Skocz do zawartości
  • 0

Dostęp do giełdy?


tovot

Pytanie

Wytłumaczy mi ktoś o co chodzi z dostępem do giełdy (min. 20 postów na forum) ? Jestem nowy na forum i raczkuję w astrofoto, dlatego głównie czytam i chłonę wiedzę. Z oczywistych względów nie mam za bardzo o czym pisać. Szukam głównie informacji na temat sprzętu i jak na ironię, gdy pojawi się oferta, z której chętnie bym skorzystał, to mogę sobie co najwyżej popatrzeć... Zastanawiam się gdzie tu sens i logika? Muszę teraz wyprodukować 20 postów (chociaż nie bardzo mam o czym pisać), żeby zyskać dostęp do giełdy :uhm:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
3 minuty temu, tovot napisał:

Szukam głównie informacji na temat sprzętu i jak na ironię, gdy pojawi się oferta, z której chętnie bym skorzystał, to mogę sobie co najwyżej popatrzeć...

 

Nie masz możliwości odpisania w temacie giełdowym ani wysłania prywatnej wiadomości do sprzedającego?

 

Minimum 20 postów dotyczy wystawiana sprzętu na sprzedaż i jest jakimś sposobem (bardzo ułomnym, to prawda) na przypadki, gdy ktoś zupełnie anonimowy wpada na forum tylko po to, żeby coś sprzedać. Jeśli chcesz coś kupić, nie ma żadnych ograniczeń :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Takie zasady, wchodzisz respektujesz.

Tak po cichu podpowiem. Wejdź na galerię zdjęć DSO i jak leci z góry w wątkach z fotkami napisz czy ci się fotka podoba, albo nie podoba, a 20 postów uzbierasz w kilka chwil.

 

Edytowane przez Piotr4d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 minuty temu, tovot napisał:

Zastanawiam się gdzie tu sens i logika?

Daj coś społeczności a coś otrzymasz w zamian.

Poza tym chodzi o minimalną wiarygodność. Od kiedy wprowadzono ten warunek spadły problemy z nieuczciwymi jednostkami.

 

ps. Na innych forach odblokowanie występuję czasem od 50u postów lub np. po półrocznym  stażu. Więc kierunek mamy słuszny i nie uciążliwy zbytnio.

Zawsze możesz pisać PW.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, Piotr4d napisał:

Wejdź na galerię zdjęć DSO i jak leci z góry w wątkach z fotkami napisz czy ci się fotka podoba, albo nie podoba

Po kilku takich akcjach z reguły delikwent dostaje zakaz pisania na pewien czas. To bardzo zła rada dla nowych.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 minuty temu, Paether napisał:

 

Nie masz możliwości odpisania w temacie giełdowym ani wysłania prywatnej wiadomości do sprzedającego?

Nie mam możliwości odpisania w temacie ani nie mam możliwości założenia własnego tematu, wiadomość prywatną mogę napisać. Szkoda, że nie mogę założyć nowego wątku w podforum "Kupię".  Nie wiem czemu ma to służyć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 minuty temu, Piotr4d napisał:

Takie zasady, wchodzisz respektujesz.

Tak po cichu podpowiem. Wejdź na galerię zdjęć DSO i jak leci z góry w wątkach z fotkami napisz czy ci się fotka podoba, albo nie podoba, a 20 postów uzbierasz w kilka chwil.

 

Jestem tutaj gościem i nie zamierzam z regulaminem dyskutować ;) Po prostu nie rozumiem czemu ma to służyć, a chętnie bym z tej opcji skorzystał. Nie pozostaje mi nic innego, jak skorzystać z Twojej rady ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, tovot napisał:

Nie wiem czemu ma to służyć?

Moim zdaniem niezbyt jest to przemyślane, bo nabicie 20 bezsensownych postów to chwila, i w żaden sposób nie przekłada się na wiarygodność sprzedającego. A uniemożliwienie kupowania jest już zupełnie bez sensu.

 

Ale spoko, już masz 5 postów, jeszcze chwilę pogadamy i będziesz wiarygodny że hej! :D

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 minuty temu, Krzysztof z Bagien napisał:

bo nabicie 20 bezsensownych postów to chwila

Byli tacy, co próbowali ;) 

 

5 minut temu, golomb79 napisał:

Podforum 'Kupię' faktycznie powinno być dostępne dla nowych użytkowników imo.

 

 

To fakt. Zaraz zmienię te ustawienia (edit: już zmienione).

