Skocz do zawartości

Alternatywy dla produktów z Chin


Rekomendowane odpowiedzi

Zupa z nietoperza przynosi efekty. Plan ryzykowny, ale ... odpalił.  Łapią nas jak młode pelikany rybki. Myślę, że w obecnej sytuacji, nie powinniśmy kupować chińskich produktów. Nic nam nie zaszkodzi, jak przez pewien czas się wstrzymamy. To nie są rzeczy pierwszej potrzeby.

Edytowane przez kosmit
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kosmit napisał:

Zupa z nietoperza przynosi efekty. Plan ryzykowny, ale ... odpalił.  Łapią nas jak młode pelikany rybki. Myślę, że w obecnej sytuacji, nie powinniśmy kupować chińskich produktów. Nic nam nie zaszkodzi, jak przez pewien czas się wstrzymamy. To nie są rzeczy pierwszej potrzeby.

ale w jakim celu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, orlen napisał:

ale w jakim celu ?

W Niemczech uruchomiono już procedury w MF pomocy firmom, które przez koronawirus, są w trudnej sytuacji, a tym samym zagrożone przejęciem przez chińczyków. Pomyśl nad procesem, który właśnie się dokonuje.  Sprawa jest raczej oczywista. Ja w tym brać udziału nie będę, tylko ostrzegam na przyszłość. Po prostu uważam, że w obecnej sytuacji kupowanie chińskich produktów jest nie etyczne, ze względu na ludzi którzy tracą pracę i firmy, które mogą się już nie podnieść.

Edytowane przez kosmit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, kosmit napisał:

W Niemczech uruchomiono już procedury w MF pomocy firmom, które przez koronawirus, są w trudnej sytuacji, a tym samym zagrożone przejęciem przez chińczyków. Pomyśl nad procesem, który właśnie się dokonuje.  Sprawa jest raczej oczywista. Ja w tym brać udziału nie będę, tylko ostrzegam na przyszłość. Po prostu uważam, że w obecnej sytuacji kupowanie chińskich produktów jest nie etyczne, ze względu na ludzi którzy tracą pracę i firmy, które mogą się już nie podnieść.

Może lepiej na forum astro nie poruszać tematu etyki w biznesie bo ktoś może utonąć w tym oceanie.

  • Lubię 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kosmit napisał:

W Niemczech uruchomiono już procedury w MF pomocy firmom, które przez koronawirus, są w trudnej sytuacji, a tym samym zagrożone przejęciem przez chińczyków. Pomyśl nad procesem, który właśnie się dokonuje.  Sprawa jest raczej oczywista. Ja w tym brać udziału nie będę, tylko ostrzegam na przyszłość. Po prostu uważam, że w obecnej sytuacji kupowanie chińskich produktów jest nie etyczne, ze względu na ludzi którzy tracą pracę i firmy, które mogą się już nie podnieść.

Witam, właśnie z tego powodu mam obiekcje - szukam montażu, najlepiej wychodzi CEM60, ale kupować od Chińczyków - to nie tylko jakby promować komunizm (który zafundował nam COVID-19) , ale także i wspomagać wyzysk setek tysięcy biednych ludzi pracujących tam za bardzo niskie pieniądze (no i finalnie: popierać migrację produkcji z Europy). Tak, niewątpliwie, może lepiej nie poruszać tego tematu, lepiej tkwić w błogostanie...aż do momentu, gdy dominacja chińska będzie faktem. @dziki: czy to jest teoria spiskowa? Przecież gra o dominacje na rynku gospodarczym toczy się od dawna i wszyscy mamy doskonałą okazję obserwować jej postępy i owoce. Trochę off topic do Kolegi Isseta :) - wybacz, Isset!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, dobrychemik napisał:

Wniosek: należy kupować tylko polskie kamery, polskie teleskopy, polskie ES-y itd.

argument "ad absurdum". Czy istnieją nie-chińskie produkty? Odpowiedź przynosi dwa wnioski: masz wybór - korzystaj mądrze, jeśli nie masz wyboru - zastanów się dlaczego. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, danon napisał:

Praktycznie każdy montaż i teleskop który macie pochodzi z Chin, a jak nie to z innego kraju Azji więc nie wiem w ogóle jaki sens jest takiej dyskusji. 

Azja to nie tylko Chiny :) Sensem dyskusji jest wymiana poglądów. Jeśli ktoś nie widzi sensu dyskutowania - to dlaczego by zabierał w niej głos? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za bzdura.....myślenie nie powiem z jakiej epoki.....

Człowieku Ty chyba nie.masz świadomości, że żeby wyprodukować cokolwiek w EU, potrzebne są surowce wydobywane w CHRL bo tam.jest 90% złóż i wydobycia (z mojego poletka chociażby wolfram).Wiele półproduktów jest wykonywanych w Chinach bo jakby mialoby to być robione w innym miejscu niż odbywa się wydobycie potrzebych surowców, koszt finalny produktu byłby taki, że tylko najbogatszych byłoby stać. Pracuję w japońskiej korpotacji z siedzibą dla EU w Niemczech.Produkcja odbywa sie w zakładach w Japonii, Dani, USA  Korei i Chinach - gdzie z 1/3 zakładów tam jest. I co mam się zwolnić bo produkujemy w Chinach?. Dla Twojej wiadomości już kilka lat temu Chończycy dogonili Nas średnią krajową w wynagrodzeniach. Wjedź sobie na stronę skyscarpercity - znajdź wątek z Chinami/ urbanizacja i wybierz jakieś średnie miasto (tak koło 3mln.) w środkowych chinach.Obejrzyj zdjecia mieszkańców i zobacz jak oni żyją, zwróć uwagę na datę zdjęć sprzed kilku lat. Zreflektuj.się, wróć tutaj powiedz przepraszam.....

