Skocz do zawartości

Kolejna nowość od ZWO montaż AM3


cmku

Rekomendowane odpowiedzi

Użytkownicy AM5 często skarżyli się, że po zamontowaniu guidera lub szukacza cały zestaw traci na stabilności i się wywraca. Teraz guider będzie miał swój własny, dedykowany montaż.

;)

 

image.png.22dd0dd1525bc400466e31c7a279dae7.png

Edytowane przez dobrychemik
  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydzieliłem do osobnego tematu, bo coś mi się wydaje, że może to być bardzo ciekawa historia - sam jestem zainteresowany :)

Jeśli byłoby to gwarantowane 8kg udźwigu to chyba poszedłbym w preorder:)

 

Swoją drogą, w komentarzach na fb jest sporo zaskakująco precyzyjnych, nieoficjalnych opisów nowego montażu - czy w przypadku AM5 też okazało się, że Tajemniczy Gość zgadł specyfikację? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dobrychemik napisał(a):

Pomysł z potrójnym teleskopowym odrośnikiem na teleskop wydaje mi się dość niezwykły. Będzie sterowany z AsiAir?

Właśnie sobie rozkminiam, jak teraz zwo zabezpieczy teleskop, żeby działał tylko z asiair ?

Założą przesłonę na obiektyw, żeby otwierał się tylko przez asiair, czy może soczewki będą się ustawiać w odpowiednie pozycje, jak wykryje asiair?

  • Lubię 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla jasności: będą (zapowiadane na czerwiec 2023, ale zakładajmy poślizg standardowy o miesiąc) 4 teleskopy, 65 mm, 80 mm, 107 mm, 130 mm, 4-5 elementowe, APO ED (2x), z przerwą powietrzną oraz dedykowane reduktory 0,75 / 0,7 / 0,76x. Nam to wygląda na Sharpstar PHQ w kolorze ZWO (naszym zdaniem ZWO robi to z Askarem / Sharpstarem, ale póki co się nie chwalą tą współpracą, a zdjęcia jeszcze są w rozmiarze 75x75 px). 

 

AM3 będzie podobno w czerwcu, prognozowana cena detaliczna rzędu 7500 zł

 

zwo-apo.png

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, cmku napisał(a):

pisali cos o okolicach 1500$ :)

calkiem fajnie to wyglada, idealny mont traweller :)

Sugerowany detal to 1499 USD (loco fabryka), do przekłada się na:

1500*kurs+VAT; 1500*4,25*1,23 = 7900 PLN - taki jest sugerowany detal

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, TheShackMeister napisał(a):

Jak to przeliczyć na zł w Polsce?

tak:

55 minut temu, teleskopy.pl teleskopy.pl napisał(a):

Sugerowany detal to 1499 USD (loco fabryka), do przekłada się na:

1500*kurs+VAT; 1500*4,25*1,23 = 7900 PLN - taki jest sugerowany detal

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Czy ktoś ma ten montaż i może się podzielić opinią i jakością prowadzenia? Chodzi mi po głowie odstawienie SWSA i zakup monta, którego rozstawienie w polu podczas każdego wyjazdu będzie łatwe i przyjemne. Na tą chwilę z D610mod, Spacecatem i guiderem lacerty od momentu przyjazdu na miejscówkę do odpalenia sesji już po korektach to około 45 minut do godziny czasu. Jak coś pójdzie nie tak po drodze to czas się wydłuża...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.