Skocz do zawartości

Jowisz 2022


Przemo23

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, ryhu napisał:

Zalegly Jowisz z 19 pazdziernika 20:28 z podwojnym tranzytem. Udalo sie go zlapac w przerwach miedzy chmurami.

MAK 127 -> SvBony 305 -> AstroSufrace, 650 klatek z 5000.

Zobacz na program Registax - dobrze tam działa funkcja RGB Balance. Możesz tam również "przyciąć" histogram by obraz rozjaśnić.

image2.png.ffd6f18b9e260aa37e369293a1ce5b61.png

 

Edytowane przez Przemo23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jowisz z czwartku, 20 X, godzina 21.51 (średnio) RGB składane z cz-b kamery ASI 178MM. Szału nie było z pogodą, ale zdążyłem przed deszczami i mogę się w weekend pobawić. AVI składane w AS! 3 i wavelety 10% najlepszych klatek w Registax6, z cz-b kolor składany w Corel PaintShop Pro x8, tam też krzywe. Pozostaje się pobawić WinJuposem, bo filmiki 60 sek, ale mam po kilka z każdego koloru.

 

image.jpeg.20e580b8dff43917a8ef4a771f1ccfa5.jpeg

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień spędzony na przeglądaniu filmików i stronek z tematami obróbek stacków planetarnych.

Nowe stare doświadczenia z pracą z levelsami i dekonwolucją ;)

Problem stary jak świat - zachowanie rozdzielczości przy minimalizowaniu szumu.

Do tej pory stosowałem levelsy "szczegółowe" (drobne) następnie deconv. a tym razem levelsy "ujemne" tzn. zmniejszenie

rozdzielczości na dużych partiach i dopiero potem dekolwolucja. Chyba powoli zbliżam się do meritum :)

W załączeniu surowy obrazek po tych zabiegach (registax + ImPPG).

Trochę zrobiłem z topica kanał techniczny hehe.

 

 

 

 

 

 

newleveldeconv.png

power150.png

Edytowane przez Lysy
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.10.2022 o 16:25, ryhu napisał:

AstroSurface też to ma, chociaż wydaje mi się że działa gorzej. Tak czy siak zapomniałem to kliknąć. Brakuje mi tak naprawdę chyba tylko centrowania planety.

To ja poproszę ,gdzie Astrosurface ma wykres histogramu do modyfikacji?. jak do tej pory dla mnie to największa wada tego programu, że nie widzę histogramu podczas obróbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Lysy napisał:

W załączeniu surowy obrazek po tych zabiegach (registax + ImPPG).

Do moich ostatnich Jowiszów z 7" i 10" stosuję wyostrzenie przez L-R + unsharp mask (albo samą unsharp mask), po czym robię drugi przebieg rozmywający lekko szum, czyli tylko unsharp mask z nieco mniejszą sigmą i amount <1 (>1 wyostrza, <1 rozmywa). Bardzo skuteczne, więc dodam to do interfejsu (tj. będzie można sobie pododawać wiele kroków unsharp mask z różnymi parametrami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.