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taurusy chyba dają radę nieźle. Chłopaki od Lupus AI z takim warsztatem mogliby pomyśleć o montażu trochę bardziej dla szarego człowieka:). Np. z przekładnią ślimakową nie wymagającą poprawiania po producencie, itp.

Edytowane przez calla
poprawka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnym przykładem alternatywy (mimo że nie jestem w targecie) jest dream focuser od @MateuszW

Produkt który wiadomo jak działa i co oferuje w swojej cenie. 

Ciężko wspierać niejasne i niedoprecyzowane inicjatywy. 

 

i jeszcze takie pytania mi sie nasuwają: skad moge miec pewność, ze polski biznesmen prowadzi swój interes etycznie ? a co jeśli nasze zakupy pomagają miliardowi chinczyków a polska alternatywa pomogla by tylko garstce ludzi ? dlaczego garstka Polaków mialaby byc wazniejsza od tłumu Chinczyków ?

 

Edytowane przez orlen
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, orlen said:

Świetnym przykładem alternatywy (mimo że nie jestem w targecie) jest dream focuser od @MateuszW

Produkt który wiadomo jak działa i co oferuje w swojej cenie. 

Ciężko wspierać niejasne i niedoprecyzowane inicjatywy. 

He, he, ten silniczek krokowy to na pewno robiony przez gminną spółdzielnię gospodyń wiejskich z Pacanowa (w przerwach między skubaniem gęsi) a inne elementy, elektronika, zębatki, paski etc. z tej "gigantycznej fabryki koło Katowic", której zazdroszczą nam nawet Chińczycy ?

 

Edytowane przez Agent Smith
  • Lubię 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawy temat!

myślę że z powodu kryzysu i oszczędzania każdego grosza będziemy kupować w chinach jeszcze więcej niż dotychczas.

ale prędzej czy później temat rozwiąże się sam, chiny bogacąc się staną się tak drogie (a my dbając o gospodarkę jak dotychczas, tak biedni) że zakup w chinach będzie rzadkim luksusem, z konieczności zamiast oryginalnych i cenionych chińskich marek, będziemy kupować tanie i bylejakie podróbki z wietnamu czy innych krajów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Agent Smith napisał:

He, he, ten silniczek krokowy to na pewno robiony przez gminną spółdzielnię gospodyń wiejskich z Pacanowa (w przerwach między skubaniem gęsi) a inne elementy, elektronika, zębatki, paski etc. z tej "gigantycznej fabryki koło Katowic", której zazdroszczą nam nawet Chińczycy ?

 

No jasne, ale od czegoś wypada zacząć. Jak nie wiadomo co zrobić, to dobrze zrobić cokolwiek, co wydaje się prowadzić w dobrym kierunku.

 

23 minuty temu, orlen napisał:

Świetnym przykładem alternatywy (mimo że nie jestem w targecie) jest dream focuser od @MateuszW

Produkt który wiadomo jak działa i co oferuje w swojej cenie. 

Ciężko wspierać niejasne i niedoprecyzowane inicjatywy. 

 

i jeszcze takie pytania mi sie nasuwają: skad moge miec pewność, ze polski biznesmen prowadzi swój interes etycznie ? a co jeśli nasze zakupy pomagają miliardowi chinczyków a polska alternatywa pomogla by tylko garstce ludzi ? dlaczego garstka Polaków mialaby byc wazniejsza od tłumu Chinczyków ?

 

Ja po prostu wolę pomagać swoim w miarę możliwości. Chińczykom już pomagają Chińczycy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wampum napisał:

Co za bzdura.....myślenie nie powiem z jakiej epoki.....

Człowieku Ty chyba nie.masz świadomości, że

No pewnie nie ma, bo jakby miał, to by pisał co innego :)

 

Merytorycznie się z Tobą zgadzam, ale mam propozycję schłodzenia temperatury wypowiedzi i powstrzymania się od argumentów ad personam, bo to do niczego nie doprowadzi (oprócz banów ;)).

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Agent Smith napisał:

He, he, ten silniczek krokowy to na pewno robiony przez gminną spółdzielnię gospodyń wiejskich z Pacanowa (w przerwach między skubaniem gęsi) a inne elementy, elektronika, zębatki, paski etc. z tej "gigantycznej fabryki koło Katowic", której zazdroszczą nam nawet Chińczycy ?

 

ćśśś, uproszczenie na potrzeby dyskusji ;)

 

ps. nadal nie wiem dlaczego wspieranie chinczyków jest mniej etyczne niz wspieranie polaków, to czlowieki i to człowieki, a wszyscy na jednej małej kulce mknącej przez otchłan kosmosu, i tak wszyscy kiedys umrzemy.

Edytowane przez orlen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to możliwe, że skoro te Chiny są takie złe, to są niemal we wszystkim takie dobre?

 

Odpowiedź jest chyba prosta: ich władze nie muszą myśleć w perspektywie kadencji. Są jak dawni królowie: mogą planować na wiele lat do przodu, dzięki czemu stać ich na ambitne, dalekosiężne projekty - gospodarcze, naukowe, kosmiczne... Jeśli ktoś ma szanse na poważne zaistnienie w przestrzeni poza Ziemią, to obecnie tylko oni. Niemal cała reszta świata żyje w cyklu czteroletnim - zbyt krótkim, by osiągnąć coś wielkiego.

Edytowane przez dobrychemik
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.