Skocz do zawartości

Forum Astromaniak - ogłoszenia, problemy, wnioski, zapytania


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

13 minutes ago, Piotrek K. said:

Jestescie niemozliwi 😆

Od przedwczoraj byłem pewien że w tym temacie wiersz i piosenka to tylko kwestia czasu 😆

 

Piosenka się nie liczy, bo wygenerowana przez AI. Gdyby lkosz sam tak zaśpiewał to by było ;-)...a tak to jak każdy zacznie wklejać treści generowane przez AI to będzie śmierć internetu jaki znamy, bo kto będzie miał czas to czytać / słuchać i oglądać.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mateusz F napisał(a):

 

oto dziwna zagadka , zrozumieć jej nie sposób

 

czemu tu dyskutuje, tak liczne grono osób

 

czemu nikt z tu obecnych, mimo zachęt admina

 

przy stoliku niebieskim, mowić nic nie zaczyna

 

przecież była odezwa, będą regulaminy

 

a w niebieskiej krainie, pusto nie bez przyczyny

 

przecież tam tolerancja , nie ma żadnych limitów

 

są tam posty o ufo i o seksie kosmitów

 

są tematy wojenne, oraz ekologiczne

 

każdy jest tam chroniony , nawet trolle uliczne

 

co dzień memy paczkami , ciekawymi wjezdzają

 

i co z tego że czasem jakieś posty znikają

 

zatem dość już debaty, dosyć zastanawiania

 

do niebieskiej altany ! wracać mi bez gadania !

Gratki ,Mateusz w formie dalej jak widze , brakowalo mi tego a teraz to nawet mozna piosenek posłuchać 😅

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie Plejady na przykład...

FA: Wiesz, pod dobrym niebem te pyły wokół nich są bezproblemowe wizualnie już w lornetce. Gorzej z Mgławicą Merope Barnarda. Jakich technik obserwacyjnych użyć, by ją zobaczyć?

AP: Hmm, sześć godzin materiału na te pyły wystarczy. Ale jasne gwiazdy mi się rozlały i IC 349 utonęła w blasku Merope. Jaki czasy naświetlania będą optymalne?

Maniak: Odstąpię w korzystnej cenie teleskop, przez który widać Plejady.

względnie

Chińska gospodarka emituje znaczne ilości pyłu PM10. Pył jest też wokół Plejad. Czy wpływa on na rozrodczość tamtejszych kosmitów? NATO powinno zareagować i zbombardować Chiny. 

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, lukost napisał(a):

A takie Plejady na przykład...

FA: Wiesz, pod dobrym niebem te pyły wokół nich są bezproblemowe wizualnie już w lornetce. Gorzej z Mgławicą Merope Barnarda. Jakich technik obserwacyjnych użyć, by ją zobaczyć?

AP: Hmm, sześć godzin materiału na te pyły wystarczy. Ale jasne gwiazdy mi się rozlały i IC 349 utonęła w blasku Merope. Jaki czasy naświetlania będą optymalne?

Maniak: Odstąpię w korzystnej cenie teleskop, przez który widać Plejady.

względnie

Chińska gospodarka emituje znaczne ilości pyłu PM10. Pył jest też wokół Plejad. Czy wpływa on na rozrodczość tamtejszych kosmitów? NATO powinno zareagować i zbombardować Chiny. 

 

Już trzy lata temu tak to widziałem :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, dobrychemik napisał(a):

 

Już trzy lata temu tak to widziałem :)

 

 

Ano.

Tylko teraz pasowałoby uaktualnić Twój wpis i prócz pytania o cenę ustalić:

- czy te rajtuzy (względnie legginsy) zostały wyprodukowane w Chinach? (który to kraj NATO winno zbombardować),

- ile nogawek te rajtuzy powinny mieć, by mogła założyć je seksowna kosmitka? (koniecznie ze stosowną ekografiką obrazującą możliwe rozmiary tyłków rzecznych kosmitek).

