Skocz do zawartości

TRAILERY zdjęć DSO


Łukasz K

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Pierwsze spojrzenie na materiał z ostatniego tygodnia. Gwiazdy mi nie pasują, muszę je poprawić no i galaktykami się zbytnio nie zająłem, ale te pyły - hoho :D. Bardzo długo - bo aż 9 godzin naświetlania z Samyanga 135mm na f/2.5 i Canona EOS 1100D.TestZpod.thumb.jpg.135fd05d3fc2529d41c2ce82bac86a91.jpg

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zainspirowany pracą Taysona, postanowiłem, że spróbuję pójść w kierunku SHO, póki co tylko lekkie rozciągnięcie w PS.
Zobaczymy czy uda mi się zebrać OIII i SII z balkonu, raczej teraz wyjazdy odpadają.
Kadr taki a nie inny z uwagi na brak rotatora i sztywne połączenie gwintowe.
Lekki crop by usunąć winietę od filtrów 1.25".

Cyg_Wall.jpg

Edytowane przez jgoluch
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
7 godzin temu, rambro napisał:

2 sesje po godzinie M106. Warto palić dalej ?. MN190, ASI294MC PRO, resize 50%. Kadr centralny, nie zmieściła się druga duża galaktyka, ale nie chciałem obracać ani kamery, ani tuby.

M106_ss_c.thumb.jpg.87fad6de1596d1f7b7178e80696291d6.jpg

 

Jasne, że palić dalej.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zmieniłem kamerę kolorową QHY163C na mono QHY163M i zamieszczam tu pierwszą próbę nową kamerą. Obiekt przypadkowy, M101 i na razie tylko luminacja 30x180s, darki, biasy.

Na razie z braku pogody nie mogę dokończyć smażenia tego obiektu, chciałbym dorobić jeszcze RGB, ale mam pytanie: zauważyłem, że Koledzy nie stosują równych czasów naświetlania dla LRGB; procentowo to ile powinno być RGB do L?

M101_iluminacja.thumb.jpg.05b20014004eb691a058ba1fe68aca68.jpg

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wiem, kadr trochę niefortunny. 

40x600s obrobione na szybko bez flatów.

Esprit 100/435, Asi 1600mmc, Ha 7nm.

OIII w drodze :D Docelowo bicilor może nawet z RGB

90.thumb.jpg.034ec46f9822660621fe58e77f2cb3b4.jpg

 

Edytowane przez Piotr4d
Zmieniłem orientację fotki, bo szyja bolała od przekrzywiania głowy :)
  • Lubię 6
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Piotr4d napisał:

Wiem, kadr trochę niefortunny. 

40x600s obrobione na szybko bez flatów.

Esprit 100/435, Asi 1600mmc, Ha 7nm.

OIII w drodze :D Docelowo bicilor może nawet z RGB

 

Możesz zdradzić jakie miałeś ustawienia kamery? Zaczynam przygodę z ASI 1600MM Pro i zbieram info nt. stosowanego gain i offset.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W nowy sezon, z nowym sprzętem :). Noc 15/16.08 była idealna na start. Pozmieniałem wszystko, kamerę, obiektywy i sterowanie ostrością (patrz stopka). Jest gites. Wszystko ładnie funkcjonuje, ale nie ma co ukrywać, że trochę mnie to kompletowanie setupu zmęczyło. Dlatego na początek zrobię sobie grzecznie, bezstresowo, dla wypoczynku taki ładny pionowy kadr w HST. Publikuję w poziomie, bo wiem, ze nie lubicie oglądać pionów. 

EF 85mm f/1,2 @2,8 Ha 7nm 10x600s

Motyl-stack10.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozaika Łabędzia z czterech kadrów. Niestety będę musiał jeszcze raz zrobić jeden kadr RGB i jeden Ha, ponieważ nie wszystko pasuje do siebie. Canon z samyangiem 135 jest  zawieszony na przeciwwadze heq5 i ciężko jest wycelować w odpowiedni kadr. Po zebraniu nowych dwu kadrów poskładam wszystko jeszcze raz. Canon 6d, samyang 135/f2, po około dwie i pół godziny naświetlania RGB i Ha na jeden kadr. Puki co, pokazuję co jest teraz.

astropolis.jpg

  • Lubię 2
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.