Skocz do zawartości

Jowisz 2022


Przemo23

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, Lysy napisał:

Pracuję w AS2. Efekt cebuli to ustawienie gain w innej wartości niż 50%. 

Nie chodziło mi o efekt cebuli, tylko o pionowe kreski, bardziej z prawej strony Jowisza. Wiem, że te kreski też może powodować zbyt niska wartość AP Size w AutoStakkert, wiem gdyż sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, *Wojtek* napisał:

Nadal się nie rozumiemy. Właśnie chciałem wiedzieć, czy robiłeś to w wersji 3 czy 2. Ponieważ właśnie 3 powoduje te błędy. Ja też stosuję v2. Skoro zrobiłeś to w wersji v2, to może i ona też powoduje te kreski?

 

U mnie w przypadku występowania liniowych artefaktów (używam AS3), pomaga zmiana rozmiaru / rozmieszczenia punktów AP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotka alginowana w AS 2...jak pisałem. 

Powtórzę jeszcze raz: efekt }cebuli" występuje zawsze (przynajmniej u mnie), jeżeli ustawiam gain na wartość inna niż 50%.

Jest to niezależne od tego czy stakowanie jest w Registax czy AS.

 

Artefakty widoczne u mnie na gifie to może być kwestia za małej wielkości pola stakowania (im gorszy materiał tym pole musi być większe).

 

Edytowane przez Lysy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt, w dodatku seeing był dość średni :). W tych konstrukcjach nawet 5mm gra kolosalną rolę.

Ja mam teleskop z Astrofaktorii - Pablito jak ktoś woli :), ale w D-K producenci seryjni blokują nawet

śruby kolimacyjne (jedną z trzech) aby nie zmieniać dystansu pomiędzy LW a LG. Taki urok DK ;)

 

Edytowane przez Lysy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam :). Czekałeś na lepsze położenie planetek :)

Moim zdaniem 14" newton SW załatwia temat raz na zawsze i bez dróg na skróty:) 

- jeśli ma się warunki do wytaczania z garażu...Miałem i polecam. 1/4 ceny katadioptryka.

Mi zależało na wadze, ponieważ targam teleskop na ogródkowy pier.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Lysy napisał:

Trudno się jednak zbliżyć do tych kolorów u Damiana, może wymaga to jakiś tajemnych wartości histogramu przy nagrywaniu kanałów RGB ;)

 

 

DP nie ma żadnych tajemnic, jeśli chodzi o obróbkę. Jego stacki można pobrać, a także obejrzeć mnóstwo filmów, gdzie od czystego avika przechodzi przez cały proces obróbki, do finalnego obrazka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem i nie jestem przekonany że to jest wszystko ;)

Ja sam wykonuję 50 tys. niuansów związanych z obróbką i nie da się tego

po prostu zawrzeć w jednym pokazie. Dodatkowo dochodzą różnice w obróbce związane

z różnej jakości materiałem. Temat rzeka. Tutaj główną role gra doświadczenie.

Natomiast warto luknąć na filmiki z jego wykładami o pogodzie (seeing via mapy izobaryczne).

Pogoda w UK jest z reguły gorsza niż u nas, a pomimo tego robi stamtąd fantastyczne foty.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje maleństwo z TS125 F8.

Wróciłem do Autostacekrrta + Registaxa bo Astrosurface robi mi straszną kaszanę na detalu (wiem coś robię źle i to nie jest "Reset").

Kurdę po powyższych zdjęciach Lysego, stwierdzam, że nigdy nie uzyskałem ostrego obrazu powierzchni Planety.

Jupi_1.png.f2de21341165e7bbccc5a183790905c4.png

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.