Skocz do zawartości

Zlot jesienny 2023


Zlot jesienny 2023  

51 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy chcielibyście aby zlot jesienny 2023 odbył się w Bieszczadach?

    • Tak
      39
    • Nie
      12


Rekomendowane odpowiedzi

42 minuty temu, Adamo napisał(a):

Braw Wy :)

Cieszę się niezmiernie, że byliście bez przysłowiowego kibla. Dobrze Wam tak wypadało by powiedzieć. Dlaczego nikt mi tego ku..a nie zgłosił?? Dlaczego nigdy nie dostaje feedback'u od Was?

Mówiłem już od jakiegoś czasu o tym żebyście szukali nowego ośrodka ale każdy po wyjeździe ze zlotu zapomina o temacie.

Przypominam wszystkim, bo może nie każdy o tym wie, że zloty które organizuję to impreza składkowa i wszyscy ją tworzymy. Każdy powinien coś od siebie dać, każdy kto już był kilka razy i zna realia.

Organizator zlotu nie jest Waszym sługą który ma obowiązki, bo nikt mu za to nie płaci. To jest nasza impreza, naszej społeczności !!!

Wszyscy powinniśmy zadbać o jakość naszych zlotów.

Im mniej Wy się angażujecie tym więcej ja mam roboty.

Mogę wynająć pracowników od obsługi a Wy za to zapłacicie.

Wszystko zależy od Was/Nas.

 

Tayson, poszukaj coś w swojej okolicy. Zlot nie musi być w Bieszczadach.

 

Wszyscy dużo mają pomysłów ale nikt z Was palcem nie ruszy. Sorry ale taka  jest prawda.

 

Jeśli już ktoś z Was by znalazł chwilę, żeby się rozejrzeć to ośrodek powinien spełniać następujące wymagania:

1. Z dala od świateł

2. ośrodek na wyłączność

3. minimum 100-120 miejsc noclegowych z wyżywieniem

4. Sala konferencyjna

5. jakiś plac zabaw dla dzieci

6. parking

Sami wiecie jak to jest bo jeździcie po zlotach. Pamiętajcie, że zlot to impreza rodzinna i przyjeżdżają też osoby towarzyszące.

Cena też ma znaczenie ale to już raczej drugorzędne.

Nie wchodzą w grę ośrodki wysoko w górach z trudnym dojazdem.

 

 

Nie będę robił offtopa tylko chciałbym to sprostować. Było to zgłaszane (w środę kierownikowi, później tobie - pytaliśmy następnego dnia o kierownika bo dalej nam kibel nie działał), była interwencja, ale nic za bardzo się nie dało zrobić, więc pozostaliśmy z tym co mamy. Ta sytuacja błahostka, ale słabo że w momencie kiedy nie pamiętasz jak było piszesz "brawo wy, cieszę się niezmiernie, dobrze wam tak i szkoda że nikt tego nie zgłosił". Odebrałeś to zbyt osobiście jakby to była twoja wina, zupełnie niepotrzebnie. Nigdy ci nie zawracałem głowy pierdołami na zlotach i doceniałem twój wkład w ich organizacje.., ale tym wpisem... no słabo wyszło. 
Wiem, że możesz być już zmęczony tą organizacją i narzekaniem ludzi, ale nikt tu w życiu nie narzekał na ciebie. Sytuację z kiblem traktuję jako "przygodę" i coś trywialnego, czym nie warto siebie głowy zawracać, ale twój wpis był po prostu nie fair, więc musiałem się do niego odnieść.

 

  

26 minut temu, Marcinos napisał(a):

Ośrodek, o którym pisał Max,  Maria Łapka odpada, jest tam tylko 14 miejsc. 

 

Zaraz obok jest fajny ośrodek tuż obok powyższej miejscówki:

 

Schronisko Głodówka
https://maps.app.goo.gl/1GAzdHEvnoJwoU4x9

 

Wszystkie kryteria o których pisał powyżej Adamo, są spełnione.

Jedyny problem to termin, w weekend który jest wstępnie wybrany termin zlotu, mają tam koncert. Inne terminy do ogarnięcia.

Jeszcze do tych kryteriów to warto byłoby by dodać opcję wygaszenia ośrodka na noc. To pewnie na etapie umawiania zlotu z ośrodkiem ale to też dość istotne jak są lampy na posesji gdzie byśmy się rozstawiali.

