Skocz do zawartości

ZWO AM5 - subiektywna recenzja


bas.sic

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Robson_g napisał:

Wy już fixujecie.

Przecież to zniweluje stack.

Fajny montaż.

nie odbieraj mnie źle, nie mowie ze jest lipa, ale to wątek o nowym montazu i fajnie jest go to dokladnie potestowac/poanalizowac drobiazgowo / porównać z konkurencją.

Edytowane przez orlen
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, count.neverest napisał:

Ja bym jednak setup przeprojektował i cały ciężar dał jak najbliżej osi obrotu. 

Ja określiłem środek ciężkości tuby z akcesoriami ( w tym  z pozycją pracy fokusera ) i zamontowałem ją w siodełku tak aby środek ciężkości pokrywał się z osią obrotu. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga część testu polowego.

Cały zestaw wygląda teraz tak (środek ciężkości mniej więcej pokrywa się ze środkiem mocowania):

20220725_202802.thumb.jpg.5ef4d2bd7117d127daa5cf123317b890.jpg

 

Prowadzenie z ustawieniem na Kalifornię (prawie w zenicie, zrzut ekranu w momencie rozpoczęcia meridian flip'a):

am5g2.jpg.665322300c1cb16a2576ba26ccdd7f82.jpg

 

Niby wynik jest dobry, jednak duże korekty co jakiś czas nie dają dobrych wyników przy ekspozycjach 10-ciominutowych.

Tu wycinek 1:1, klatka 5 min.

1700277230_NGC7000_4068_Bin1x1_G111_300s__-15C_Single__Hacopy.thumb.jpg.ebe234d543f58a289d3d618384b62f74.jpg

 

I coś co muszę jeszcze sprawdzić. 

Montaż był równolegle podłączony do PHD i APT. Po rozłączeniu w APT poszła naprawdę spora korekta w obu osiach i potem prowadzenie przedstawiało się tak:

 

am5g3.thumb.jpg.dbd9adc7b8924dfd9b1e0625fcf38a59.jpg

 

I wycinek klatki (też 5 minut):

 

M31_4100_Bin1x1_G111_300s__-15C_Single__Ha.thumb.jpg.4ab7cff616a12372e54461ae0c3f04c3.jpg

 

Dziwne jest, że w momencie podłączenia montażu w APT muszę znowu synchronizować czas. Może więc te 2 "symptomy" świadczą o tym, że sterownik ASCOM został napisany na "odwal się".  Takie przynajmniej mam wrażenie.

Szkoda, że cała energia poszła w aplikację na tablety/ smartfony, która jest "taka sobie".

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Robson_g napisał:

Ja bym się nie bawił w 10 minut, tylko skupił na testach 3-5 min.

Gwiazdki mi się podobają.

Ech, gdyby mój AZ EQ 5 PRO tak prowadził.

Muszę go chyba dopieścic.

To robione z ciekawości.

I tak zawsze robię trzyminutowe ;)

Dzięki.

"Dopieść",  a będzie ;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, cyberboss napisał:

Paweł, a powiedz jak synchronizujesz czas? Bo ja bez podłączenia telefonu przez wifi i tą ich śmieszną aplikację nie potrafię.

Po podłączeniu do montażu z PC, trzeba zaznaczyć "advanced"  i wtedy  (ja przynajmniej tak robię) "get from pc" i "send to mount".

 

6 godzin temu, bas.sic napisał:

Ja polecam Wam zrobić upgrade firmware w pilocie i w montażu.

Kurcze - skąd to ściągnąć? Na komputerze odsyła mnie do lokalnego dysku, a na aplikacji, to w ogóle nie widzę tego ekranu.

Edytowane przez warpal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, bas.sic napisał:

Paweł robisz tak.

Dzięki.

Na aplikacji pokazuje mi wersję 1.1.1.

Na komputerze 1.0.0.

Zonk.

Edytowane przez warpal
O! jakimś sposobem (po wyłączeniu i wyłączeniu) mam już wersje te same.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Miedziak napisał:

21.6 / 7.8 - wygląda na to, że mamy (tymczasowego) lidera rankingu najlepszych AM5 w Polsce ?

 

Żebym ja jeszcze wiedział o co chodzi :D

Liczy się ta mniejsza czy ta większa wartość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, abo napisał:

 

Jakby ktoś coś to poproszę o informację, na razie reinstalacja ani resety nic nie dały ;)

Da się tak jakoś inaczej dostać do ustawień np z androida? Błąd sugeruje, że ustawienie prędkości guidingu ma jakąś niepoprawną wartość i nie zostało to poprawnie obsłużone. Trzeba by było jakoś inaczej dostać się do ustawień, żeby to zmienić lub zresetować ustawienia.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nina steruje montażem, pół sukcesu jest. niestety wyskakuje to okienko z błędami i na razie nie potrafię przesłać z niny do teleskopu współrzędnych gps. Współrzędnie złapał z androida, z PC nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.