Skocz do zawartości

Plejady i trochę pyłów


Rekomendowane odpowiedzi

Ukłony! Bardzo wysoko ustawiłeś poprzeczkę 🙂

  • Lubię 1
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także. Piękne zdjęcie. Takie wymasowane w postprodukcji. 🙂

Drobna dygresja... tak zastanawiam się tylko (ale tak naprawdę lekko ;-)) czy przypadkiem intensywne podkreślenie jasności w centrum kadru nazbyt mocno nie konkuruje o uwagę widza z wysoką dynamiką zacnych wzorów tworzonych przez pyły na około...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, licho52 napisał(a):

To robienie Plejad mamy z głowy na jakiś czas.

 

Prawda, teraz już są pod horyzontem :P

 

3 godziny temu, Pyzik napisał(a):

czy przypadkiem intensywne podkreślenie jasności w centrum kadru nazbyt mocno nie konkuruje o uwagę widza z wysoką dynamiką zacnych wzorów tworzonych przez pyły na około...

 

Słusznie prawisz i naprawdę sporo czasu poświęciłem na końcowy efekt łączący: niebieskie mgławice i poziom ich saturacji, "warstwę" LBN pod nimi no i całą resztę dookoła. Przygaszenie blasku Plejad powoduje, że zlewają się z ciemnymi pyłami i wyglądają jak jeden obiekt, nie podoba mi się to. Z drugiej strony daje to przestrzeń na większą saturację niebieskiego, ale to byłoby ok, gdybym napalił z 1,5 godziny, jak kiedyś. Nie podobał mi się taki efekt również, wyglądało jak działanie na masce.
Szukałem referencyjnej fotki, żeby dokładnie obejrzeć rejon Alkione, czy niebieski kończy się tak gwałtownie i odsłania ciepłe barwy. Co fotka to inny wynik. Widziałem nawet cały otaczający LBN w kolorze niebieskim. No tu kamera nie kłamie, tam nie ma niebieskiego. Myślę, że zatrzymałem się z tą jasnością na najdalszym kroku. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnich miesiącach wszedłeś Kamil na poziom high-end i serdecznie Ci tego gratuluję!!!!

Każda Twoja praca to przyjemność dla oczu :) 

Kiedy szykujesz wystawę swoich zdjęć?

 

HST (NB) to zabawa, a IFN i refleksywne to wyzsza szkoła jazdy. 

  • Lubię 3
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za Wasze komentarze, miło się czyta! Wszyscy wiecie ile to pracy, a często i nerwów, żeby pokazać wypieszczone foto. 

@Tayson Kwestię druku moich zdjęć już zacząłem omawiać i sądzę, że pójdzie sprawnie. Jak fotki będą gotowe do pokazania, będę próbował to pokazać w wersji "analogowej". 

 

  • Lubię 1
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że tak impertynencko ale muszę się wyłamać żeby Cię skierować na dobre tory. Materiał ma potencjał to widać  ale wydaje mi się że rutynowo potraktowałeś go jak ostatnie swoje prace a tu jednak są bardzo świecące Plejady co powoduje mnóstwo dodatkowych technicznych problemów. Plejady nie zostały ładnie pokazane - są wyblakłe a przebijający kolor czerwony wokół jest dyskusyjny.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie ! Masz jakąś specjalną technikę na pyły ? Filtry jakieś, czy specjalna obróbka materiału ?

Męczę teraz Irysa i jakoś te pyły nie chcą takie ładne wychodzić.

Edytowane przez Afur
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używam żadnych filtrów. Moja obróbka jest bardzo prosta, właściwie wszystko to GHS w pixie. Nie mam jakiegoś setu parametrów. Pyły potrzebują dobrego nieba. Jeśli 100 km dalej jest odrobinkę lepsze niebo, to należy tam jechać. A jak nie ma czym, to należy tam iść 😄

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.