Skocz do zawartości

Co to mogło być? [obserwujemy Falcona 9]


Olek8900

Rekomendowane odpowiedzi

Witam około godziny 21:58 niedaleko vegi pojawił mi się bardzo jasny obiekt który zniknął dopiero za choryzontem odpada satelita bo żadna taką trasą wtedy nie leciała a na zdjęciu widać że nie mogła to być satelita ze względu na smuge zdjęcie tak nie oddaje ale za tym obiektem ciągła się smuga jakby chmurka ale doś długa

20240502_215648.jpg

  • Lubię 5
  • Dziękuję 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, marcin.p1 napisał(a):

Ładnie poszedł.

mega.JPG

Coś nad polską się w końcu dzieje 

 

 

9 minut temu, pmamot napisał(a):

Mateusz Na Astrolife uchwycił cały tranzyt . Trzeba trochę cofnąć na osi czasu Transmisja trwa https://www.youtube.com/watch?v=gK3g4VevN6Y&ab_channel=AstroLife

Ale widok na żywo oddaje najlepiej 

 

Ale ludzie piszą że niby o 23:30 kolejna tura

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKTUALIZACJA 22:36:

Nie chciało mi się w to wierzyć, ale sprawdziłem i trasa oraz godzina przelotu IDEALNIE pasują do żagla słonecznego ACS3!

To nowa misja, która ma za zadanie testować żagiel słoneczny jako napęd do odległych podróży. Być może były to manewry służące rozłożeniu żagla. UWAGA! Między 23:30 a 23:45 czeka nas kolejny przelot! Warto obserwować!

 

FB - "Z głową w gwiazdach".

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, astrokarol napisał(a):

AKTUALIZACJA 22:36:

Nie chciało mi się w to wierzyć, ale sprawdziłem i trasa oraz godzina przelotu IDEALNIE pasują do żagla słonecznego ACS3!

To nowa misja, która ma za zadanie testować żagiel słoneczny jako napęd do odległych podróży. Być może były to manewry służące rozłożeniu żagla. UWAGA! Między 23:30 a 23:45 czeka nas kolejny przelot! Warto obserwować!

 

FB - "Z głową w gwiazdach".

gdzie patrzeć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Paether zmienił(a) tytuł na Co to mogło być? [obserwujemy ACS3]

ACS3 to CubeSat o wymiarach 23 x 23 x 34 cm

https://www.nasa.gov/smallspacecraft/what-is-acs3/

Żagiel słoneczny moze byc bardzo jasny, ale bez gazów wylotowych. Coś w stylu flary Iridium. Po rozlożeniu "parasola" ma 9 m. To o wiele mniej, niz ISS. To implikuje wielkość kątową (można ją dokładniej wyliczyć z arcus tangensa).

Nie widzę nawet silników korekcyjnych.

https://www.nanosats.eu/sat/acs3

 

Efekty wizualne skłaniają mnie ku Falconowi. ACS3 może puszczać jasne zajączki, ale chyba nie ma możliwości wygenerowania takiego "warkocza gazowego".

Poza tym historyczne "dokonania" Falcona przypominają zdjęcia @LibMar

Edytowane przez r.ziomber
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiło się nowe TLE dla orbity Falcona i wychodzi, że rzeczywiście mamy do czynienia z rakietą. Początkowo leciały nad południowym niebem w bardzo dużej separacji, ale w momencie akcji, oba obiekty zaczęły się na naszym niebie krzyżować i lecieć obok siebie.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • LibMar zmienił(a) tytuł na Co to mogło być? [obserwujemy Falcona 9]

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.