Skocz do zawartości

Kolimacja APO


kubaman

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, Marcin_G napisał:

Ja kolimowalem moj tryplet Omegona, może nie jest to operacja zrobiona profesjonalnie, ale skutecznie....jest założony temat „Nie lękajcie się”

tylko w Twoim wątku piszesz o kolimacji soczewek w celi, a ja chcę mniej dogłębnie - kolimacja całej celi na trzech śrubach oraz kolimacja focusera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kubaman napisał:

tylko w Twoim wątku piszesz o kolimacji soczewek w celi, a ja chcę mniej dogłębnie - kolimacja całej celi na trzech śrubach oraz kolimacja focusera

Paaaanie - łatwizna. Taką regulację bez wahania możesz próbować wykonać samodzielnie, bez żadnych zagorożeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że podejmowałem takie próby i mi się nie udało. RASA sobie kolimuję, a tu ni rusz, brakuje w sieci informacji jak się za to zabrać.

Edytowane przez kubaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wolfgang Grzybowski

Odnośnie pana Grzybowskiego - to niestety (sorry Wessel - kiedyś Ci za bardzo pozytywnie o nim napisałem) nie radzi sobie chłop z bardziej skomplikowanymi konstrukcjami - ja

byłem z RC i AP155 ... polecieli mi go https://www.teleskop-spezialisten.de ... bo niby zna się lepiej ... hmmmmmm 

Foto poniżej - pierwsze światło po kolimacji - dodam, że kolimację RC wykonywał tylko lustrem wtórnym hmmmmm (teleskop był totalnie rozjechany), jak ktoś 

chociaż próbował kolimować takie ustrojstwo i trochę poczytał wie co mam na myśli.

A ten astygmatyzm (chyba to widać na zdjęciu - poprawcie jak się mylę), miał być kompletnie niewidoczny w tej skali ....................

Przyjemność kosztowała 170E.... - miałem mu napisać feedback - ale uznałem to za stratę czasu .... NIE POLECAM

1646242385_Foto1G.JPG.af99afdd22fade0f5f134b8dfe320db1.JPG

IMG_2575.thumb.jpg.fba0877f142cd69132f3c11fd6269149.jpg

 

Edytowane przez Naski
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

To ciekawe @Naski co mówisz i w sumie warte uwagi, bo WG uchodzi za świetnego specjalistę. A co z AP?

Też tak słyszałem - dlatego do niego pojechałem - z polecenia - i byłem przy tym jak kolimował .... tragedia odnośnie RC ...

Ap- szczerze mieszane uczucia - bo po podpięciu Sbig - któryś róg mi bardziej ciągnie - może być to też złączka, w której brak regulacji ...

aczkolwiek próbowałem rożnych opcji .... temat jeszcze do sprawdzenia - nie wydaje wyroku na pracy z AP.  - bo niby tylko tyknięcie zrobił śrubami.

Ale 4liter mi nie urwało po podłączeniu - będę musiał się skontaktować z serwisem w Ameryce. - Zaraz po tym jak Tomasz ogarnie złączkologię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.