Skocz do zawartości

M42 - mam i ja.


warpal

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, monter napisał:

Takie fajnie naturalne, nieprzytłaczające saturacją. 

 

2 godziny temu, Auron84 napisał:

Kiedy kobiety mówią mi, że faceci nie znają się na kolorach, ja odpowiadam to wejdź na astropolis.pl. Super zdjęcie gratki :)

 

Godzinę temu, Marvaz napisał:

Bardzo fajna fotka. Jedynie koloru brak jak dla mnie :)

 

Jak widać z powyższego "de gustibus non disputandum est" ;)

 

1 godzinę temu, Robson_g napisał:

Ale niestety. Trzeba też dodać że nie podano by takiego zdjęcia bez Fsq. Oczywiście obróbka techniczna fotki to podstawa ale jednak szkło to szkło. 

Niestety. Po przesiadce z WO Zenithstar II 80, to trochę jak przetarcie zaparowanej szyby.

 

1 godzinę temu, mirekk napisał:

Fotka bardzo fajna. Zastanawia mnie tylko to halo na gwiazdkach. Wiesz gdzie powstaje?

W tym wypadku to chyba wpływ nie do końca idealnych warunków, a ściślej rzecz ujmując wilgoci. Będę wiedział na pewno jak coś zrobię przy lepszym seeing'u.

 

58 minut temu, mirek01 napisał:

Bardzo fajna taka delikatna ta mgławica, podobna do tego co można zobaczyć naocznie przez teleskop  :D.

Jedynie co mi się nie podoba to, że wszystkie średniojasne  gwiazdy są trzykolorowe. Nie wiem czy to wina obróbki czy Fsq

 Chyba jednego i drugiego. Trzeba będzie kiedyś pomyśleć o flattener'ze. 

 

A Wszystkim dzięki za zainteresowanie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, delaa napisał:

^ zdecydowanie nie!

Napisałem, że coś w tym stylu ;) Chciałem pokazać, że siedzi tam więcej materiału i trochę więcej nasycenia i kontrastu by nie zaszkodziło. Jak przesadziłem to sorki ale mój monitor coś lubi przekłamywać rzeczywistość :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, flamezz napisał:

Napisałem, że coś w tym stylu ;) Chciałem pokazać, że siedzi tam więcej materiału i trochę więcej nasycenia i kontrastu by nie zaszkodziło. Jak przesadziłem to sorki ale mój monitor coś lubi przekłamywać rzeczywistość :P

Warpal wie że tam siedzą pyły, ale aby uniknąć tego co ty zrobiłeś pokazał to tak jak należy...

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, flamezz napisał:

Napisałem, że coś w tym stylu ;) Chciałem pokazać, że siedzi tam więcej materiału i trochę więcej nasycenia i kontrastu by nie zaszkodziło. Jak przesadziłem to sorki ale mój monitor coś lubi przekłamywać rzeczywistość :P

Rozbił mi się post na 2 - odpowiedź poniżej.

Edytowane przez warpal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, delaa napisał:

^ @flamezz zdecydowanie nie!

^ @warpal zdecydowanie tak!

obrabiane w APP? zgadłem? czy nie?

 

No właśnie tu jest kwestia określenia "punktu przegięcia" jeśli chodzi o kolorystykę i zatrzymanie się w obróbce. I jest to wybitnie indywidualna sprawa.

Godzinę temu, monter napisał:

Też jestem ciekaw ;) Bo jeśli tak to można zastosować taką metodę na pozbycie się halo https://www.youtube.com/watch?v=QqScYGjuz78&feature=emb_title&ab_channel=DanielNimmervoll

Stack i wyrównanie tła w Siril, krzywe w Pix LE i reszta w PS.

 

3 godziny temu, Maetrik napisał:

Miłe dla oka, naturalne, nie przekombinowane, podoba mi się :)

o halo podejrzewałbym Aśkę, natomiast co do 3 kolorowych gwiazd - spróbuj rozbić obrazek na RGB, zalignować do G i złożyć ponownie, niekiedy pomaga ;)

pozdrawiam

Może też kwestia filtra IR. Muszę wrócić do Baader'a. Z Zenithstarem halo się nie pokazywało. Teraz użyłem chyba  starego Astronomika. 

O alignacji kanałów jakoś nie pomyślałem - dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, flamezz napisał:

Coś w tym stylu :) Dużo pyłów tam siedzi, warto dorobić krótkie ekspozycje, żeby przy wyciąganiu nie przepalić jądra. Super fotka!

Jeśli pierwotne ujęcia nie były przepalone, to za zjarany finisz odpowiedzialna jest tylko zła obróbka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, warpal napisał:

 

No właśnie tu jest kwestia określenia "punktu przegięcia" jeśli chodzi o kolorystykę i zatrzymanie się w obróbce. I jest to wybitnie indywidualna sprawa.

Stack i wyrównanie tła w Siril, krzywe w Pix LE i reszta w PS.

 

Może też kwestia filtra IR. Muszę wrócić do Baader'a. Z Zenithstarem halo się nie pokazywało. Teraz użyłem chyba  starego Astronomika. 

O alignacji kanałów jakoś nie pomyślałem - dzięki.

Który to dokładnie ten stary Astronomik? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o estetykę tego zdjęcia to jest ono po prostu bardzo przyjemne dla oka. Bardzo podobają mi się naturalne kolory i mało agresywna obróbka, wydaje mi się, że jest jeszcze niewielka przestrzeń dla delikatnego podbicia saturacji w trybie koloru lab. Niemniej jednak super to wygląda tak jak jest :) 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.