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 minut temu, Krzysztof z Bagien napisał:

Moim zdaniem niezbyt jest to przemyślane, bo nabicie 20 bezsensownych postów to chwila, i w żaden sposób nie przekłada się na wiarygodność sprzedającego. A uniemożliwienie kupowania jest już zupełnie bez sensu.

 

Ale spoko, już masz 5 postów, jeszcze chwilę pogadamy i będziesz wiarygodny że hej! :D


Właśnie o tym mówię... Ktoś wcześniej powiedział, że powinienem najpierw dać coś społeczności, a dopiero później oczekiwać... Tylko co ja - żółtodziób - mogę dać społeczności? Bardzo lubię to forum bo jest dla mnie niewyczerpanym źródłem informacji, ale do czasu aż nie kupie sprzętu mogę jedynie czytać i się uczyć na doświadczeniu innych. Nie chciałem wsadzać kija w mrowisko... zrozumieć chciałem ;)

Edytowane przez tovot
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
26 minut temu, Paether napisał:

Byli tacy, co próbowali ;) 

No. Jak sam widzisz - nie dość, że system utrudnia życie normalnym ludziom, to jeszcze zachęca wręcz do bezsensownego spamowania.

 

To trochę jak z socjalizmem, który bohatersko walczy z problemami nieznanymi w żadnym innym ustroju :D

Edytowane przez Krzysztof z Bagien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
41 minut temu, Darek_B napisał:

Po kilku takich akcjach z reguły delikwent dostaje zakaz pisania na pewien czas. To bardzo zła rada dla nowych.

Zgadzam się że nieco kontrowersyjna. Jednak z odrobiną finezji jak najbardziej legalna.

 

36 minut temu, Paether napisał:

Byli tacy, co próbowali ;) 

 

 

To fakt. Zaraz zmienię te ustawienia (edit: już zmienione).

Dobra zmiana!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • 0

@tovot witamy na forum. Wiesz mimo wszystko jakoś się trzeba chronić przed oszustami i spamerami. A i staż 3 miesięcy też był by dobry. Z tą wolnością to jest tak, że Ci co najbardziej o niej krzyczą, to tak naprawdę chcą innym ją ograniczyć. Często też na porum wpadają jakieś dziwne osoby czy boty zadając dziwne pytania i później znikają a tekst ich posta wyglada jak z Google translator. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
46 minut temu, tovot napisał:

Muszę jednak przyznać, że te 20 postów to nie taki głupi pomysł - musiałem się przełamać z postem o giełdzie i jakoś poszło ;) Niewiele mi brakuje do tego limitu, za to czuję się jak "wśród swoich" a to bardzo fajne uczucie ;) 

 

Jakieś dwa lata czytałem fora astronomiczne zanim napisałem pierwszy post, bo co mógłbym dodać od siebie skoro wszystko już jest albo może być lepiej wyjaśnione przez bardziej doświadczonych. Okropne podejście :( 

Baw się dobrze :) 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, Darek_B napisał:

Daj coś społeczności a coś otrzymasz w zamian.

Poza tym chodzi o minimalną wiarygodność. Od kiedy wprowadzono ten warunek spadły problemy z nieuczciwymi jednostkami.

 

ps. Na innych forach odblokowanie występuję czasem od 50u postów lub np. po półrocznym  stażu. Więc kierunek mamy słuszny i nie uciążliwy zbytnio.

Zawsze możesz pisać PW.

Na Astropolis jestem od 2015 roku, w tym czasie udostępniłem 3 posty a moja codzienna aktywność sprowadza się do dodawania reakcji pod wpisami innych użytkowników. Przyznam, że dziwi mnie fakt braku możliwości korzystania z oferowania sprzedaży sprzętu. Po części zgadzam się z "warunkiem 20 postów", ponieważ może on niejako zniechęcić potencjalnych oszustów do zakładania wątków w dziale "sprzedam". Jednakże uważam ten warunek za nieodpowiedni w stosunku do wieloletnich użytkowników forum. Myślę, że osoba będąca na forum od kilku lat mimo braku publikacji jest bardziej wiarygodna niż osoba będąca na forum miesiąc, która udostępniła kilka komentarzy z rodzaju "super zdjęcie". Zmierzam do tego, że napisanie 20 postów w żaden sposób nie uwiarygodnia użytkownika i jest przy tym uprzykrzające dla mało aktywnych forumowiczów z długim stażem, którzy nie publikują postów, którym bliżej jest do spamu niż wartościowej treści. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.