Skocz do zawartości

Nowa wersja forum


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie na operze mobile w BB forum wygląda na - porównując do starszego silnika forum.

Ogólnie czytać się da ale nie jest to wygodne jak w wersji poprzedniej - a i nie mogłem się zalogować do forum i po prostu odpisac na Forum.

 

Adam pisał cos o wersji Lite, ale ani na BB ani na forum nie ma możliwosci przłączenia na wersję pełną z Lite :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwość ukrywania postów nie działa tak jak powinna.

Opcja "Ukryj posty poniżej 0 punktów" wyświetla wszystkie posty, nawet te z ujemną liczbą punktów.

 

Minimalna długość tekstu przy wyszukiwaniu to 3 znaki.

Niestety nie działa to przy przeszukiwaniu Forum (znajduje od 4 znaków). Dla pozostałych zakładek (Użytkownicy, Pomoc, Blogs, ...) wyszukuje od 3 znaków.

 

Do listy można by dorzucić nie wyświetlanie wielkich liter w shoutboxie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie, wyszukiwanie. Jak mogę znaleźć coś na temat okularów LVW? "LVW" - nie znajduje żadnych wyników. Za to "okular lvw" wyrzuca ich ponad 11000. Ale dotyczy to wszystkich "okularów" i "LVW". Czy nie można byłoby ustawić wyszukiwarki na szukanie zestawów trzyliterowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie, wyszukiwanie. Jak mogę znaleźć coś na temat okularów LVW? "LVW" - nie znajduje żadnych wyników. Za to "okular lvw" wyrzuca ich ponad 11000. Ale dotyczy to wszystkich "okularów" i "LVW". Czy nie można byłoby ustawić wyszukiwarki na szukanie zestawów trzyliterowych?

 

 

cudzysłowie załatwia problem - wpisałem "okular lvw" i dostałem tylko 35 wyników

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie że nie załatwia sprawy. Czy myślisz, ze tak popularny okular został wspomniany tylko w 35 wątkach? Wyszukiwarka nie pokaże wyniku, jeśli jest np: "użyłem do tego LVW 22" I co wtedy? Dlatego jeśli jest możliwość, to powtórzę prośbę z odpowiedzi powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgaduję że to dlatego, że standardowa minimalna długość słowa przy wyszukiwaniu pełnotekstowym w MySQL to 4 znaki - też tak miałem u siebie.

można ustawić mniejszą wartość zmieniając wartość parametru "ft_min_word_len" i wtedy będzie działało wyszukiwanie słów 3 literowych ale zmniejsza to trochę wydajność bazy i zwiększa wielkość plików z indeksami. czyli coś za coś.

ale w jakim stopniu to zmniejszenie wydajności będzie zauważalne to raczej tylko eksperyment może pokazać. jeżeli jest wypasiony serwer to pewnie nie widać różnicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

nie wiem jak u Was, ale gdy przeglądam główną stronę forum, to co chwila przekierowuje mnie na www.google-analythics.com (pusta strona).

 

 

pozdr Raf

 

P.S. acha no i baaaardzo brak mi podczas czytania wątków guzika "do góry", który wcześniej był w każdym poście :)

Edytowane przez ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgaduję że to dlatego, że standardowa minimalna długość słowa przy wyszukiwaniu pełnotekstowym w MySQL to 4 znaki - też tak miałem u siebie.

można ustawić mniejszą wartość zmieniając wartość parametru "ft_min_word_len" i wtedy będzie działało wyszukiwanie słów 3 literowych ale zmniejsza to trochę wydajność bazy i zwiększa wielkość plików z indeksami. czyli coś za coś.

ale w jakim stopniu to zmniejszenie wydajności będzie zauważalne to raczej tylko eksperyment może pokazać. jeżeli jest wypasiony serwer to pewnie nie widać różnicy :)

Docelowo przesadzam AF na Sphinxa, więc te problemy też są przejściowe.

http://sphinxsearch.com/

 

Nowy silnik forum wspiera w 100% integrację ze Sphinxem, więc będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taką informację. Kilka razy czytałem, że jest problem z dodaniem plusa do "popularnego posta", gdyż przesuwa się okienko i znika przycisk "Wyślij". Jest na to prosta rada. Klawisz ENTER :szczerbaty:

Klikamy na plusik, wpisujemy tekst, (albo nie, jak kto woli) i naciskamy Enter. I już.

:papa:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na to prosta rada. Klawisz ENTER :szczerbaty:

Też chciałem być taki sprytny, ale u mnie to nie poskutkowało (FF 3.0.11)

Ale przed chwilą zrobiłem test na IE oraz Google Chrome - zadziałało, ale tylko przez IE7 (swoją drogą, tu pojawił się przycisk "wyślij" - a w zasadzie "wy?lij" ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chciałem być taki sprytny, ale u mnie to nie poskutkowało (FF 3.0.11)

Ale przed chwilą zrobiłem test na IE oraz Google Chrome - zadziałało, ale tylko przez IE7 (swoją drogą, tu pojawił się przycisk "wyślij" - a w zasadzie "wy?lij" ;) )

to samo u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka uwag do nowego silnika forum:

Beznadziejna sprawa - usunięto wszystkie plusy. To co powstało w ich miejsce czyli reputacja jest krótko mówiąc niedopracowane, nawet nie widać jak kiedyś kto komu kciuka posłał... (jak pamiętacie wyświetlała się lista osób które plusa przyznały). Da się coś z tym zrobić żeby chociaż listę wyświetlało skoro wcześniejsze plusy bezpowrotnie zniknęły ?

