Skocz do zawartości

7 godzin z Andromedą


count.neverest

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Winter napisał:

Jest sporo detalu, ale po twojej obróbce jądro nie wygląda dobrze, dlatego autor pokazał nam tak a nie inaczej :)

To prawda. Ja tylko zerknąłem czy da się coś więcej wyciągnąć. Tak bym tego nie zostawił. Poza tym to nie jest moja praca, a że jest fajna napisałem wyżej.

Edytowane przez apolkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jądro jest przepalone. Pamiętam jak fotografowałem tubą f/4.9 to na testach wychodził mi maksymalny czas naświetlania 300 sek. Twój Epsilon jest znacznie jaśniejszy. Jeśli podmienisz dopalając krótsze klatki będzie super. 

Zastanawiam się -widać to dobrze na  fragmencie powiększonym, że słabe gwiazdki są niebieskie, a jasne w większości białe. Może tak jest, ale czy na pewno?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, count.neverest napisał:

To pytanie do @MateuszW :-)

Modyfikacja w tym przypadku to usunięcie jednego z dwóch filtrów i przesunięcie matrycy, żeby zachować oryginalny punkt ostrzenia. Ha się pojawia, IR jest nadal wycięte, a AF aparatu pozostaje sprawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, MateuszW napisał:

Modyfikacja w tym przypadku to usunięcie jednego z dwóch filtrów i przesunięcie matrycy, żeby zachować oryginalny punkt ostrzenia. Ha się pojawia, IR jest nadal wycięte, a AF aparatu pozostaje sprawny.

Mateusz czy Nikon D810 ma również regulowaną matrycę na sprężynkach jak Nikon D750 czy przykręcona jest na sztywno. Jeżeli na sztywno to szlifowałeś mocowanie aby przybliżyć matrycę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Grzędziel napisał:

Jądro jest przepalone

Tak, to celowa moja robota. Cała dynamika galaktyki zmieściła się w pikselach aparatu, jądro nie jest spalone. Na pewno będę chciał pokazać wersję w cropie 100%, wtedy łagodniej potraktuję centrum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, pablo12311 napisał:

Mateusz czy Nikon D810 ma również regulowaną matrycę na sprężynkach jak Nikon D750 czy przykręcona jest na sztywno. Jeżeli na sztywno to szlifowałeś mocowanie aby przybliżyć matrycę?

Jest regulacja, analogicznie jak w D750. Szlifowania się nie podejmuję, za duże ryzyko. Choć zazwyczaj w takich problematycznych aparatach również filtry są złączone, więc dobrą opcją byłoby użycie IR cuta w formie clipa, który jednocześnie rozwiąże problem ostrzenia (AF się rozjedzie, ale na matrycy obiektyw powinien złapać ostrość).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, count.neverest napisał:

Tak, to celowa moja robota. Cała dynamika galaktyki zmieściła się w pikselach aparatu, jądro nie jest spalone. Na pewno będę chciał pokazać wersję w cropie 100%, wtedy łagodniej potraktuję centrum.

Pozwolisz, ze wejdę w polemikę - nie zmieściła się cała dynamika. Zobacz u mnie (fragment 1:1 na środek zdjęcia), robione Atikiem 383 i Czerwonym Kotem. Oczywiście rozdzielczość znacznie mniejsza, a jądro w środeczku też przepalone, ale widać blisko niego sporo gwiazd, które u Ciebie giną w blasku.

Porównaj też M 32. Są tam ciemnie plamki, u mnie mimo słabej rozdzielczości (skala ok 4,5 "/pix) widoczne. Z Twojego sprzętu powinny być mega, a widoczne nie są. Dlatego moja rada co warto poprawić, bo przecież zdjęcie świetne więc czemu nie ma być jeszcze lepsze.

686021225_190731M31L53x300RGB12x300RC383w5.jpg.4afdc24f2e0efa60456fdf98fb37ab12.jpg

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzędziel Tak wygląda na szybko rozciągnięty stack, poniżej. Pomiar wnętrza pokazuje maksymalnie 211/255 jednostek. Gwiazdy są widoczne, nawet przy najjaśniejszym punkcie. Miałem taką wersję, jaką sugerujesz, jednak lepiej mi "leżało" w takiej wersji, jak opisał Morth wyżej i nie robiłem maski. Mam za sobą tysiące zdjęć krajobrazowych i zawsze pilnowałem, żeby nie spalić obszaru w kadrze. Tu sobie pofolgowałem. Natomiast jak będę pracował nad wersją o maksymalnej rozdzielczości, postaram się, żeby obiekt zachował maksimum szczegółów. W najbliższym czasie będę miał pewnie jedno podejście, bo praca na 400 megowym pliku łatwa nie jest.

 

 

image.png.f9fca7c59e2e612225c0a2d5afbe9203.png

Edytowane przez count.neverest
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.