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że pod wpływem tej dyskusji z ciekawości aż zajrzałem na astromaniaka, na którym mam konto samego jego początku tj. od 2005. Na początku nawet coś tam pisywałem ale nie odpowiadała mi cenzura ze strony Janusza i potem już tylko tam zaglądałem i czytałem raczej dyskusje. Nie mniej muszę przyznać, że z sentymentem przejrzałem swoje stare wpisy, szczególnie, że są tam przyjemne dyskusje z osobami, których niestety już nie ma wśród nas. Merytorycznie za czasów Janusza forum miało naprawdę sporo ciekawych tematów. No i popatrzyłem co tam się dzieje teraz. No i ja bym się nie chrzanił wywalił cały ten syf z tym całym ekologiem na czele, może coś by się dało wtedy uratować. Jak widać jakoś astromaniaka budowało kilka autorytetów, kiedy ich zabrakło forum upada.

Nawiasem, nie wiem czy to jakiś zbieg okoliczności, ale wśród moich super sąsiadów, mam jednego, którego określam delikatnie jako aspołecznego. Wśród sąsiadów ma ksywkę ekolog. Generalnie ciężki we współżyciu.

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widząc ten temat i dyskusję o Ekologu, odkurzyłem starego maila od niego, z listopada 2012, kiedy byłem moderatorem na astropolis i Ekolog dostał n-tego bana. Skracając: uważał, że dostał go niesłusznie i nie rozumiał dlaczego, bo teraz "on jest inną skruszoną osobą". Załączył mi nawet obrazek, który chciał wrzuć na forum, ale tego nie zrobił po dyskusji z Sumasem 😕

W astroświadku jestem znany jako osoba, która zna Ekologa osobiście. I parę osób pytało się o Niego, bo mieli z nim dziwne interakcje mailowo-telefoniczne i generalnie nie był takim Mysiem-Pysiem jak na forach... W kontakcie bezpośrednim jest miłą i sympatyczą osobą.

Jeśli chodzi o rozkminki nad nim zostawić/nie zostawić, to mam wrażenie, że on jest takim astroforumowym Kononowiczem. Wszyscy krytykują to "ekologiczne uniwersum szkolna 17", ale część ludzi jednak wchodzi, klika i ogląda. Liczbowo generuje to jakiś ruch na forach. Jak duży - pewnie można by się zdziwić.

Edytowane przez bartolini
  • Lubię 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, bartolini napisał(a):

(...)

 

Jeśli chodzi o rozkminki nad nim zostawić/nie zostawić, to mam wrażenie, że on jest takim astroforumowym Kononowiczem. Wszyscy krytykują to "ekologiczne uniwersum szkolna 17", ale część ludzi jednak wchodzi, klika i ogląda. Liczbowo generuje to jakiś ruch na forach. Jak duży - pewnie można by się zdziwić.

 

Tylko czy o taki ruch na hobbystycznym forum o jasno zdefiniowanej tematyce chodzi ?

Oczywiście nie ma obowiązku czytania postów osób, które uważamy za niemerytoryczne, ale sam fakt, że całościowo forum oddala się od jego głównych tematów niektórym zdaje się przeszkadza, i to chyba najbardziej tym, którzy do Astromaniaka wiele wnieśli.

I jak widać, bez nowych merytorycznych treści forum jałowieje, zniechęcając innych "merytorycznych" użytkowników do odwiedzania forum, co z kolei tylko przyspiesza to jałowienie.

 

Astromaniak był moim pierwszym forum astronomicznym, ale ostatnio zadałem sobie pytanie, czy po takim zdryfowaniu jego tematyki w ogóle chcę aby mój nick się tam pojawiał w starych postach i był kojarzony z tym forum.
Po zastanowieniu doszedłem do wniosku, że jak na razie nie ma działu z "horoskopy" w tytule, więc nie jest jeszcze najgorzej, więc z szacunku dla osób, z którymi tam kiedyś się dyskutowało, może nie warto burzyć "starych treści", które często były przecież wartościowe.

Ale od dłuższego czasu na Astromaniaka zaglądam mniej więcej raz w miesiącu, aby przeczytać "Astronomiczny Kalendarzyk Niesystematyczny", który zdaje się jest tam jedyną treścią, dla której chciałbym poświęcać czas.

 

Sam fakt, że poważne dyskusje o Astromaniaku toczą się na sąsiednim forum, ściśle rzecz biorąc konkurencyjnym, jak dla mnie jest najlepszą diagnozą obecnej kondycji Astomaniaka.

Bardzo się cieszę, że są nadal osoby, którym zależy na aktywnym ratowaniu Astromaniaka, tu wyrazy szacunku dla @lulu, ale zdaje się, że bez radykalnych zmian w organizacji Astomaniaka nie będzie radykalnych zmian w jego funkcjonowaniu.

