Skocz do zawartości

Sztuczna Inteligencja w służbie astronomii ;-) Czyli czat GPT w praktyce


Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Mc ślimack napisał(a):

Możesz doprecyzować termin "antyukraińscy"?

Wg. Zdradzieckich profili, Ukraina powinna natychmiast poddać się bez walki.
Oni są całkiem nieźli w manipulacji. Niektóre postaci całkiem nieźle znają się na psychologii. Potrafią postronnych, nieopłacanych przez siebie ludzi zamienić w bezmózgich zombie, z własnej woli szerzących propagandę Gremlina. Skutecznie nawołując ich do buntu i destabilizacji społeczeństwa.

Jeżeli Twój kolega z pracy życzy zwycięstwa Ukrainie, nie uznałbym go za antyukraińskiego. Choć zdrowy rozsądek podpowiada popierać pana Prezia do czasu zakończenia wojny. W tym momencie państwo powinno być jak najbardziej zjednoczone w osiągnięciu wspólnego celu. No chyba, że Zełenski istotnie opóźnia zakończenie wojny, z jedynym rozsądnym skutkiem (kapitulają Rosji, choć ta pewnie nie odpuści bez jakiegoś trofeum :( A najlepiej zapaścią gospodarczą Rosji i rozpadem, tak by nie mogła odbudowywać swoich możliwości i za X lat grozić wybuchem kolejnej wojny.

By nie odbiegać od wątku AI, które pewnie też przy okazji bierze udział w zmasowanej propagandzie ZSRR:
Introducing Meta Llama 3: The most capable openly available LLM to date

 

PS. Nie kontynujmy może wątku Ukrainy, bo znając życie zlecą się na to forum opłacane trolle i zaczną regularne zalewanie swoją wybitną zawartością. A może ktoś powie coś za dużo i będzie mu grozić przypadkowy zawał serca.
 

Edytowane przez r.ziomber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2024 o 21:38, Mc ślimack napisał(a):

 

Możesz doprecyzować termin "antyukraińscy"?

 

Każdy kto nie uważa, że wojska ukraińskie w tym tygodniu zdobędą Moskwę ;)

 

W dniu 20.04.2024 o 01:20, r.ziomber napisał(a):

Wg. Zdradzieckich profili, Ukraina powinna natychmiast poddać się bez walki.
...zamienić w bezmózgich zombie, z własnej woli szerzących propagandę Gremlina.

 

 

Jak to dobrze poczytać coś mądrzejszego niż produkcje Ai ;)

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wracając do tematu, ciekawy wykres historyczny :)

 

0 = poziom umiejętności człowieka

rozpoznawanie obrazów

rozumienie języka naturalnego

rozpoznawanie pisma odręcznego

rozpoznawanie mowy

pisanie kodu

złożone wnioskowanie

test-scores-ai-capabilities-relative-human-performance.thumb.png.7d205f3f65b6386a459545c239006c27.png

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
34 minuty temu, Mc ślimack napisał(a):

Jest sobie taką stronka "suno-ai.me", dzięki której możemy stworzyć całkiem fajny kawałek muzyczny. Potrzebujemy tylko tekstu, a resztą zajmą się algorytmy AI. Tekst nie musi być wyszukany, może to być rozmowa z what's appa, czy treść maila. Wtedy wychodzi najzabawniej ;)

 

Ja posłużyłem tu się tekstem poezji z wątku "Bieszczady 05-07.04.2024". Sami oceńcie jak wyszło. Mam nadzieję, że autorzy tekstu się nie obrażą :)

 

https://cdn1.suno.ai/ded1a88c-0e3f-4691-8049-717976a57cac.mp4

 

tekst: @Piotrek K. @Lazarus21
produkcja: @Mc ślimack SunoAI

:)

 

Mistrzostwo, ustawiam jako dzwonek🤣

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Mc ślimack napisał(a):

Jest sobie taką stronka "suno-ai.me", dzięki której możemy stworzyć całkiem fajny kawałek muzyczny. Potrzebujemy tylko tekstu, a resztą zajmą się algorytmy AI. Tekst nie musi być wyszukany, może to być rozmowa z what's appa, czy treść maila. Wtedy wychodzi najzabawniej ;)

 

Ja posłużyłem tu się tekstem poezji z wątku "Bieszczady 05-07.04.2024". Sami oceńcie jak wyszło. Mam nadzieję, że autorzy tekstu się nie obrażą :)

 

https://cdn1.suno.ai/ded1a88c-0e3f-4691-8049-717976a57cac.mp4

 

tekst: @Piotrek K. @Lazarus21
produkcja: @Mc ślimack SunoAI

:)

 

Lepiej wyjść nie moglo 😆 Chyba trzeba dopisac ze dwie zwrotki 🙃

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mc ślimack napisał(a):

Ja posłużyłem tu się tekstem poezji z wątku "Bieszczady 05-07.04.2024". Sami oceńcie jak wyszło. Mam nadzieję, że autorzy tekstu się nie obrażą :)

 

https://cdn1.suno.ai/ded1a88c-0e3f-4691-8049-717976a57cac.mp4

 

tekst: @Piotrek K. @Lazarus21
produkcja: @Mc ślimack SunoAI

Po prostu nie wierzę w to co słyszę ... 

