Skocz do zawartości

Barnard 174


kubaman

Rekomendowane odpowiedzi

Panie, ile tam wodoru siedzi gdzieś w tle! Niby takie ciemne pyły.... ;)

 

Te cztery gwiazdki w środku to 3x typ A i jedna gwiazda typu B, więc powinny być niebieskawej barwy. Tak też wyglądają w DSS.

 

Fajna mała, nienazwana mgławica (rejon HII) w prawym górnym rogu, jakby czerwona gwiazdka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kubaman napisał:

podmieniłem, ale niebieskiego u mnie nie ma za wiele

 

Jest lepiej :) Niestety (a może i stety) Cefeusz to głównie duża ilość pyłów, więc na zdjęciach tego regionu kolorystyka jest zaburzona i idzie w czerwień mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, warpal napisał:

Fajne ujęcie.

Coś  tymi gwiazdami jest nie "halo". Kolimacja?

 

Jakby nieco prostokątne niektóre gwiazdy ale to jest minimalny problem, zaś temat znakomity (nieczęsty a tam przecież rodzą się gwiazdy) i obiekt uroczy - jakby Jeleń i kaczka.

 

Siema

otco.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kolorów to tak tam jest. Będę bronił Kubę ;)

Nie znalazłem tematu na szybko ale wiedziałem że robiłem:  https://www.astromarcin.pl/images/nebulas/B169_174/B169_174_2015_2000.jpg

 

Niebieskiego jak na lekarstwo. Wodór jest wszechobecny w tym obszarze ale nie warto dodatkowo dokładać. Piękno to "czyste" LRGB.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Tayson napisał:

Czy ja dobrze rozumiem, ze na DDM masz rasa 8", a na CEM kolejną 11"?

 

tak

 

10 minut temu, tex88 napisał:

Tak naprawdę to masz zrobioną giga mozaikę Cefeusza, a teraz wrzucasz nam tylko jej pojedyncze kadry :d Czekamy na finał

 

hehe, chciałbym

ale to mega fajny obszar pyłowy, teraz będę się przestawiał na Perseusza, Byka i Oriona jeśli pogoda dopisze w zimie

 

9 godzin temu, warpal napisał:

Fajne ujęcie.

Coś   z tymi gwiazdami jest nie "halo". Kolimacja?

kolimacji nie zmieniam przy każdym zdjęciu :) Skala niewielka więc po resize 50% może być widać undersampling.

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ekolog napisał:

 

Jakby nieco prostokątne niektóre gwiazdy ale to jest minimalny problem, zaś temat znakomity (nieczęsty a tam przecież rodzą się gwiazdy) i obiekt uroczy - jakby Jeleń i kaczka.

 

Siema

otco.jpg

tak dla spokoju, bo już widzę antagonistów zacierających rączki ;)

to jest jakieś 500%

 

tu jest zaprezentowany rozmiar

 

 

obraz.png

Edytowane przez kubaman
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna klimatyczna fotka. Świetne kolory.

Jednak kształt jasnych gwiazdek nie jest za ciekawy, wyraźne spłaszczenie na godzinie 11-tej na jasnych gwiazdach, nie wygląda to raczej

na star bloating (występuje owszem - zwiększa się odśrodkowo), raczej coś z kolimacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Behlur_Olderys napisał:

Fajna mała, nienazwana mgławica (rejon HII) w prawym górnym rogu, jakby czerwona gwiazdka

Simbad pokazuje coś takiego:

WN B2154.8+5747

 

http://simbad.u-strasbg.fr/simbad/sim-id?Ident=WN+B2154.8%2B5747&NbIdent=1

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.