Na razie tutejsza dyskusja chyba jest zdominowana tematem jak dostosować Astomaniaka aby jego Najaktywniejszy Użytkownik nie był w stanie go całkowicie zekologizować.

Mam spore wątpliwości, czy to jest najlepszy kierunek, zwłaszcza że dwa inne fora zdecydowały się na bardzo odmienny, ale jakże skuteczny sposób załatwienia problemu.
I na tym Forum na szczęście teraz dyskutuje się o tej osobie tylko w kontekście innego forum.

 

Jeszcze raz serdecznie dziękuję Naszym Moderatorom za utrzymywanie należytego porządku na Astropolis !

 

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobię wyjątek i zwrócę się do kolegów, którzy zrazili się do Astromaniaka z powodu przypadków nieregulaminowego cenzurowania wpisów - i być może z zasady do nas nie zaglądają. Zapewniam, że dopóki będę miał coś do powiedzenia w sprawie zarządzania tym forum, na takie sytuacje nie będzie miejsca. Gdyby miało być inaczej, zrezygnowałbym po prostu z udziału w administrowaniu. Nie pozwoliłbym sobie aby własnym nazwiskiem żyrować takim praktykom, dokładnie tak samo jak nie jestem w stanie tolerować zabaw w rytualne zaszczuwanie ludzi - niezależnie od tego jak donośny jazgot albo rechot to wzbudza.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zaszczuwanie, to nie chodzi, że z osobą jest coś nie tak. 

Tylko chodzi o ekologicznie działania, które moim zdaniem trzeba wyjaśnić w kontekście - służą społeczności i forum, czy nie ?

Jak dla mnie, co już pisałem, niewiele co z tych wątków wynika, nie ma tam rzeczowych dyskusji, ani autor nie prowadzi ich w merytorycznym kierunku.

A zatem po co ? Przecież ekologiczne posty mogą być na innych forach wszak miejsca w sieci do woli.

To po prostu nie to miejsce. Mało tego można sobie założyć własne forum...

Proszę przemyśl, sprawę czy aby na pewno te treści wzbogacają astromaniaka -forum Astronomii

Edytowane przez m_jq2ak
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ sprawa dotyczy również Astropolis, odpowiem tutaj: zapytaj o to administratorów Astropolis. U nas dział przeznaczony na wpisy dot. nauk "nieastronomicznych" - m.in. ekologii - zawiera w tej chwili 28 tematów, a sam ekolog ma na koncie nieco ponad 5,5 tys. wpisów. Jak jest na Astropolis? Otóż dorobek ekologa obejmuje ponad 8,5 tys. wpisów, a na samo hasło "globalne ocieplenie" wyszukiwarka zwraca 121 postów...

Edytowane przez lulu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, lulu napisał(a):

Ponieważ sprawa dotyczy również Astropolis, odpowiem tutaj: zapytaj o to administratorów Astropolis. U nas dział przeznaczony na wpisy dot. nauk "nieastronomicznych" - m.in. ekologii - zawiera w tej chwili 28 tematów, a sam ekolog ma na koncie nieco ponad 5,5 tys. wpisów. Jak jest na Astropolis? Otóż dorobek ekologa obejmuje ponad 8,5 tys. wpisów, a na samo hasło "globalne ocieplenie" wyszukiwarka zwraca 121 postów...

Widoczność treści jest w takim razie ograniczona i to dobrze robi. Nie pamiętam kiedy ostatnio widziałem, wpis o tej treści w tematach.

Tylko, że odpowiadasz a tam mają :) A nie na zadane pytanie, czyli mam rozumieć skoro na Astropolis można to i na Astromaniaku też ;)

 

1 godzinę temu, lulu napisał(a):

Zrobię wyjątek i zwrócę się do kolegów, którzy zrazili się do Astromaniaka z powodu przypadków nieregulaminowego cenzurowania wpisów - i być może z zasady do nas nie zaglądają. Zapewniam, że dopóki będę miał coś do powiedzenia w sprawie zarządzania tym forum, na takie sytuacje nie będzie miejsca.

