Skocz do zawartości

16 Bieszczadzki Zlot Miłośników Astronomii - Zapisy.


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, gryf188 napisał:

Wyjęłaś mi to z ust :)  Wiem Adam ,że najlepiej uwagi zgłaszać po zlocie , ale temat koszulek przyszedł mi do głowy właśnie  po zimowym zlocie .

A tak na marginesie to zastanawiam sie nad rezygnacja z koszulek na rzecz innych gadżetów.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Organizator jednych zawodów biegowych w których biorę udział miał pomysł alby zrezygnować z medali okolicznościowych dla każdego zawodnika na rzecz np skarpetek sportowych. Na szczęście nie doszło do tego, a podczas zawodów na trasie co się osluchalem o tym pomyśle....:haha:

Tak że Adam hmm co byłoby lepsze od koszulki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BODI napisał:

Organizator jednych zawodów biegowych w których biorę udział miał pomysł alby zrezygnować z medali okolicznościowych dla każdego zawodnika na rzecz np skarpetek sportowych. Na szczęście nie doszło do tego, a podczas zawodów na trasie co się osluchalem o tym pomyśle....:haha:

Tak że Adam hmm co byłoby lepsze od koszulki?

Latarki czerwone, kubki, to jest kwestia pomysłu.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, dawno kubków nie było ,a ostatnio urwała się rączką w moim astro-forumowym kubku bodajże z 2006 lub 7go roku.

Latarki w cenach 30-40 zł w dodatku na przestarzałe AAA lub AA to obecnie straszny chłam, wręcz produkt jednorazowego użytku.

 

ps. a może ciepłe czapki i rękawiczki termoaktywne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie byłem w tym miejscu, więc zapytam się o miejsce na rozstawienie sprzętu. Między domkami wydaje się być bardzo mało miejsca no i zasłonięty horyzont. Czy te pola po drugiej stronie drogi są dostępne, albo może jakieś inne miejsce? Czy jedynie koło domków? Jak to w praktyce wygląda, jest ciasno, jest horyzont? Obawy budzi też okalająca ośrodek rzeka. Nie powoduje ona permamentnej mgły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MateuszW napisał:

Jeszcze nie byłem w tym miejscu, więc zapytam się o miejsce na rozstawienie sprzętu. Między domkami wydaje się być bardzo mało miejsca no i zasłonięty horyzont. Czy te pola po drugiej stronie drogi są dostępne, albo może jakieś inne miejsce? Czy jedynie koło domków? Jak to w praktyce wygląda, jest ciasno, jest horyzont? Obawy budzi też okalająca ośrodek rzeka. Nie powoduje ona permamentnej mgły?

Trochę zestawów się tam zmieściło:

IMG_20180512_191750.jpg

 

Pola po drugiej stronie drogi nie są dostępne, jest natomiast placyk z wiatą i grillem za mostem. Padł plan by w tym roku spróbować tam, ale ja z tego raczej nie skorzystam. Może z doskoku z lornetką i SA. Mgły nie stwierdzono, horyzontu również ;) Niebo jest fajne, po prostu nie planuj żadnych niskich obiektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Krzychoo226 napisał:

Trochę zestawów się tam zmieściło:

 

Pola po drugiej stronie drogi nie są dostępne, jest natomiast placyk z wiatą i grillem za mostem. Padł plan by w tym roku spróbować tam, ale ja z tego raczej nie skorzystam. Może z doskoku z lornetką i SA. Mgły nie stwierdzono, horyzontu również ;) Niebo jest fajne, po prostu nie planuj żadnych niskich obiektów.

No dobra, czyli jest miejsce, ale nie ma horyzontu. Szkoda, bo właśnie niskie obiekty można łapać z takich ciemnych miejsc. No ale w sumie będzie łaził tam Łysy koło drogi mlecznej, więc może mała strata. Dzięki za info!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Krzychoo226 napisał:

Pola po drugiej stronie drogi nie są dostępne, jest natomiast placyk z wiatą i grillem za mostem. Padł plan by w tym roku spróbować tam, ale ja z tego raczej nie skorzystam. Może z doskoku z lornetką i SA. Mgły nie stwierdzono, horyzontu również ;) Niebo jest fajne, po prostu nie planuj żadnych niskich obiektów.

Trzeba zrobić rekonesans po pobliskich wzniesieniach i polanach. Pomyślimy na miejscu. 

Amperogodziny pod pachę i hajda na połoniny.

bukowiec.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Adamo napisał:

Latarki czerwone, kubki, to jest kwestia pomysłu.

Jeśli można wybierać pokoje i miejsca w domkach to pewnie dałoby się stworzyć możliwość wyboru spośród 2-3 różnych gadżetów zlotowych.

Ja tam jednak lubię koszulki ,tym bardziej że są oryginalne i mają motyw astronomiczny . Zimowe koszulki dałem tu za przykład bo są niepowtarzalne i kojarzą się z zlotem , zarazem jednak sam temat zlotu nie jest na tyle dużo wyeksponowany ,że koszulkę można założyć jak każdy T-shirt na co dzień. 

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapisany :) Na razie podjąłem męską decyzję, a jak przyjdzie kwiecień, to się będę martwił, jak to zrobić, żebym dał radę pojechać :)

3 godziny temu, gryf188 napisał:

Żeby złapać nisko położone obiekty jeździłem jakieś 2-3 km od ośrodka na  takie niewysokie wzgórze, tam spokojnie łapałem okolice Antaresa . Ci którzy chcieli focić ekstremalnie nisko pojechali na przełęcz nad Roztokami Górnymi.

No z tym że to już zupełnie inny gatunek astrofoto. Trzeba rozkładać co noc sprzęt, mieć własne zasilanie itp. To już nie to samo bezstresowe focenie spod domku :) No zobaczymy, mój główny setup potrzebuje gniazdka, ale drugi da sobie radę w terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MateuszW napisał:

Zapisany :) Na razie podjąłem męską decyzję, a jak przyjdzie kwiecień, to się będę martwił, jak to zrobić, żebym dał radę pojechać :)

No z tym że to już zupełnie inny gatunek astrofoto. Trzeba rozkładać co noc sprzęt, mieć własne zasilanie itp. To już nie to samo bezstresowe focenie spod domku :) No zobaczymy, mój główny setup potrzebuje gniazdka, ale drugi da sobie radę w terenie.

Czuję się wywołany do tablicy :)
Jak będzie pogoda to na pewno znów pojedziemy do Roztok na jedną z nocek, w zeszłym roku dzięki Pawłowi (Warpal) byliśmy tam dwie nocki PT/SB SB/NI.

W tym roku myślę że powtórzymy wypad pewnie w szerszym gronie bo czuję niedosyt po tym co było rok temu.

Oceniam że na przełęczy jest miejsca na ok 10 osób które nie powinny sobie przeszkadzać.

Inna sprawa że można też alternatywnie ruszyć na górkę do Steżnicy tm też widać dobrze południe.

(

Mateusz, mogę zabrać ze sobą dwa może nawet 3 ACCU żelowe 17 Ah - sporo można tym zasilić - ale to zależy jak zasilasz urządzenia - czy 230V na np 12V i dopiero reszta ciągnie z jednego dużego zasilacza, czy każde urządzenie ma swój zasilacz z 230V.

 

Edytowane przez ax
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.02.2019 o 19:26, Adamo napisał:

Proszę o jakieś propozycje i konkrety.

Najlepiej na PW.

Zawsze po zlocie proszę o feedback i zawsze go dostaje przed zlotem. Często za późno.

A mnie odpowiadały i koszulki i projekt ;-)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.