Skocz do zawartości

Dzisiejszy Księżyc


astroluk

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Qbszon napisał:

Balkonowy łysol z wczoraj (03.08), w okienku pomiędzy blokami ;) asi 533 + mak 127, moja pierwsza próba.

Kurczę, ja nie umiem tak wyostrzyć w moim maku. mam opone lego na gałce ostrości i do tego jeszcze zakładam focuser helicalny żeby jeszcze mieć dodatkowe przełożenie 10:1 i nie potrafię trafić w ostrość... na AZ4 mi się to po prostu gibie mocno i nie widzę, a jak wszystko puszczę i poczekam aż przestanie się trząść to zawsze wygląda to inaczej niż jak ustawiałem... chyba jedyny ratunek to nakręcić wyciąg od sct jakis. ale moja używka ma jakąś dziwną czerwoną taśmę na gwincie (tak kupiłem) i nie wiem czy nie jest jakiś gwint zerwany i przez to zmontowane na gumę do żucia... 

a i kolimacja pewnie też trochę do życzenia pozostawia... 

 

 

Edytowane przez ŁukaszBar
usunąłem moje zdjęcie bo wielka krowa była, a do tego nei to zdjęcie znalazłem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ŁukaszBar napisał:

Kurczę, ja nie umiem tak wyostrzyć w moim maku. mam opone lego na gałce ostrości i do tego jeszcze zakładam focuser helicalny żeby jeszcze mieć dodatkowe przełożenie 10:1 i nie potrafię trafić w ostrość... na AZ4 mi się to po prostu gibie mocno i nie widzę, a jak wszystko puszczę i poczekam aż przestanie się trząść to zawsze wygląda to inaczej niż jak ustawiałem... chyba jedyny ratunek to nakręcić wyciąg od sct jakis. ale moja używka ma jakąś dziwną czerwoną taśmę na gwincie (tak kupiłem) i nie wiem czy nie jest jakiś gwint zerwany i przez to zmontowane na gumę do żucia... 

a i kolimacja pewnie też trochę do życzenia pozostawia... 

 

 

 

prowadzenie daje bardzo dużo ;) ja mam tego maczka w bieda wersji, żadnych ulepszeń, kamerkę na chińskich złączkach wsadziłem prosto w "dziurę", a potem ostrość na oko

Edytowane przez Qbszon
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Qbszon napisał:

prowadzenie daje bardzo dużo ;) ja mam tego maczka w bieda wersji, żadnych ulepszeń, kamerkę na chińskich złączkach wsadziłem prosto w "dziurę", a potem ostrość na oko

Czy to jest pojedyncza klatka czy stack?

Jak uzyskałeś tak szeroki kadr? To normalne przy tej kamerce czy masz jakiś reduktor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, AviatorL napisał:

Czy to jest pojedyncza klatka czy stack?

Jak uzyskałeś tak szeroki kadr? To normalne przy tej kamerce czy masz jakiś reduktor?

 

Stack, ale z bardzo małej ilości klatek (~50?). To "normalne" pole widzenia tej kamerki, 11,3mm x 11,3mm matryca ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze taki bydlak sprzed godziny. Autostakkertem 60% najlepszych klatek z 182 (xD) + obróbka w Affinity Photo. Niestety lapek roboczy nie wyrabia, usb3 okazało się gwizdane i przy pełnej rozdzielczości w raw8 pozwala na transfer zawrotnej ilości 3 klatek na sekundę XD więc znowu nie nagrywałem długo, bo chciałem jeszcze popatrzeć 'tradycyjnie' na te górki wokół Mare Imbrium. Fajny sport, podoba mi się

aha sry, sprzęt ten sam czyli mak127 + asi 533 kolor, a kręcę na gem28 ale to już najmniej istotne

łysol4.jpg

Edytowane przez Qbszon
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak zwykle po nowiu zaczyna się polowanie na młody Księżyc. W sobotę był ekstremalnie cienki a niebo zamglone, wczoraj zaś przesłoniły go gęste chmury. Dopiero dziś pogoda okazała się nieco łaskawsza. 

 

Canon 6D Tamron 150-600

 

Ciechanowski klimat industrialny - nowy dźwig i stara wieża ciśnień.

 

IMG_8888-1.thumb.jpg.73bfa7f8b638b356b95de80b1847758b.jpg

 

IMG_8891-2.thumb.jpg.1ab9b8df0babc7f82045c37eefd2c663.jpg

 

 

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

 

 

Obserwatorium balkonowe, 2022.10.08 , godz. 22:05
Omegon 61/335 ASI183
Pojedyncze zdjęcie wyostrzone w RegiStax 6

 

 

1798004507_2022_10.08_22_05_36_Omegon61_335_ASI183ND96Ksiezyc.png.e427934390370c6cba05dd0622c3a3e5.png

 

 

 

 

Obserwatorium balkonowe, 2022.09.11 , godz. 23:00
LX90 8" ASI585
Pojedyncze zdjęcie wyostrzone w RegiStax 6

 

 

443233086_2022_09.11_23_00_17_LX90ASI585Ksiezyc.png.693e51fdb8e2c54f4ba9db7a326a7c20.png

 

 

 

 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.