To rozumiem ! Dzięki za uwzględnienie jakże ważnej kwestii. Trzymam kciuki i będę wspierał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lulu napisał(a):

nie jestem w stanie tolerować zabaw w rytualne zaszczuwanie ludzi - niezależnie od tego jak donośny jazgot albo rechot to wzbudza.

 

Rozumiem punkt widzenia.

Co prawda nie bardzo orientuję się w układzie właścicielsko-administracyjnym Astromaniaka, ale zakładam, że @lulu wział na siebie "politykę" forum. Poznał opinie, uwagi, doświadczenia z różnych stron. Jeśli zakłada, że pewne treści są akceptowalne pomimo konsekwencji, o których tutaj piszemy, to ma do tego prawo i z takiej perspektywy ciężko mieć pretensje do samego Ekologa, że z tego korzysta. 

 

2 godziny temu, lulu napisał(a):

Ponieważ sprawa dotyczy Astropolis, odpowiem tutaj: zapytaj o to administratorów Astropolis. U nas dział przeznaczony na wpisy dot. nauk "nieastronomicznych" - m.in. ekologii - zawiera w tej chwili 28 tematów, a sam ekolog ma na koncie nieco ponad 5,5 tys. wpisów. Jak jest na Astropolis? Otóż dorobek ekologa obejmuje ponad 8,5 tys. wpisów, a na samo hasło "globalne ocieplenie" wyszukiwarka zwraca 121 postów...

 

Lubisz wybierać konkretne cyferki bez kontekstu, pod tezę. Żałuję, że wcześniej nie odnosiłeś się do odpowiedzi na poprzednie "cherry-pickingi", ale i tak jestem fanem ;). Zamiłowanie do cyferek trochę wyjaśnia.

 

Globalne ocieplenie na Astropolis? Jeden wynik po 2021 roku. Tak w ogóle to nie rozumiem wyboru akurat takiej frazy. O globalnym ociepleniu można rozmawiać w mniej lub bardziej merytoryczny sposób. Zresztą polecam zajrzeć do tego jedynego wyniku z ostatnich lat, o którym wspomniałem wyżej. Mielibyśmy się wstydzić takiej dyskusji? Znamienne jest również to, że musisz znowu używać wyszukiwarki, żeby takie treści znaleźć. To znaczy, że trzeba tego chcieć, bo nie wyskakują co chwilę pośród innych tematów wśród najnowszych i nie mają dedykowanych działów.

 

A teraz kwestia ilości postów Ekologa na obu forach:

Na Astropolis - 8,6k od września 2009 do bana w listopadzie 2021 (dlatego użyłem powyżej tej istotnej dla tematu daty) - 12 lat 

Na Astromaniaku - 5,7k od grudnia 2017 do teraz  - 6,5 roku

W takim kontekście proporcje wyglądają trochę inaczej. Oczywiście "zapomniałeś" zauważyć, że kilka dni temu wywaliłeś kilkaset postów ;)

 

Jeśli dopuszczamy na Astropolis jakieś wypowiedzi, to później nie szukamy po frazach, żeby hurtowo usuwać. Moglibyśmy robić czystki w Twoim stylu, widząc po czasie, że pewnych treści nie chcemy na forum i przy okazji obniżając licznik Ekologa, tylko po co? Wystarczyłoby usunąć 3-4 wątki (jak ten czy ten), żeby pozbawić Ekologa znacznej ilości postów, bo nawet w "przychylnych" czasach akceptowaliśmy takie treści tylko w tematach zbiorczych, żeby uniknąć dziesiątek jednopostowych. 

 

Wyciągasz przeszłość, a mnie interesuje, jak wygląda forum obecnie, w jakim kierunku idzie, jakie wnioski z jakich błędów zostały wyciągnięte, bez udawania że tych błędów nie było. Co więcej, w tym wątku starałem się (i nie tylko ja) uświadomić Cię, że może warto uczyć się na błędach innych. Kwestie, które wyciągasz, nie istnieją na Astropolis od 2,5 roku i cieszy mnie ogromnie, że mogę o tym pisać w czasie coraz bardziej przeszłym :).

 

Być może wybór innej, pro-ekologicznej drogi będzie sukcesem. Nie wiem jak ten "sukces" definiujesz.

