Skocz do zawartości

Jowisz 2022


Przemo23

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie dzisiaj maczkiem atakowałem Jowisza i widziałem całkiem wyraźnie dwa brązowe pasy chmur. Czerwonej plamy niet.

MAK180 okular 28. Czy powinienem zobaczyć coś więcej, czy reszta tylko na kamerze i po stakowaniu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pora na moje fotki Jupiterka z dnia wczorajszego ? 17/10/2022

Aparat: Nikon Coolpix B700

Obróbka: Snapseed

Miejsce: mój balkon na Śląsku ;)

Zdjęcia wykonane od godziny 20:48 do 21:50 

:)

IMG_20221018_141630.thumb.jpg.e03bbb4de429ecfd4cdab1551fe07a94.jpgIMG_20221018_183239.thumb.jpg.7fd5f1708388497229b99998bf517c4b.jpgIMG_20221018_142559.thumb.jpg.5fefc0b0ecf9bb8cbbe470b3acbe8ebc.jpg

 

 

 

 

Edytowane przez Milena Niemczyk
  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, KrisJot napisał:

Mój pierwszy Jowisz

Zdjęcia jak najbardziej ok. Tylko wyglądają, jakby zabrakło ostrości, albo stacki nie nałożyły się równomiernie. Mam wrażenie, jakby kontury się przesunęły. Jeżeli wychodzi kolorowe halo, to warto przed stackowaniem włączyć w Autoskakkert funkcję RGB Align i nie będzie kolorków albo tak samo można to zrobić w RegiStax6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, *Wojtek* napisał:

Zdjęcia jak najbardziej ok. Tylko wyglądają, jakby zabrakło ostrości, albo stacki nie nałożyły się równomiernie. Mam wrażenie, jakby kontury się przesunęły. Jeżeli wychodzi kolorowe halo, to warto przed stackowaniem włączyć w Autoskakkert funkcję RGB Align i nie będzie kolorków albo tak samo można to zrobić w RegiStax6.

@Wojtek, dzięki, ustawiałem w Autostakkert RGB Allign przed stackowaniem. Może spróbuję wybrać mniejszą ilość klatek do stackowania(zamiast 20%, to np 15%) lub podnieść minimalną jasność wybieranych punktów AP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, KrisJot napisał:

zamiast 20%, to np 15%

Wszystko zależy ile klatek zawiera plik. Żebyś znowu nie dał za mało. Najlepiej przed stackowaniem ustawić kilka różnych wartości % i sprawdzić, który stack najlepszy. Ale też zaznacz sharpened, np na 35%. Wtedy widać lepiej, która fotka ostrzejsza i ładniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, KrisJot napisał:

Mój pierwszy Jowisz. Proszę o Wasze uwagi, co do poprawy, a co ok.

MAK Orion 180/2672; ADC; ZWO ASI 585MC

Obróbka: Sharpcap->Autoskakkert->AstroSurface

 

Spróbuj wyrównać materiał w PiPP przed stackowaniem w AutoStakkert, myślę że powinno pomóc na przesunięcie części klatek.
(Przynajmniej z opisu Twojego workflow, wynika że nie używałeś PiPP)

Moim zdaniem, detal jaki uzyskałeś nie wskazuje na problemy z ostrością.

 

Tak w ogóle wspaniała fotka, zazdraszczam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Sebastianus napisał:

 

:sterb003:

 

Nie mogłem sobie darować. Zawsze jak słyszę taką "wersje", to krew mi się gotuje.

 

Ok, mogłem dać cudzysłów, był to zabieg celowy (co nie oznacza że nie zazdroszczę wspaniałego zdjęcia). Tak czy inaczej staje pod ścianą, można strzelać ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Andrzej Lach napisał:

 

Spróbuj wyrównać materiał w PiPP przed stackowaniem w AutoStakkert, myślę że powinno pomóc na przesunięcie części klatek.
(Przynajmniej z opisu Twojego workflow, wynika że nie używałeś PiPP)

Moim zdaniem, detal jaki uzyskałeś nie wskazuje na problemy z ostrością.

 

Tak w ogóle wspaniała fotka, zazdraszczam :) 

Dzięki, spróbuję z PiPP. Przychwyciłem łącznie ok 9.5k klatek, czas 2:30min.

Edytowane przez KrisJot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, KrisJot napisał:

Tak myślę, czy to nie przez zbyt długie nagranie, przekraczające 2minuty? Natrafiłem na opinie w sieci, że przez szybką rotację Jowisza nagrania powyżej 2minut po zestackowaniu wychodzą z przesunięciami.

W AutoSakkert3 masz opcje dekoracji, możesz ją włączyć przy stackowaniu. 

 

Tak czy inaczej, zacząłbym od wyrównania w PiPP, z opcją sortowania klatek wg. jakości (PiPPa całkiem fajne algorytmy sortujące).

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.