 

 

Edytowane przez wismat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, wismat napisał(a):

Jeszcze do tych kryteriów to warto byłoby by dodać opcję wygaszenia ośrodka na noc. To pewnie na etapie umawiania zlotu z ośrodkiem ale to też dość istotne. 

Tak, jest to istotne.

Myślę, że jeżeli mamy ośrodek na wyłączność, to nie będzie z tym nigdy problemu.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, wismat napisał(a):

Nie będę robił offtopa tylko chciałbym to sprostować. Było to zgłaszane (w środę kierownikowi, później tobie - pytaliśmy następnego dnia o kierownika bo dalej nam kibel nie działał), była interwencja, ale nic za bardzo się nie dało zrobić, więc pozostaliśmy z tym co mamy. Ta sytuacja błahostka, ale słabo że w momencie kiedy nie pamiętasz jak było piszesz "brawo wy, cieszę się niezmiernie, dobrze wam tak i szkoda że nikt tego nie zgłosił". Odebrałeś to zbyt osobiście jakby to była twoja wina, zupełnie niepotrzebnie. Nigdy ci nie zawracałem głowy pierdołami na zlotach i doceniałem twój wkład w ich organizacje.., ale tym wpisem... no słabo wyszło. 
Wiem, że możesz być już zmęczony tą organizacją i narzekaniem ludzi, ale nikt tu w życiu nie narzekał na ciebie. Sytuację z kiblem traktuję jako "przygodę" i coś trywialnego, czym nie warto siebie głowy zawracać, ale twój wpis był po prostu nie fair, więc musiałem się do niego odnieść.

 

  

Jeszcze do tych kryteriów to warto byłoby by dodać opcję wygaszenia ośrodka na noc. To pewnie na etapie umawiania zlotu z ośrodkiem ale to też dość istotne jak są lampy na posesji gdzie byśmy się rozstawiali.

 

 

Twoja sytuacja to jest jeden z przykładów. O wielu tego typu sytuacjach dowiaduję się po czasie i to długim. Nie kierowałem tego bezpośrednio do Ciebie. Chciałbym dostawać takie informacje najpóźniej po zlocie aby uniknąć takich rzeczy na przyszłość.
Powtarzające się problemy w danym ośrodku są kartą przetargową i dla nas jeśli chodzi o cenę i jest motywatorem do poszukania czegoś innego.

Nie odebrałem tego osobiście bo wiem, że nikt nie wini mnie za błędy ośrodka. Jak bym to odbierał osobiście dawno bym zrezygnował z organizacji.

Chodzi o to, że jest jakiś brak komunikacji i często dowiaduję się przypadkowo o jakiś problemach.

Nie wiem czy brak toalety na zlocie to błahostka. Kto inny powie, że płaci za zlot a nie ma sprawnej toalety.

Cieszę się, że temat zmiany ośrodka wpłynął na "wokandę". Ostatnio na jesienny zlot przyjechało o 30 osób mniej niż średnio przyjeżdżało w latach ubiegłych.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Marcinos napisał(a):

@Adamowyluzuj! Proszę;)

Marcin, jestem wyluzowany ale czas i takie tematy poruszyć gdyż zloty to nie tylko uśmiechy i żarty ale i problemy o których należy rozmawiać szczerze.

Jesteśmy już duże chłopaki i trzeba przez trudności się przebić. :)

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, wismat napisał(a):

@Marcinos a patrzyłeś w tym schronisku Glodówka na streecie gdzie ewentualnie się rozstawić ?

Nie, ale widzę że tuż przy schronisku powinno być ok, południe jest odsłonięte aż po Tatry. Poniżej drogi na łące też powinno być dobrze pod astro-foto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, wismat napisał(a):

Swoją drogą.. zobaczcie jak są trzymane chmury dookoła 

To jest sytuacja idealna! Inwersja zdarza się głównie jesienią i na początku zimy.  Sam wyczekuję takich warunków. Wtedy LP jest odcięte przez mgłę, a ponad mgłami jest wybitna przejrzystość. Aby dać szansę na trafienie takich warunków trzeba być wysoko, czym wyżej tym lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połoniny są tak niekorzystne do obserwacji wizualnych, że ta Głodówka wygląda na super miejscówkę - przynajmniej z setupem lornetkowym.

Z resztą nad Tanwią też nie ma za bardzo południowego horyzontu.

Polana poniżej drogi - z tego co widzę na geoportalu - jest podzielona na kilkanaście działek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, bartolini napisał(a):

Połoniny są tak niekorzystne do obserwacji wizualnych, że ta Głodówka wygląda na super miejscówkę - przynajmniej z setupem lornetkowym.

