Skocz do zawartości

Chmury, chmury, chmury i inne


Marcin_Sawicki

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś nad miastem zauważyłem dynamicznie wypiętrzające sie chmurki.

 

Całkiem całkiem Krzychu :) Nie mogłem się powstrzymać i musiałem pobawić się Twoimi fotkami (jak zwykle chciałem trochę "wyciągnąć" te chmurki).

Mam nadzieję, że nie masz mi za złe ;)

 

chmury_2HDR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to etyczne wstawiać to samo zdjęcie w dwóch wątkach, ale dla ciekawych moje zdjęcie z chmurkami można znaleźć w tym miejscu na naszym forum. Wstawiłem je najpierw w wątku "Przyroda w fotografii ...", bo nie zatrybiłem, że jest osobny wątek dotyczący fotek chmur, tutaj by chyba jednak ono bardziej pasowało.

 

EDIT: W takim razie jeszcze inna fotka - UFO nad Chorzowem ;)

 

Ufo.jpg

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Skrzypu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj był bardzo ciekawy dzień jeśli chodzi o obserwację chmur.

W całej Polsce rozwijały się chmury burzowe o "klasycznych" wręcz podręcznikowych kształtach.

 

Po prostu piękne "kowadła" :D

 

Poniżej kilka uwiecznionych panoram (Wybaczcie paprochy na matrycy mojego Canona <_< niedługo potrzebne będzie czyszczenie).

 

1b.jpg

 

2b.jpg

 

3b.jpg

 

I oczywiście wersje "dramatic light" :Loveit:

 

HDR_AF1.jpg

 

2chdr.jpg

 

3ahdr.jpg

 

Panorama_7ahdr.jpg

 

I nawet Łysy się załapał :)

 

IMG_7751a.jpg

 

Pozdrawiam,

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burza w Warszawie

Kiedy wczoraj (poniedziałek, 29.06.2009) przyjechałem do PTMA w Warszawie (w CAMKu), niebo było prawie czyste, ale zaczęły sie pojawiać "ciekawe" chmury:

 

post-14903-1246354173_thumb.jpg 18h21m

 

Pod koniec naszego dyżuru w PTMA, zaczęło kropić, a po wyjściu z CAMKu - padał coraz większy deszcz:

post-14903-1246354181_thumb.jpg 20h05m

 

Potem jechaliśmy przez most, z lewej strony pojawiły się chmury przypominające początek trąby powietrznej (nie mogłem robić zdjęcia), ale na prawym brzegu Wisły mieliśmy już ulewę i zacząłem robić zdjęcia (tylko przez szybę samochodu):

post-14903-1246354194_thumb.jpg 20h20m

 

post-14903-1246354230_thumb.jpg 20h23m

 

post-14903-1246354240_thumb.jpg 20h43m

 

Największy korek mieliśmy na moście i zastanawialiśmy się, jak będzie pod wiaduktami - pół metra wody, czy więcej ? Wyprzedził nas wóz straży pożarnej....:

post-14903-1246354267_thumb.jpg

 

I jak na ironię - na małym fragmencie nieba po południowej stronie pojawił się czysty obszar z... Księżycem.

post-14903-1246354258_thumb.jpg

 

Krótka narada w samochodzie - wracać do CAMKu na pokaz nieba ? Pojechaliśmy dalej...

Edytowane przez Hermes1937
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż z niedowierzaniem oglądałem wczorajsze wieczorne wiadomości i zdjęcia z tego co się działo w Centrum Wa-wy. Z perspektywy jej południowej części - Ursynowa, która wyszła cało bez kropli deszczu (co więcej nad nami było bezchmurne niebo), nie wyglądało to jakoś szczególnie groźnie, ot wieczorna burza powstała z konwekcji. Ciekawie to wyglądało na zdjęciach satelitarnych - komórka utworzyła się w ciągu ok. 2h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starocie znalezione przy przeglądaniu zdjęć.

Ktoś może wie, skąd toto taki dziwny kolor miało? To jest tylko efekt podświetlenia przez Słońce??

O ile wierzyć dacie, to z 13/14 Sierpnia 2008 ;)

 

Wieczór:

IMG_3344.jpg

IMG_3346.jpg

 

Poranek:

IMG_3349.jpg

IMG_3358.jpg

 

Pozdrawiam

Michał

:)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie zdjęcia z ubiegłorocznego okresu wulkanicznych zachodów Słońca. Było to tak jakoś w sierpniu- na Alasce coś huknęło, atmosfera się zapyliła i zachody sczerwieniały :) Tutaj galeria ze spaceweather na ten temat: http://spaceweather.com/sunsets/gallery_sarychevpeak_2009.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie zdjęcia z ubiegłorocznego okresu wulkanicznych zachodów Słońca.

 

Nie chcę martwić koleżanki, ale nagłówek mówi sam za siebie "In mid-June 2009 [...]", podobnie jak fragment adresu do galerii [...]/gallery_sarychevpeak_2009.htm

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę martwić koleżanki, ale nagłówek mówi sam za siebie "In mid-June 2009 [...]", podobnie jak fragment adresu do galerii [...]/gallery_sarychevpeak_2009.htm

 

pozdrawiam smile.gif

 

Ee... miałam wkleić galerię z Katatoshi czy jak mu tam ;) Widocznie coś mi się pomieszało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.