Skocz do zawartości

Dowcipy


Rekomendowane odpowiedzi

Zajęcia z savoir-vivre'u. Prowadzi kobieta, wśród

uczestników sami panowie.

Pani zadaje pytanie:

- Jesteście na przyjęciu lub w restauracji. Musicie udać się

w pewne miejsce. Jak usprawiedliwicie przed swoją towarzyszką swoją

chwilową nieobecność?

- Idę się wysikać - padła propozycja z sali.

- No niestety - odparła prowadząca - słowo "wysikać" może

zostać znane za prostackie i grubiańskie.

- Przepraszam, ale muszę udać się do ubikacji - zgłosił się

inny uczestnik.

- No cóż - prowadząca na to - mówienie o ubikacji przy

jedzeniu trudno zaliczyć do kanonów kultury. Może jakieś inne pomysły?

- Pani wybaczy - na to kolejny uczestnik - ale muszę udać

się uścisnąć kogoś, kogo mam nadzieję przedstawię pani po kolacji...

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rewelacyjne są te dwa posty :) Powinny być zadedykowane niektórym astrofotografom :P Let's enhance :P

Tylko lobby producentów teleskopów i kamer CCD blokuje wejście na rynek takiego oprogramowania, bo wtedy zamiast kupować drogi sprzęt możnaby robić astrofotki nawet zwykłym kompaktem, a potem tylko zoomować, wyostrzać... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historię, którą przytoczę, słyszałem wiele lat temu, nie jest dowcipem, ale jest bardzo prawdopodobna (autentyczna):

 

40 lat temu, ok. 1970 roku w "Tewie" – producentowi półprzewodników (która miała w nazwie także sformułowanie "Zakład Doświadczalny") :D, został otwarty dział nowoczesnych elementów elektronicznych – głównie tranzystorów i diod (już krzemowych, nie germanowych !). Na otwarciu byli przedstawiciele władz PRL. Jeden z nich, podczas przemówień, gratulując inżynierom i naukowcom z "Tewy" sukcesu, powiedział (nie jest to cytat):

"...Jest to wielki dzień dla polskiej nauki. Otwieramy najnowocześniejszy w Polsce zakład produkujący półprzewodniki. Ale nasi naukowcy i inżynierowie cały czas pracują nad udoskonalaniem naszych wyrobów. Pewnie już wkrótce dowiemy się ich kolejnym sukcesie – zaczną produkować całe przewodniki..." :o:ha:

Najwyraźniej uznał półprzewodniki za produkty niedopracowane, tymczasowe, jeszcze mające braki (w stosunku do wyrobów z Zachodu...) :D

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Egipt.

Pierwszy tydzień - demonstracje obywateli żądających odejścia Mubaraka.

Drugi tydzień - plądrowanie sklepów, napaści na dziennikarzy.

Trzeci tydzień - strzelaniny, podpalenia.

Czwarty tydzień - przyjechał porucznik Rżewski i zaczęła się rozpierducha.

 

Co dla Egiptu zamieszki, to dla Czelabińska skromne wesele...

 

Wielki Zderzacz Hadronów rozpocznie pracę z pełną mocą 20.12.2012.

 

Zgodnie z danymi Rosyjskiej Izby Turystycznej w egipskich kurortach przebywa obecnie 8 dywizji rosyjskich turystów.

 

Środek lotu. Pasażer pyta stewardessy:

- Czemu piloci spluwają przez lewe ramię?

- Czarny kot przeleciał nam drogę.

- Skąd tu czarny kot? Lecimy 10.000 metrów nad ziemią.

- Wywalili go z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porwanie samolotu w Rosji. Tekst nie mój. Możliwe się coś ,,pokiełbasiłem" :)

 

Poniedziałek

 

Porwaliśmy samolot. Żądamy pól miliona okupu i lotu do Meksyku.

 

Wtorek

 

Napiliśmy się z pilotami. Pasażerowie wyciągneli zapasy. Napiliśmy się z pasażerami, a oni z pilotami.

 

Środa

 

Przyjechał mediator. Napiliśmy się z nim. Powiedział, abyśmy wypuścili połowę zakładników. Wypuściliśmy. A co tam!

 

Czwartek

 

Pasażerowie wrócili z wódką! Impreza to rana.

 

Piątek

 

To samolotu wpadają całkiem nowi ludzie. Strażacy, policja, a nawet jacyś marynarze. Impreza trwa dalej!

 

 

Sobota

 

To samolotu wbija się nam specanz z gorzałą! Impreza do poniedziałku.

 

Poniedziałek

 

Do samolotu przybywa rodzina jednego z pasażerów z Władywostoku. Pijemy!

 

Wtorek

 

Specanz nie chce nas wypuścić. Została gorzała!

 

Środa

 

Koniec! Nie umiem. Pilot twardo. Ale ja nie mogę. Pasażerowie mnie wypuszczą tylko wtedy kiedy przyniosę wódkę!

 

:ha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% zostało to tak napisane celowo (lub raczej - złośliwie wyedytowane przez kogoś "życzliwego"). Zbyt konsekwentnie pisane są te "ż" i "h", dodatkowo brakuje innych literówek (które dysortograficy popełniają często) i oczywiście wisienka na torcie w słowie "zamarzający" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież to nawet nie jest wikipedia, co można poznać po obecności reklam, i nawet nie jest to żart, albo może i jest ale zupełnie innej kategorii, bo tekst pochodzi z:

 

ortopedia - szybka encyklopedia ortograficzna. wychodzimy z założenia że należy bardziej uściślić zasady pisowni, teraz ludzie piszą jak im pasuje 'rz' lub 'ż'. pisownia powinna być jedna.

 

...dodatkowym żartem jest też nazwa strony ^_^

 

ale sama idea "nowej ortografii" jest logiczna i możnaby ją nawet traktować poważnie mimo że nie ma szans w starciu z tradycją :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniższe fotki można potraktować jako dowcip tylko wtedy jeśli bym Was poprosił abyście znaleźli jakiś znany wam obiekt DS. :-)

Ja po prostu nie miałem pomysłu jak zagospodarować sufit w pokoju mojej półtorarocznej córeczki, ale jak to mawiają czym skorupka za młodu.....

 

P1040945.JPG

 

a tak to wyglada pod gołym niebem

 

P1040948.JPG

 

a może jednak ktoś coś znajdzie?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez karan
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tej "całej nocy" nie bierz poważnie a na obecnym poziomie zainteresowania mojej księżniczki dziełem ojca czy jest jak jest czy też inaczej - nie ma to najmniejszego znaczenia.

Ważne że się świeci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.