Skocz do zawartości

SH2-240 (Simeis 147) - czyli mozaika z Mgławicą Spagetti


Krzysiek Gaudy

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Tayson napisał:

Biorac po uwage wzrost w ostatnim czasie QE kamer Spagetti staje się powoli zwykla mglawica do cykniecia w czasie pogodnego okienka.

ejże Tomek, niezbyt to elegancki sposób dyskredytowania osiągnięcia kolegi ..

Dzieli te dwa zdjęcia raptem 3 lata. Niezależnie które podoba mi się bardziej, to ich trudność jest bardzo podobna i wysoka.

 

Fotka fajna, moim zdaniem jednak przesadzona saturacja, co daje przepalenia zwłaszcza w obszarach przenikania się kolorów.

Ja niestety nie przepadam za tym obiektem.

Edytowane przez kubaman
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kubaman napisał:

ejże Tomek, niezbyt to elegancki sposób dyskredytowania osiągnięcia kolegi ..

Niesamowite jak ludzie potrafia odbierac czyjes wypowiedzi. 

Wypowiedzialem sie w superlatywach o zdjeciu,  a Ty widzisz tu jakies negatywy.

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Tayson napisał:

Biorac po uwage wzrost w ostatnim czasie QE kamer Spagetti staje się powoli zwykla mglawica do cykniecia w czasie pogodnego okienka.

Kilka dni temu próbowałem. Zniechęciłem się, bo na pojedynczych klatkach 300 sek. z ASI2600MC z ALP-T były tylko śladowe ilości mgławicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, apolkowski napisał:

Kilka dni temu próbowałem. Zniechęciłem się, bo na pojedynczych klatkach 300 sek. z ASI2600MC z ALP-T były tylko śladowe ilości mgławicy.

Podobnie pisal Krzysiek o Kalmarze, a efekt wyszedl piorunujacy.

 

Zerknij w wolnej chwili na moje CTA1. Tam na kazdej 20min nie bylo nic ;) Bez starneta niektóre ujecia nie bylyby mozliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, wypowiedzi Tomka nie odebrałem jako dyskredytowanie - z resztą, nie ukrywam że zdjęcie @Tayson (zakładam, że to samo) znalazłem na astrobin.com przez przypadek i traktowałem jako referencyjne ? Przejrzałem chyba wszystkie wartościowe zdjęcia tej mgławicy na astrobin i jest zdecydowanie wg mnie najlepsze - choć inne też zdobywały "zdjęcie dnia" to kolorystycznie czerpałem dużo inspiracji z Twojego zdjęcia. Szerszy kadr, mega fota :) 

@kubamantak się teraz w powiększeniu przyjrzałem najjaśniejszym fragmentom gdzie przeplatają się kolory i możesz mieć rację, może minimalnie przesadziłem tym razem z staturacją, siądę do tego jeszcze jutro. 
 

@TUR to prawda, w Ha ta kamera robi cuda - ale jeśli chodzi o OIII to niestety nie jest tak dobrze. W praktyce, żeby mieć równowagę i nie przeklinać przy obróbce to ostatnio dopiero do tego doszedłem - muszę wypalać powiedzmy 50 klatek Ha i do tego 100 OIII (razy dwa). 

Generalnie dzięki wszystkim za pozytywne wypowiedzi, polubienia, dodają mega motywacji! :)Aż się nie spodziewałem takiego przyjęcia :)

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, apolkowski napisał:
 
 

Kilka dni temu próbowałem. Zniechęciłem się, bo na pojedynczych klatkach 300 sek. z ASI2600MC z ALP-T były tylko śladowe ilości mgławicy.


Ale u mnie podobnie... tak mi się wydaje:
952260430_Zrzutekranu2022-11-6o22_14_19.thumb.png.fa92e35daaf4c28dc29a98c66212ddfc.png

 

Tak jak Tomek pisał - w przypadku Kalmara nie było widać w zasadzie nic. Tutaj trochę podobnie, choć na pewno nie ma co porównywać kamery Mono z - jak mi się wydaje - dobrym filtrem do kolorowej kamery, która do tego ma jeszcze mniejsze QE z tego co pamiętam. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.