Skocz do zawartości

ZWO ASI1600MM-Cooled - Testy


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co czytam i widzę na zdjęciach obu przypadków, problemem jest zniszczenie tabletek przez ściskanie, pojawia się zatem proste rozwiązanie/przestroga:

jeżeli z jakiegoś powodu zdarzyło ci się poluzować korpus, nie skręcaj go, tylko otwórz w pozycji pionowej i sprawdź/ponownie dopasuj położenie tabletek. Unikniesz sytuacji zilustrowanych powyżej.

 

Nie mam żadnej z powyższych kamer, zatem zapytam: czy wszystkie tabletki mają ten sam rozmiar, czy np. różnią się wysokością pomiędzy poszczególnymi modelami? Bo to też może mieć wpływ na ściskanie i w konsekwencji ich zniszczenie wewnątrz kamery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ZWO robi naprawdę dobra robotę usprawniając ASI1600, o czym donoszą nowi użytkownicy:

http://www.cloudynights.com/topic/556985-zwo1600-changes-to-front-end/

Zmieniona została cała przednia ścianka, jest teraz przykręcania od frontu wobec czego nie ma już ryzyka przypadkowego rozkręcenia kamery. Tabletki można teraz wymieniać bez rozkręcania kamery. Zmianie uległ również kształt przedniej szybki aby ograniczy winietowanie z szybkimi teleskopami. Brawo ZWO!

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Adama głównie - czy w polsce kupuje ktoś te super CMOSy do mikroskopii fluorescencyjnej?

 

Nie sądzę, bo poza mną nikt tych kamer do tej poru tu nie sprzedał (a ode mnie nikt w takim celu nie zamówił).

 

Co do usprawnień to tak, te kamery będą ewoluować cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z klientami którzy już kupili te "dyskusyjnie" zaprojektowane wersje? ZWO oferuje im wymianę elementów kamery? Tak robił Moravian gdy zmienili konstrukcję kamery która winietowała w teleskopach f3, Baader za darmo wymienia filtry które produkują halo.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie jak jest rozwiązana obecnie sytuacja z tabletkami w nowych modelach ASI1600 MC? Czy zrobili wkręcaną śrubkę a do środka owej śrubki wkłada się tabletki podobnie jak w QHY?

 

EDIT

W nowej wersji kamery jest podobnie jak w QHY. Wkręcany zbiorniczek z tabletkami.

Edytowane przez _Spirit_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wrzucam wideo ostatniej wersji ASI1600MM-C (3. wersja na 2017 rok). Zmian jest kilka:

1. poprawiono sposób osuszania komory matrycy (nie ma już tabletek, które mogą się pokruszyć - jest tubka montowana na czas osuszania)

2. przednia płaszczyzna kamery nie jest przykręcana na gwint, jak poprzednio, ale na 4 dodatkowe śruby

3. poprawiono dystrybucję ciepła w obudowie okienka matrycy, co znacząco zmniejsza ryzyko zaparowania (choć i tak rzadko to się zdarzało)

4. dokonano zmian w elektronice - drobna ewolucja poprawiająca stabilność

 

 

Podsumowując, trudno teraz będzie znaleźć wady tej kamery. Jest mała, niezawodna, ekstremalnie stabilna, super-szybka. Tempo ewolucji tej chińskiej marki może zaskakiwać. Prawda?

 

1600-V2V3comparison_New.jpgASI1600package_1.jpg

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest tubka montowana na czas osuszania)

Szkoda, że nie zrobili, jak w Atiku - boczna "komora" na tabletki. Tubka to zawsze wystający element, który może o coś zaczepiać, przeszkadzać. Choć jest znacznie krótsza, niż np w QHY, także może nie będzie problemów (w QHY pamiętam, że np Tayson miał małe kolizje z tą tubką).

 

Chińczyki idą z postępem :) W zasadzie ZWO to firma, która zupełnie mi się nie kojarzy z Chinami rozumianymi jako stereotyp - to normalna, porządna firma astronomiczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie zrobili, jak w Atiku - boczna "komora" na tabletki. Tubka to zawsze wystający element, który może o coś zaczepiać, przeszkadzać. Choć jest znacznie krótsza, niż np w QHY, także może nie będzie problemów (w QHY pamiętam, że np Tayson miał małe kolizje z tą tubką).

