Skocz do zawartości

Księżycowe zakamarki.


lemarc

Rekomendowane odpowiedzi

kilka ujęć z 19 marca

seeing dobry ale lekki wiaterek spychał dym z komina sąsiada prosto na Księżyc. Fotki robione przez falujące wyziewy straciły nieco detalu

MAK180, PGR Chameleon, Baader R Longpass

 

na początek Może Wilgoci i strzegący jego brzegów Gassendi, posiadający kilka efektownych szczelin na dnie

 

Moon_2016_03_19_223950_3.jpg

 

mozaika 4 paneli (resize 70%) z Kopernikiem w centrum, leżącym u stup Karpat. Otoczony z trzech stron morzami sąsiaduje z Eratostenesem na wschodzie i Reinholdem na południu (nieco niżej Lansberg). Kepler i Encke to ostatnie porty na zachodzie otwierające śmiałkom drogę na ogromny Ocean Burz

 

Moon_2016_19_03_230417_v4.jpg

 

pozdrawiam

Edytowane przez ZbyT
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy zdjęcia z 24.03.16. Seeing zły, do tego spadająca temperatura.

 

MAK 150/1800, QHY5L-IIc, barlow GSO 2,5x

 

Krater Langrenus

Średnica 132 km

Głębokość 2,7 km

24.03.16_Langrenus_4500mm_cr.jpg

 

 

Krater Petavius

Średnica 177 km
Głębokość 3,4 km
24.03.16_Petavius_4500mm.jpg
Kratery:
Helmholtz
Średnica 94 km
Głębokość 4,4 km

 

Boussingault

Średnica 131 km
Głębokość 3,2 km
Boguslawsky
Średnica 97 km
Głębokość 3,4 km
24.03.16_Boussingault_4500mm_popr.jpg

 

Edytowane przez emeł
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekstra zdjęcia. Dla ścisłości - Neumayer to Helmholtz, a dopiero poniżej, blisko krawędzi jest Neumayer. To tylko tak, w ramach sprostowania. Wartości zdjęciom nic nie ujmuje.

 

Zaraz zrobię podmiankę. Przyznam, że nie miałem pewności co do tego krateru. Na Full Moon Atlas w ogóle nie jest oznaczony, natomiast z Rukl's ATLAS OF THE MOON wywnioskowałem, że to Neumayer. Dzięki za czujność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem coś takiego. Chyba za mocno potraktowałem to zdjęcie. Da się tak zrobić, żeby wykorzystać tylko np. zdjęcia zarejestrowane przez czerwone subpiksele? W rogach widać pojaśnienie - to niestety wina kamerki.
Synta 8 + MS Lifecam Cinema

Księżyc.jpg

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kilka księżycowych kawałków ze środy (13.04.2016) z godz. ok. 23, warunki trudne, co chwilę chmury i jakiś cirrus, do tego wysokość mniejsza niż 30*, ale lepszych widoków z balkonu już nie mam. Sprzęt: SCT8 + ASI224MC bez żadnych filtrów:

ksiezyc1_20160415_175921_2.jpg
ksiezyc2_2.jpg
ksiezyc3_2.jpg
ksiezyc4_2.jpg
ksiezyc5_2.jpg
A propos filtrów kolorowych...do księżyca jaki będzie najlepszy: czerwony #25, #29 i jakiej firmy? Moja ASI224MC ciągnie zarówno UV jak i IR.
Czy GSO to zwykłe barwione szkło i czy są powłoki antyodblaskowe? W jednym sklepie twierdzą, że Baader robi lepsze filtry od GSO - są ponax 2x droższe od GSO czy SW.
Edytowane przez bajastro
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.