Skocz do zawartości

Antares i Rho Ophiuchi- moja pierwsza mozaika


Duser

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki wszystkim, cieszę się ,że się podoba .

 

11 godzin temu, Miesilmannimea napisał:

Ps. Możesz napisać w dwóch zdaniach jakim softem to poskładałeś?

Zakładam, że najpierw stacki, potem panele?

Mozaika składana w Photoshopie w module automatycznym, także nic tajemniczego . Próbowałem użyć do tego Pixa , ale tam jest to lekko przekombinowane , a efekt był gorszy.

31 minut temu, pablo12311 napisał:

Czy obiektyw był na pełnym otworze?

Nie jestem pewien, ale chyba nieznacznie przymknięty . Mam wersję tego obiektywu z płynnie regulowaną przesłoną . To było raczej nieznaczne przymknięcie , niecałe  F 2.8. Mocniejsze przymykanie kończy się  masywnymi spajkami wokół jasnych gwiazd, co mi sie nie podoba 

 

9 godzin temu, Imien napisał:

Miałeś cierpliwość tyle zwlekać z takim świetnym materiałem na dysku? 

 

Jeszcze trochę materiału czeka na obróbkę ...  :D .

 

 

Nawiasem mówiąc , jak się fotografuje pod tak ciemnym niebem, widać dopiero , jak niski jest poziom szumu generowany przez nowoczesne astrokamery , którym tak chwalą się producenci .

Praktycznie brak w tych zdjęciach tzw "shot noise" związanego z zanieczyszczeniem nieba światłem, odstęp sygnał-szum jest znaczny . W naszych kiepskich warunkach szum pojawia się praktycznie zawsze , niezależnie od posiadanego sprzętu , często budząc zdziwienie nieświadomych tego mechanizmu użytkowników , że mimo wydania tylu pieniędzy na ultra niskoszumną kamerę ( ze wspaniałymi wynikami "na papierze" ) nadal muszą klepać wiele ekspozycji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Duser napisał:

Nie jestem pewien, ale chyba nieznacznie przymknięty . Mam wersję tego obiektywu z płynnie regulowaną przesłoną . To było raczej nieznaczne przymknięcie , niecałe  F 2.8. Mocniejsze przymykanie kończy się  masywnymi spajkami wokół jasnych gwiazd, co mi sie nie podoba

Spajki Samyanga mają niezwykły urok ^^

Samo zdjęcie pierwsza klasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gryf188 napisał:

Miło widzieć takie zdjęcia, całość wygląda imponująco .Ciekawi mnie tylko co się stało że majacząca wodorowa Sh2-9 w okolicy Sigmy Scorpiona wyszła taka ...nie czerwona, jak to maja w naturze mgławice wodorowe :) .

 Pewnie za mało materiału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.