Skocz do zawartości

Recenzja teleskopu- raczej z kosmosu


ozokarol

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie trafiłem na jakże fenomenalną recenzję, jeszcze wspanialszego teleskopu. :D
Czy również jesteście tak oczarowani oferowanymi możliwościami 76-milimetrowego sprzętu, z aż 420x powiększeniem za 700zł?
 

https://geeknerd.pl/recenzja-teleskopu-tasco-luminova-76x700-mm-420x/

 

 

obraz.png

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, isset napisał:

Traf chciał, że na niebie górował aktualnie baaaaaardzo daleko Mars. No to ciach! Szybko ustawiam swój teleskop no i czas na oględziny.

 

Myślałem, że napisze coś więcej, a nie że obraz był super :) 

Mnie zawsze słowo oględziny kojarzą się z miejscem wypadku i zejściem śmiertelnym ;-) 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne - złotymi zgłoskami zapisane:

 

- "...bardzo szczegółowa i rozbudowana mapa widocznej z ziemi strony księżyca. Tak, tylko jednej, ponieważ jak wiemy, tzw. ciemna strona księżyca jest nie widoczna i jej nie zobaczymy przez teleskop."

- "Traf chciał, że na niebie górował aktualnie baaaaaardzo daleko Mars. No to ciach! Szybko ustawiam swój teleskop no i czas na oględziny."

-"Do grzbietu teleskopu przykręcamy także małą lunetę, dzięki której możemy ustawić odpowiedni kąt widzenia teleskopu. Obraz w niej, tak samo jak w teleskopie jest odwrócony do góry nogami, aby nie było trudności z ustawieniami. Właśnie! Co do obrazu, to brakowało mi w zestawie specjalnej nasadki, która sprawiałaby, że to co widzimy nie jest do góry nogami. Ale taką możemy dokupić osobno za małe pieniądze."

-"Opisywany model to również bardzo ładny dodatek do wystroju mieszkania! Już kilka osób powiedziało mi, że całość bardzo ładnie współgra z wystrojem mojego domu."

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój brat ma bardzo podobny teleskop za 300 zeta go chyba kupił kilka lat temu. Powiem tak. Na początek jest całkiem spoko, widać Jowisza z księżycami, Saturna i pierścienie, tranzyt Wenus na tle tarczy Słońca też zaobserwowany i teleskop się nie stopił ¯\_(ツ)_/¯

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Łukasz Horoś napisał:

Mój brat ma bardzo podobny teleskop za 300 zeta go chyba kupił kilka lat temu. Powiem tak. Na początek jest całkiem spoko, widać Jowisza z księżycami, Saturna i pierścienie, tranzyt Wenus na tle tarczy Słońca też zaobserwowany i teleskop się nie stopił ¯\_(ツ)_/¯

Ze wzgledu na długość, to optykę ma całkiem do przejścia. Oczywiście prawie kazdy inny teleskop jest od niego lepszy.

 

Pamiętam że Niklo z CN go kiedys męczył...

https://www.cloudynights.com/gallery/image/21686-jupiter-2112014-with-114900-newton/

 

EDIT

A nie... pomyliłem, to jest przeciez 76mm a nie 114...

Edytowane przez JSC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisał co wiedział - o kartonie, sposobie pakowania, dodanych świstkach które każdy i tak wyrzuca, że trzeba ostrość ustawić i moje ulubione: ładnie wygląda postawione w kącie w mieszkaniu. Jak stary serwer na SPARCu robiący za podstawkę pod kwiatek :D To nie jest żadna recenzja, tylko relacja z otwarcia pudełka przez gadżetową szafiarkę. Chyba nigdzie, nawet w sklepie! nie ma podstawowej informacji, że to newton :D Całe szczęście przy tej światłosile obstrukcja nie jest duża, ale apertura czynna będzie pewnie gdzieś w okolicach 50-60mm. Szukacz, a nie teleskop :D 

 

Ta tuba da 114x max 152x powiększenie co odpowiada okularom 6.1 i 4.6mm odpowiedno, a powyżej obraz będzie się szybko degradować i tracić ostrość. 420x jest oczywiście bezczelnym chwytem marketingowym. Wszystko na telepiącym się montażu, co już sam autor zauważył. Musi być naprawdę źle, jeśli takie coś zauważa osoba niemająca pojęcia o sprzęcie astro.

 

To nie jest sprzęt ani dla amatora, który powinien lepiej wydać swoje 700zł, ani tym bardziej do zaawansowanego wykorzystania. Nie kupuj tego gówna. Jak zalęgnie ci się takie coś w domu, to połóż trutkę, oblej kwasem, albo strzelaj. Ostrzegaliśmy

 

 

 

i na koniec tagi żeby ludzie szukając w googlu znaleźli ten wątek: Tasco Luminova 76×700 76/700 420x geeknerd geeknerd.pl @geeknerd recenzja opinia jakość test quality telescope

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.