Skocz do zawartości

Orzełek na próbę - z wykopalisk z pytaniem do publiczości


kubaman

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, orlen napisał(a):

a przed bxt ? 

 

to może inaczej

BXT jest kluczowy dla finalnego efektu, ale moje umiejętności też. Dlatego pokażę to zdjęcie takie, jak mam w katalogu kiedy złożyłem je w 2019 roku (bez PIXa, stakowanie w DSS i wyciągnięcie w PSie)

Można porównać wpływ obu czynników. Ale gwiazdy będzie widać czyściutko w odniesieniu do BXT.

 

Proszę

M16testDDM60.thumb.jpg.1295260be16f770faaa9ca7b5154772f.jpg

 

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kubaman napisał(a):

to może inaczej

BXT jest kluczowy dla finalnego efektu, ale moje umiejętności też. Dlatego pokażę to zdjęcie takie, jak mam w katalogu kiedy złożyłem je w 2019 roku (bez PIXa, stakowanie w DSS i wyciągnięcie w PSie)

Można porównać wpływ obu czynników. Ale gwiazdy będzie widać czyściutko w odniesieniu do BXT.

 

Proszę

M16testDDM60.thumb.jpg.1295260be16f770faaa9ca7b5154772f.jpg

 

 

o mamo 0_O , rozumiem ze to pytanie retoryczne dla czystej prowokacji :)

Edytowane przez orlen
  • Lubię 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, nie naprawdę zastanawiam się czy go nie spróbować używać

nie jest to takie oczywiste bo dwa lata tu na forum dostawałem po łbie za upór z jakim go usiłowałem używać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kubaman napisał(a):

hehe, nie naprawdę zastanawiam się czy go nie spróbować używać

nie jest to takie oczywiste bo dwa lata tu na forum dostawałem po łbie za upór z jakim go usiłowałem używać.

 

robisz dla siebie czy dziadkow z internetu ? 

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Pyzik napisał(a):

Ostatnimi czasy, nie tylko w astrofotografii, zawartość "trudów i znojów" fotografa w finalnym efekcie oferowanym przez fotografię szybko spada...

To jest bardzo nietrafiona opinia i w dodatku pojawia się kolejny raz. Tak, łatwiej jest dzisiaj poprawić gwiazdy a odszumianie jest kilka razy szybsze ale i tak moje najlepsze zdjęcia obrabialem bez tych narzędzi i dzisiaj nie potrafię wprowadzić do nich nic nowego i ciekawszego. A jest cała masantakich, z którymi sobie dobrze nue poradzilem kiedyś i nie potrafię poradzić dzisiaj. Te dwa zdjęcia dzielinprzede wszystkim 4 lata naukini i ciężkiej pracy. Zakup, nauka i dobre wykorzystanie pixa. Umiejętne rozciąganie, praca osobno z tłem i gwiazdami. I oprócz tego, że material jest lepiej wyrównany i złożony, to samo rozciąganie gwiazd zrobiło tutaj bardzo dużo by poprawic ich wygląd. 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kubaman napisał(a):

łatwiej jest dzisiaj poprawić gwiazdy a odszumianie jest kilka razy szybsze....

 

 

Rozwój oprogramowania do obróbki zdjęć wciągu ostatnich 4 lat był bez precedensu.

 

 

2 godziny temu, kubaman napisał(a):

To jest bardzo nietrafiona opinia i w dodatku pojawia się kolejny raz.  Te dwa zdjęcia dzielinprzede wszystkim 4 lata naukini i ciężkiej pracy.

 

 

Tego nikt nie neguje. Zainwestowałeś kopę czasu w naukę i pracę nad narzędziami. Zbudowałeś więc wokół nich pewną strefę komfortu - w efekcie IMHO uzyskujesz obecnie lepsze rezultaty mniej się "męcząc". I o to w sumie chodzi.

 

PS. Różnica między zdjęciem nr 1 i nr 2 jest kolosalna.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba, wyciągaj obiektyw i używaj. Rezultaty są bardzo obiecujące. Sugerowałbym Ci tylko podbić parametr "star halo" w BX na minimum +0.10 albo i nieco więcej. Średnie i większe gwiazdki powinny ładniej wyglądać.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zhadzam się z powyższym komentarzem, a poza tym to niesamowity przeskok.
Poza tym uważam, że nawet korzystanie z nowych narzędzi wcale nie oznacza osiągnięcie lepszych rezultatów. Pojawiają się też zdjęcia za bardzo wyostrzone i odszumione przez co tracą swoją wartość estetyczną.
Da się zauważyć, że osoby które krytykują nowe narzędzia to zazwyczaj te, które robią mało zdjęć albo wcale lub nie potrafią obrabiać materiału.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.