Skocz do zawartości

Księżycowe zakamarki.


lemarc

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Mariusz Psut napisał:

Myślę że za bardzo się spinasz. To nie mój wątek ale też nie twój. Moją wypowiedź czytaj między wierszami. Pisząc "nie rozumiem" miałem na myśli swoje odczucia co do fotek Lulu i to że uzupełniają fajnie resztę a nie że tego nie pojmuję! Lemarc podjął spokojną wymianę zdań a Ty przyjmujesz jakąś pozę "teksańskiego strażnika". 

Wyraziłeś swoje zdanie a ja swoje. 

Więc może autor zadecyduje a nie Ty.

Nie wiem co masz na myśli pisząc "nie rozumiem". Następnym razem podaj stosowne objaśnienie. Nie przyjmuję pozy "strażnika", skąd taki wniosek? Jakbyś nie zauważył to objaśniam, że Lemarc, czyli założyciel tego wątku poparł moją uwagę.

Ja z kolei nie rozumiem czegoś innego. Może to za mocne słowo, ale niestety panoszy się  na forum czasami swoiste warcholstwo. Na dodatek po zwróceniu uwagi komuś kto robi samowolkę, mimo również uwag innych forumowiczów pojawia się zwrot typu "nie spinaj się". Ręce opadają. Już żałuję, że w ogóle się odezwałem.  Szkoda tego wspaniałego tematu z fantastycznymi zdjęciami szczegółów tarczy Księżyca na coraz bardziej spłycającą się dyskusję. Jeśli to możliwe to niech Administrator usunie moje uwagi, jeśli uzna, że robię niepotrzebne zamieszanie.

Nie wiem czy moje wielkopolskie wychowanie jest takie dziwne, ale ja się staram trzymać zasad. 

Edytowane przez anatol
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mariusz Psut napisał:

Drogi Anatolu chciałbym szczerze Cię przeprosić. Zrobił się z tego kwas a zupełnie nie o to chodzi. 

Również proszę o usuniecie moich niestosownych uwag. 

Najlepiej zostawmy tą sprawę autorowi tego wspaniałego wątku. 

Pozdrawiam. 

Przyjmuję przeprosiny i również proszę o wyrozumiałość Ciebie i każdego kogo uraziłem.

Edytowane przez anatol
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolegów zainteresowanych bardziej detalami księżycowej powierzchni niż biciem piany na tematy pseudo-regulaminowe zapraszam do wątku w którym kryterium jest precyzja detalu, a nie to jak mały fragment tarczy zostanie wycięty:

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, anatol napisał:

No i urażone ego doprowadziło do powielenia wątków. Życzę powodzenia. 

Anatol, ja produkuję fotki przeznaczone do oglądania całej tarczy, które zamieszczam w "ogólnym" dziale księżycowym i fotki przeznaczone do oglądania detalu - zakamarków właśnie - obejmujące większą lub mniejszą część tarczy, które dotychczas zamieszczałem tutaj. Kadr zależy tylko od tego jaki materiał uda mi się zebrać podczas sesji, a nie od jakichś sztucznych kryteriów każących ciąć zdjęcia na siłę. Zamiast prowadzić bezsensowną dyskusję czy detal na większym kadrze jest gorszym detalem od tego na mniejszym - wolę robić swoje. Wszystkiego dobrego.

Edytowane przez lulu
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, anatol napisał:

Loxley, masz też Claviusa ? Wczoraj fantastycznie się prezentował - całe dno krateru skąpane w mroku a korona wału oświetlona na całym obwodzie. Z mroku dna krateru wystawały pierścienie kraterów znajdujących się na jego dnie. Piękny widok. 

Widziałem bardzo wczesne stadium i nie zdecydowałem się na zrobienie zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wczorajszej sesji. Bogaty w ciekawe struktury region. Przy skośnym oświetleniu krater Deslandres wygląda dużo plastyczniej. Ta niecka ma ponad 200 km. średnicy, jednak moją uwagę wczoraj skupił krater Pitatus z wieloma pęknięciami wewnątrz lawowej powierzchni. 

video0092 20-04-02 20-53-17x.jpg

  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy post tutaj. Ciekaw jestem waszych opinii na temat moich zdjęć. Moje podejście jest dość nietypowe. Fotografuję Dobsonem 12" z barlowem x2 w projekcji okularowej ES 6,7mm, 82* i do tego podpięty telefon komórkowy. Stack w Registack 6. Na razie zacząłem bawić się w "avikowanie" choć w przypadku telefonu nie można mówić o avikach :D. Kilka kadrów z ostatnich przepięknych nocy. Ten konkretnie z nocy 31.03.2020.

Południowy rejon tarczy, krawędź gdzie widać zakrzywienie, nie wiem czy to góry czy krater. Blisko centrum kadru widać krater Manzinus oraz po lewej od niego Mutus. Bliżej krawędzi widoczny jest krater Boguslavsky oraz Boussingault.

Sprzęt to: Dobson 12" na GoTo, barlow x2 TV Powermate 2", okular ES 6,7mm, 82* do tego w projekcji telefon Samsung J6, zoom cyfrowy x5, rejestrowane FHD 30kl/s :D, stack 500 klatek w Registack.

VID_20200331_230018_f0001_2_ps.jpg

Edytowane przez kosmitek
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.