U mnie wielkie wielkie wooow, plus wielki uśmiech.

 

Edytowane przez stratoglider
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mc ślimack napisał(a):

Jest sobie taką stronka "suno-ai.me", dzięki której możemy stworzyć całkiem fajny kawałek muzyczny.

 

Pół godziny od wejścia na stronkę...wykupiłem subskrypcję :D 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mc ślimack napisał(a):

Ja posłużyłem tu się tekstem poezji z wątku "Bieszczady 05-07.04.2024". Sami oceńcie jak wyszło. Mam nadzieję, że autorzy tekstu się nie obrażą :)

 

https://cdn1.suno.ai/ded1a88c-0e3f-4691-8049-717976a57cac.mp4

 

tekst: @Piotrek K. @Lazarus21
produkcja: @Mc ślimack SunoAI

To jest absolutnie GENIALNE!!! Słucham tego teraz w kółko, bo jest o wiele za krótkie!! Wincyj tego proszę :D :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje rozpisać tabulatury i hymn zlotowy yyyyy... gotowy. Joł:D

 

8 minut temu, dobrychemik napisał(a):

A dałoby radę wersję a'la Pavarotti?

Taka stylówka to powinna być  zastrzeżona tylko dla peanów o  elitarnych japończykach ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, dobrychemik napisał(a):

A dałoby radę wersję a'la Pavarotti?

 

Coś tam śpiewa ten bot ;). Pewnie można to wygenerować lepiej przy dokładniejszych kryteriach. Na bazie tego samego tekstu:

https://cdn1.suno.ai/23e939a8-067b-4968-8536-298a25efb71b.mp4

 

...nie wiem jaki demon mnie podkusił, ale musiałem sprawdzić, czy ten bot jest AŻ TAK potężny (klikacie na własną odpowiedzialność) :D 

https://cdn1.suno.ai/0697b3b3-3ee1-494f-b9a4-7cc459e0ac30.mp4

 

  • Lubię 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ostatnio trochę znowu pobawiłem się z Suno. Tym razem skorzystałem z dwóch niesamowitych opisów obserwacji popełnionych przez @panasmarasa, tj. "Idy marcowe" oraz "Wiosna w Zatomiu". Oczywiście tekst jest tylko luźną interpretacją tych opisów, tak aby znaleźć w tym jako taki rym, zachowując nieco marasowej stylistyki i humoru.

Efekt na jakim mi zależało to modny ostatnio auto-tune'owy wokal z chillującym brzmieniem. Po kilkunastu podejściach chyba się udało. 

Z uwag, bot nie zawsze sobie radzi z nazwami katalogowymi, które miejscami należy zwerbalizować. No i sama końcówka utworu trochę się "rozjechała", ale ogólnie chyba jest okej.

 

 

Edytowane przez Mc ślimack
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się tym przez weekend i narzędzie jest fajne, ale nie zawsze poprawnie odczytuje prompty, generuje dość przypadkowe efekty i trzeba się sporo nasiłować, żeby uzyskać oczekiwany efekt. Oj i wielu prób, żeby nie zalatywało autotunem rodem z rapo'polo albo discopolo. Często pierwsze uruchomienie daje najlepsze efekty. Nie da się w didaskaliach do tekstu wymusić zmiany tembru i nastroju. Trzeba przyznać, że lepiej trzyma się krótszych promptów oraz ustawionej explicite skali. I właśnie skalą można mieć największy i najpewniejszy wpływ na nastrój. Automat niepoprawnie rozumie style i nastroje, zamiast sopranu generował mi tenorów, a sopran koloraturowy wychodzi jakby się gaźnik w ciężarówce zapychał. Brakuje mi też użycia ponownie warunków początkowych i możliwości modyfikacji fragmentu, np. początku albo końca, ale zostawienia środka. Środki najczęściej są generowane w sposób interesujący. Głosy męskie są w trzech rodzajach: klasyczne, operowe, najczęściej dobre; pojękiwania uczniaka bez charakteru; okropny autotune żywcem wzięty z rapo'polo. Kobiece wypadają bardziej interesująco, ale ponownie - śpiew klasyczny najlepiej. Nie da się zrobić growlu, jodłowania, polifoniki

 

Niemniej... pobawiłem się, i uzyskałem 3 utwory naprawdę niezłe.

 

W pierwszym trochę zmodyfikowałem tekst i prosz - uważam że numer pięknie siedzi, zwłaszcza od połowy

 

 

 

 

 

A tu trochę inny tekst oraz nastrój (zaczyna się od 0:30):

 

 

 

 

I chyba najlepsze z wszystkich, aż szkoda że nie można było zmodyfikować samego zakończenia

 

Edytowane przez lkosz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotrek K. ok coś jest w okolicach metalu :D tym razem do klasyki - kapeli Kierpce Szatana

 

 

mimo użycia najmroczniejszej skali wyszło trochę optymistycznie :D

 

 

 

trochę bardziej metalowe

 

 

 

a to mogłoby lecieć w radiu albo przed serialem młodzieżowym :D taka trochę Lana Del Rey

 

 

 

 

i moje ulubione - metal w pentatonice :D no to już typowa wieczorynka

 

 

w harmonicznej molowej był bałagan, w lidyjskiej zbyt uroczo jak na metal i też się bałagan robił

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.