  • Lubię 6
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by znaczyło, że w naszym 40-to milionowym kraju mamy przynajmniej jedno porządne forum astronomiczne. I prawidłowo. Może w tak dużym kraju zmieści się również jakieś małe, nieporządne forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Mareg said:

Bardzo się cieszę, że są nadal osoby, którym zależy na aktywnym ratowaniu Astromaniaka, tu wyrazy szacunku dla @lulu, ale zdaje się, że bez radykalnych zmian w organizacji Astomaniaka nie będzie radykalnych zmian w jego funkcjonowaniu.

 

Jesteś w bardzo dużym  błędzie wierząc, że @lulu zależy w ratowaniu astromaniaka. Od kilku dni proszę @lulu o usunięcie pato-alkoholowych, dodanych po złośliwości wpisów  na jeden (jaki znam) merytoryczny wątek ekologa, a one dalej tam są. Olewka na całego. Tak się zastawiam, czy może powodem braku rekacji jest chęć pozycjonowania astromaniak na słowa kluczowe typu alkohol, denaturat, piwo, wino.

 

https://astromaniak.pl/viewtopic.php?f=1&t=73198

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Paether napisał(a):

O tym właśnie piszę. Od Ciebie zależy, jakie ono będzie. Jeśli masz powody, żeby chcieć "nieporządne", Twoja sprawa :) 

I od użytkowników..., którzy potwierdzą to swoją obecnością...

Społeczność też ma wpływ na kształt forum...

 

2 godziny temu, lulu napisał(a):

To by znaczyło, że w naszym 40-to milionowym kraju mamy przynajmniej jedno porządne forum astronomiczne. I prawidłowo. Może w tak dużym kraju zmieści się również jakieś małe, nieporządne forum.

Jedyne takie ;)

_f103d9d8-e3e4-4196-b98d-541773489a55.jpg.b65196f6548ffcd92dc17fbbdf11d080.jpg

Edytowane przez m_jq2ak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo @mkowalik. Skłoniłeś mnie do usunięcia wpisu, a to nie jest łatwe.

Pomiędzy dyskusją na temat ogólnego stanu forum, stylu zarządzania, regulaminu, wprowadzanych zmian, itp, a powtarzaniem jak mantrę (nie chce mi się liczyć ile razy) w tym wątku o istnieniu jakiegoś tematu, czy kierowaniem zarzutów odnośnie pojedyńczych wpisów/zdjęć, jest pewna różnica. Od zgłaszania takich jednostkowych przypadków na Astromaniaku jest...Astromaniak.

  • Lubię 5
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, Paether said:

Brawo @mkowalik. Skłoniłeś mnie do usunięcia wpisu, a to nie jest łatwe.

Pomiędzy dyskusją na temat ogólnego stanu forum, stylu zarządzania, regulaminu, wprowadzanych zmian, itp, a powtarzaniem jak mantrę (nie chce mi się liczyć ile razy) w tym wątku o istnieniu jakiegoś tematu, czy kierowaniem zarzutów odnośnie pojedyńczych wpisów/zdjęć, jest pewna różnica. Od zgłaszania takich jednostkowych przypadków na Astromaniaku jest...Astromaniak.

 

Stan forum jest zly jesli znajduja sie na nim  posty celowo osmieszajace inne osoby. Jak sam zauwazyles, mimo kilkukrotnego powtorzenia prosby @lulu o skasowanie patoalkoholowych i zlosliwych odpowiedzi, nadal te posty sa widoczne. Nie sadze aby moje prosby czy zwracanie uwagi na nieodpowiednie posty w prywatnych wiadomosciach zrobily wrazenie na adminustracji astromaniaka tj. @lulu jakiekolwiek wrazenie, jesli nie beda one wyrazone publicznie np. tutaj. 

 

Tak z czystej ciekawosci spytam,czy takie posty jak te wspominane wyzej oraz skasowany link do zdjecia osoby w stanie nietrzezwosci autorstwa franza (zeby bylo jasne ze nei o ekologa tu chodzi) mogylby byc opublikowane na astropolis? Jesli moje pytanie jest nieodpowiednie w tym watku to przenies je do odpowiedniego i prosze odpowiedz jako administrator. Bardzo mnie ciekawi jakie jest podejscie adminow astropolis.

 

Ps latwiej skasowac i obrcic glowe od tego typu problemow. Przeraza mnie, ze tak malo uzytkownikow maniaka i astropolis przechodzi nad tymi patoalkoholowymi postami objetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.