Z resztą nad Tanwią też nie ma za bardzo południowego horyzontu.

Polana poniżej drogi - z tego co widzę na geoportalu - jest podzielona na kilkanaście działek.

 

Trzeba również rozważyć to że ośrodek oraz polana poniżej znajdują się przy drodze gdzie przebiega kręta droga. Dla osób które zajmują się astrofotografia będzie to bardzo mocno dokuczliwe. Szkoda by było żeby klatka 600s wylądowała w koszu z winy przejeżdżającego samochodu. Niebo również nie za rewelacyjne jak pisał Darek, 21,40 to trochę słabo. Niekiedy inni użytkownicy mają lepsze warunki pod własnym domem.

Edytowane przez pablo12311
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, pablo12311 napisał(a):

Trzeba również rozważyć to że ośrodek oraz polana poniżej znajdują się przy drodze gdzie przebiega kręta droga. Dla osób które zajmują się astrofotografia będzie to bardzo mocno dokuczliwe. Szkoda by było żeby klatka 600s wylądowała w koszu z winy przejeżdżającego samochodu. Niebo również nie za rewelacyjne jak pisał Darek, 21,40 to trochę słabo. Niekiedy inni użytkownicy mają lepsze warunki pod własnym domem.

Dlatego piszę z punktu widzenia wizuala i porówniania z aktualnymi miejscówkami: Połoniny i kraina nad Tanwią.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Piotr4d napisał(a):

Czyli gdzie? 

Solny - Resort w Bieszczadach
https://maps.app.goo.gl/PAV9Pd1HDtojEGvGA

 

Jest to jedna z opcji.

Plusem jest to, że mają dobre zaplecze. Spokojnie nawet 100os są w stanie przyjąć. 

 

Niebo SQM 21,90 - niektóre pomiary VIIRS pokazują lokalne niewielkie LP. Trzeba to sprawdzić. Horyzont od strony S ~12st, E ~7st, W ~6st.

Plusem jest mała ilość drzew.

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Marcinos napisał(a):

Solny - Resort w Bieszczadach
https://maps.app.goo.gl/PAV9Pd1HDtojEGvGA

 

Jest to jedna z opcji.

Plusem jest to, że mają dobre zaplecze. Spokojnie nawet 100os są w stanie przyjąć. 

 

Niebo SQM 21,90 - niektóre pomiary VIIRS pokazują lokalne niewielkie LP. Trzeba to sprawdzić. Horyzont od strony S ~12st, E ~7st, W ~6st.

Plusem jest mała ilość drzew.

Bardzo ciekawa opcja. Do Roztok bardzo blisko.

Edytowane przez pablo12311
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarsz obok jest jeszcze lepsza ( topowa, moim zdaniem :D ) miejscówka: 

 

Pod Brzózką
https://maps.app.goo.gl/iskTSq1NEnZuc7z66

 

Jednak nie wiadomo czy uda się zorganizować pobyt dla większej grupy. Trzeba to sprawdzić. 

 

Może być to alternatywa na świetne miejsce obserwacyjne- coś jak górka w Stężnicy.

  • Lubię 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już w 2021 w Stężnicy było ogrodzone, widziałem też jak jeżdżą tam kładami.

 

W Bieszczadach do sprawdzenia byłoby na pewno Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem. Baza przynajmniej na kilkadziesiąt osób, sala konferencyjna jest, tylko cenowo może być mniej przyjemnie. Koło ośrodka jest rozległa polana, niedaleko jest też rewelacyjne miejsce obserwacyjne w Tarnawie

https://goo.gl/maps/boCitRidfQtbbECx9

 

Tatry.. byłem w ostatnich latach kilka razy w Bukowinie Tatrzańskiej, czyli tuż obok Głodówki. Południe jest dobre, południowy wschód też, Lagunę miesiąc temu widziałem gołym okiem na wprost, dochodzi wysokość n.p.m. ale całościowo niebo jednak dużo słabsze niż w Biesach.

 

Na Podlasiu moim zdaniem mamy najlepsze niebo w PL, poza Biesami. Wiadomo, jest jakieś 500m niżej, trafiają się mgły (szczególnie w rejonie Biebrzy i jej rozlewisk), ale jak trafi się dobry warun to niebo jest przepiękne. Mam miejscówkę od północnej strony Puszczy Białowieskiej, niestety tylko na kilkanaście osób. Bywam często w Białymstoku, jeśli jest zainteresowanie tym rejonem to mogę coś poszukać.

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.