 

Chińczyki idą z postępem :) W zasadzie ZWO to firma, która zupełnie mi się nie kojarzy z Chinami rozumianymi jako stereotyp - to normalna, porządna firma astronomiczna.

 

Po prostu przeszli etap "błędów młodości" i jeżeli mają odpowiedni kapitał ( a widać że mają) to nic nie stoi na przeszkodzie żeby się rozwijać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie zrobili, jak w Atiku - boczna "komora" na tabletki. Tubka to zawsze wystający element, który może o coś zaczepiać, przeszkadzać. Choć jest znacznie krótsza, niż np w QHY, także może nie będzie problemów (w QHY pamiętam, że np Tayson miał małe kolizje z tą tubką).

 

Chińczyki idą z postępem :) W zasadzie ZWO to firma, która zupełnie mi się nie kojarzy z Chinami rozumianymi jako stereotyp - to normalna, porządna firma astronomiczna.

 

Ale przecież tubkę używasz tylko w procedurze osuszania, najlepiej w mieszkaniu (żeby nie wpadało wilgotne powietrze w czasie demontażu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Po prostu przeszli etap "błędów młodości" i jeżeli mają odpowiedni kapitał ( a widać że mają) to nic nie stoi na przeszkodzie żeby się rozwijać.

 

 

Na to wygląda. Zatrudnili kilka nowych osób - między innymi faceta od marketingu i już mogę zapowiedzieć, że zgodzili się przygotować ze mną fajną akcję na Astropolis :)

 

Wreszcie jest z kim rozmawiać, bo reszta biznesu jest jakaś taka ospała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale przecież tubkę używasz tylko w procedurze osuszania, najlepiej w mieszkaniu (żeby nie wpadało wilgotne powietrze w czasie demontażu).

Hmm, a to nowość. Na ogół tabletki są wsadzone po prostu do komory kamery na stałe. Czyli tutaj jedynie osuszamy raz na jakiś czas, a na ogół siedzi bez tabletek? To jak to się robi w innych firmach, jak wspomniane QHY?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a to nowość. Na ogół tabletki są wsadzone po prostu do komory kamery na stałe. Czyli tutaj jedynie osuszamy raz na jakiś czas, a na ogół siedzi bez tabletek? To jak to się robi w innych firmach, jak wspomniane QHY?

 

Tak samo. A co? Ktoś to montuje na stałe? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na to wygląda. Zatrudnili kilka nowych osób - między innymi faceta od marketingu i już mogę zapowiedzieć, że zgodzili się przygotować ze mną fajną akcję na Astropolis :)

 

Wreszcie jest z kim rozmawiać, bo reszta biznesu jest jakaś taka ospała.

Nowa akcja , chyba tym razem się skuszę na 1600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak samo. A co? Ktoś to montuje na stałe? :D

 

Z opisów w Internecie też zrozumiałem, że montuje się to na stałe i zmienia co jakiś czas :D

Czyli jak jest tutaj? Wkładam w mieszkaniu, zostawiam na dobę/godzinę (?), wyjmuję i już? Co ile tak muszę robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem trochę w szoku, nigdy bym nie pomyślał, że ktoś to tak może używać. To jest narzędzie do osuszania. Procedurę najlepiej robić w suchym pomieszczeniu - wkręcić tubkę z tabletkami i zostawić ją na np. noc (żeby pochłonęły wilgoć z komory), potem wykręcić tubkę i szubko zabezpieczyć wlot - żeby jak najmniej dostało się wilgoci. Niektórzy robią jeszcze patent ze szczelną torebką foliową, w którą wsadzają wszystkie te rzeczy i całą procedura wymiany odbywa się w tej szczelnej torebce.

 

A kiedy to się robi? Jak zaczyna Ci zachodzić szronem matryca - czyli raczej rzadko. Ja np. w QHY nigdy takie procedury nie musiałem przeprowadzać. Zanim wilgoć się dostawała, to zdarzyłem kamerę sprzedać :P (około 1 roku).

 

PS. Nawet na stronie masz napisane: Add the air socket, so you can attach desiccant tube to make the sensor chamber dry again when needed.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.