 

No i ten system otwierania załączników. Zamieszczamy (przynajmniej w dziale Poszerzamy horyzonty) dosyć duże zdjęcia, nierzadko panoramy o rozdzielczości co najmniej kilku tysięcy pixeli. Nie jest wygodne szukanie przycisku Close przy rozdzielczości 1440x900... a co jeśli ktoś ma zdecydowanie mniejszą ? Współczuję.

To samo linki, które się otwierają w tym samym oknie. To już totalny bezsens. Linki i załączniki powinny się otwierać w nowej karcie - banalnie proste i mniej ciekawe ale bardzo wygodne.

Grup też nie mogę znaleźć, można tylko zobaczyć listę członków z wyszukiwarki użytkowników ?

 

Mam nadzieje że coś sie w tej kwestii zmieni bo obecnie przeglądanie forum nie odbywa sie jakoś sprawniej niż poprzednio.

Z góry dziękuje za zrozumienie.

 

ps: no i ten wielgachny edit pod postem co widać poniżej :o

a było to takie małe i dyskretne info malutką czcionką że post został wyedytowany.

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I u mnie również, nie mogę plusować jeśli nazbiera się 10 plusów i wzwyż. Enter też nie działa.

FF 2.0.0.20

 

Trzeba zrobić tak. Zaplusować, następnie w pojawiającym się zielonym okienku kliknąć myszką w celu umieszczenia kursora (można też coś napisać), nacisnąć TAB (żeby przełączyć na następny niewidoczny przycisk) i ENTER. U mnie działa (FF 3.0.11).

Edytowane przez Lampka
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zrobić tak. Zaplusować, następnie w pojawiającym się zielonym okienku kliknąć myszką w celu umieszczenia kursora (można też coś napisać), nacisnąć TAB (żeby przełączyć na następny niewidoczny przycisk) i ENTER. U mnie działa (FF 3.0.11).

Wielki dziękuje w Twoją stronę kieruje.To na prawdę działa!!!

Polecam wszystkim spróbować.

Pozdrawiam,Rafał. :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do starego narzekania: nie działa "Wyświetl nową zawartość". Sprawdzam to od dłuższego czasu, na kilku komputerach. Bez przerwy "ręcznie" odkrywam na forum wpisy nowe, a nie wyświetlone przez tą funkcję. Na przykład dziś w tym wątku http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=27963 wypowiedziało się kilka osób, a nie było tego widać.

 

Kto twierdzi że u niego działa, niech na początek powie w jakim systemie operacyjnym, z jaką przeglądarką - ale najpierw niech sprawdzi czy "ręcznie" nie znajdzie wpisów których nie widział używając "Wyświetl nową zawartość".

 

Teraz jedyny ratunek to "przegląd codzienny" ale tylko pod warunkiem codziennego sprawdzania.

 

Nie widzę teraz metody na sprawdzenie co się działo na forum przez ostatni tydzień albo przez inny czas dłuższy niż jeden dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do starego narzekania: nie działa "Wyświetl nową zawartość". Sprawdzam to od dłuższego czasu, na kilku komputerach. Bez przerwy "ręcznie" odkrywam na forum wpisy nowe, a nie wyświetlone przez tą funkcję. Na przykład dziś w tym wątku http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=27963 wypowiedziało się kilka osób, a nie było tego widać.

 

Kto twierdzi że u niego działa, niech na początek powie w jakim systemie operacyjnym, z jaką przeglądarką - ale najpierw niech sprawdzi czy "ręcznie" nie znajdzie wpisów których nie widział używając "Wyświetl nową zawartość".

 

Teraz jedyny ratunek to "przegląd codzienny" ale tylko pod warunkiem codziennego sprawdzania.

 

Nie widzę teraz metody na sprawdzenie co się działo na forum przez ostatni tydzień albo przez inny czas dłuższy niż jeden dzień.

Windows XP i Explorer 6.0,7.0 i FF 3.0.11 - wszystko działa dobrze. Nie mam żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do starego narzekania: nie działa "Wyświetl nową zawartość". Sprawdzam to od dłuższego czasu, na kilku komputerach. Bez przerwy "ręcznie" odkrywam na forum wpisy nowe, a nie wyświetlone przez tą funkcję. Na przykład dziś w tym wątku http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=27963 wypowiedziało się kilka osób, a nie było tego widać.

 

Kto twierdzi że u niego działa, niech na początek powie w jakim systemie operacyjnym, z jaką przeglądarką - ale najpierw niech sprawdzi czy "ręcznie" nie znajdzie wpisów których nie widział używając "Wyświetl nową zawartość".

 

Teraz jedyny ratunek to "przegląd codzienny" ale tylko pod warunkiem codziennego sprawdzania.

 

Nie widzę teraz metody na sprawdzenie co się działo na forum przez ostatni tydzień albo przez inny czas dłuższy niż jeden dzień.

 

U mnie nieźle sprawdza się wybieranie opcji "Oznacz forum jako przeczytane". Ale i tak niektóre wątki mi umykają i widzę je np. przez RSS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.