczystym języku ale już pokaż mniej po obcemu ;)

jeśli mamy nieprzeczytane komentarze i klikniemy w poprzednie komentarze to przekierowuje nas do profilu autora statusu

 

pozdrawiam

Edytowane przez ZbyT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOW (jak ciebie nikt nie chwali, to musisz się sam pochwalić :P)! Dzisiaj zakończyliśmy proces znacznej zmiany w systemie serwera (dla znających się na IT - przeszliśmy z Apache'a na LiteSpeed'a) i zmniejszyliśmy czas ładowania o kilkadziesiąt %. Wszyscy powinniśmy odczuć poprawę mimo, że ostatnio już było całkiem dobrze. Poniżej wykres pomiaru (od ~10:30):

 

image.png

  • Lubię 3
  • Dziękuję 2
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy jest szansa, żeby po kliknięciu w temat, kierowało na ostatnią stronę i „scrollowało” do ostatnich nieprzeczytanych postów?

Często mamy jedną nową odpowiedź w temacie i musimy scrollować całą stronę, żeby do niej dojechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adam_Jesion napisał:


Leonardo Dicaprio Reaction GIF

 

 

Na brak możliwości cytowania tylko na taką beznadziejną odpowiedź można liczyć ? Jeszcze zrobi mi się przykro i zażądam usunięcia całego mojego dorobku ;) 

Edytowane przez HAMAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś Pejcz napisał w statusach, że to miejsce na luźniejsze, mniej poważne wątki. Potem Adam napisał, że za dużo ważnych, cennych tematów wpada jako status.

Dlatego ja bym o tę sprawę się nie martwił i nie przejmował, że Adam tego nie zrobił mimo, że widział - bo najwidoczniej nie jest to proste.

Nie mam uwag do funkcjonowania forum. Śmiga super.

Siema

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.