Skocz do zawartości

Jowisz 2022


Przemo23

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Krzysztof z Bagien napisał:

Nie powiedziałbym, że ja się liczę jako mądra głowa, ale zapodaj stacka, albo jeszcze lepiej surówkę - to zobaczymy co się da zrobić.

Surówka po stacku

2022-10-09-19332-03_pre_pipp_MG_lapl5_ap113_conv.tif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Marcin_G napisał:

tylko w nim stackowane


W AS! gdy opcja Sharpen jest aktywna, rezultatem stackowania są dwa pliki wyjściowe. W Twoim przypadku powinny to być:

  • 2022-10-09-19332-03_pre_pipp_MG_lapl5_ap113.tif
  • 2022-10-09-19332-03_pre_pipp_MG_lapl5_ap113_conv.tif

Ten z rozszerzeniem _conv jest plikiem wyostrzonym przez AS!, ten pierwszy to właściwy surowy stack.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Andrzej Lach napisał:


W AS! gdy opcja Sharpen jest aktywna, rezultatem stackowania są dwa pliki wyjściowe. W Twoim przypadku powinny to być:

  • 2022-10-09-19332-03_pre_pipp_MG_lapl5_ap113.tif
  • 2022-10-09-19332-03_pre_pipp_MG_lapl5_ap113_conv.tif

Ten z rozszerzeniem _conv jest plikiem wyostrzonym przez AS!, ten pierwszy to właściwy surowy stack.

Dzięki Andrzej.

Czyli ten obrazek.....

 

Tu jeszcze ewolucja pana Jowialskiego....

2022-10-09-19332-03_pre_pipp_MG_lapl5_ap113.tif

ewolucja-jowisza.jpg

Edytowane przez Marcin_G
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Marcin_G napisał:

Dzięki Andrzej.

Czyli ten obrazek.....


Wrzucam swoją obróbkę na bazie surowego stacka, obróbka w AstroSurface oraz w Photoshopie.


Wydaje mi się że AS! zaproponował optymalny poziom wyostrzenia, przynajmniej ja doszedłem do podobnego :P 
To co dodatkowo zmieniłem to: balans bieli, poziomy, uwidocznienie krawędzi i podbicie kolorów.

Po lewej moje podejście, po prawej porównanie z Twoim obrazkiem, oryginalnie zamieszczonym w pierwszym poście.

 

image.png.d1181a9736bddcfabac31bb342def64c.pngimage.gif.cadc48d31551c4461b3cbb7c8f59b16f.gif

  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Marcin_G napisał:

Dzięki Andrzej.

Czyli ten obrazek.....

 

Tu jeszcze ewolucja pana Jowialskiego....

2022-10-09-19332-03_pre_pipp_MG_lapl5_ap113.tif 6 MB · 3 pobrania

ewolucja-jowisza.jpg

Ja bym to widział tak:

1.png.a85c6405476053d96c6ef148e98ee4e1.png

 

Jaki procent klatek zestackowałeś?

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Andrzej Lach napisał:


Wrzucam swoją obróbkę na bazie surowego stacka, obróbka w AstroSurface oraz w Photoshopie.


Wydaje mi się że AS! zaproponował optymalny poziom wyostrzenia, przynajmniej ja doszedłem do podobnego :P 
To co dodatkowo zmieniłem to: balans bieli, poziomy, uwidocznienie krawędzi i podbicie kolorów.

Po lewej moje podejście, po prawej porównanie z Twoim obrazkiem, oryginalnie zamieszczonym w pierwszym poście.

 

image.png.d1181a9736bddcfabac31bb342def64c.pngimage.gif.cadc48d31551c4461b3cbb7c8f59b16f.gif

Hej.

A gdzie w Astrosurface jst automatyka ostrzenia zdjęcia?, jakoś nie zauważyłem żeby ten program cokolwiek podpowiadał z automatu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, wampum napisał:

Hej.

A gdzie w Astrosurface jst automatyka ostrzenia zdjęcia?, jakoś nie zauważyłem żeby ten program cokolwiek podpowiadał z automatu....

Chodziło mi Sharpen z Autostakkerta (AS!), z tym wyostrzaniem Marcin wrzucił swoje zdjęcie.

Ja na bazie surowego stacka, uzyskałem bardzo podobny efekt ostrząc "manualnie" w Astrosurface.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.