Skocz do zawartości

Dzisiejszy Księżyc


astroluk

Rekomendowane odpowiedzi

Niebieska pełnia widziana z Kórnika,

 

 

Zaprzęgnięte : Soligor MT-800, PE 32mm / afokalnie smartfonem - reszta z "krzyżem" to z

premedytacją zdjęcie poprzez lunetkę celowniczą - tak dla odmiany :)

 

 

post-29149-0-92299700-1438439634_thumb.jpg

post-29149-0-73486400-1438439658_thumb.jpg

post-29149-0-38722200-1438439664_thumb.jpg

Edytowane przez Piotr Kamiński
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skonkretyzujmy. Chodziło (przynajmniej mnie) o wskazany dzyndzelek.

Pozdrawiam

edit:

jak widać to nie artefakt

on leci cały czas z samolotem

 

 

 

:wassat: Dzięki Krzychoo226 za komentarz. Jaki by nie był - czytasz moje posty - to miłe. No to w takim razie (skoro skrzydła zdiagnozowano) co wskazuje zielona strzałka (ja myślałem że skrzydło) - czyżby takie duże podwozie? Cóż, może to być też silnik pod skrzydłem ale z tej perspektywy wyszedł jakiś ogromny?!

 

Pozdrawiam

EDIT:

(po zobaczeniu odpowiedzi Szuu)

 

BlackAdder okazał się doskonałym znawcą tematu - słusznie wskazał najpierw większy obiekt (silnik), a potem gdy doprecyzowałem o który mi chodzi, skrzydło.

 

Szuu Dzięki.

Czyli to mogą być nawet dwa spore silniki.

O! Takich rozmówców uwielbiam

 

Nie wiem dlaczego, ale czytajac te wpisy jakos skojazylo mi sie to z Macierewiczem - naszym niezawodnym eKSPERTEM :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Księżyc o godz. 1:00 w nocy :)

 

Przy okazji ma ktoś jakiś pomysł jak usunąć boki, aby były czarne? Trochę przeszkadza mi brak ostrości w tej części kadru. W Windows Movie Maker nic takiego nie znalazłem. Próbowałem dodać dużą literę I, ale nie udało się.

 

Edytowane przez LibMar
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbka wczorajszego (wlasciwie dzisiejszego) księżyca.

 

TS ED70 + barlow 2x, AVT Prosilica ICX625, 70x3ms. Statyw AZ.

 

FireCapture, PIPP, AS!2, ImPPG, ICE, GIMP.

 

Ze szczegolow dodam ze musialem pociac klip na mozajke zeby AS!2 sobie z tym dal rade (brakło RAMu) a potem poskladac z powrotem w ICE.

 

super.jpg

Edytowane przez AstroLutek
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeszcze świeże z przed chwili, tylko zobaczyłem że ktoś chce wylądować na Księżycu. Zaznaczone strzałką tylko trzeba na pełny ekran.

 

To ma dwa piksele. Zatem:

 

(3476 km / Długość_Rakiety_Obcych) = 1100 pikseli / 2 piksele

 

 

Rakieta ma długość: (2 * 3476) / 1100 => 6 kilometrów.

 

W sumie trudno się dziwić zważywszy na barierę promieniowań w lotach astronautycznych (czymś się trzeba zasłaniać, zwłaszcza z przodu, przed zgarnianymi na ciało, wszechobecnymi protonami międzygwiezdnymi)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez ekolog
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.