Skocz do zawartości

W ogrodzie Pana Kleksa.


wismat

Rekomendowane odpowiedzi

Piękna praca. Czuć artyzm :)

Podoba mi się takie odważne podejście do tematu. Jak to bodajże @_Spirit_ napisał - w narrowbandzie wszystkie chwyty dozwolone. Choć nie robię zdjęć w narrowband (jeszcze? :D) i w fotografii OSC lubię jak kolory w miarę odpowiadają rzeczywistości (tak, wiem, temat rzeka), to jednak podpisuję się pod tym stwierdzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, holeris napisał(a):

Piękna praca. Czuć artyzm :)

Podoba mi się takie odważne podejście do tematu. Jak to bodajże @_Spirit_ napisał - w narrowbandzie wszystkie chwyty dozwolone. Choć nie robię zdjęć w narrowband (jeszcze? :D) i w fotografii OSC lubię jak kolory w miarę odpowiadają rzeczywistości (tak, wiem, temat rzeka), to jednak podpisuję się pod tym stwierdzeniem.

Niby wszystkie chwyty dozwolone, ale trzeba pamiętać o histogramie ;) Dzięki. 
 

3 godziny temu, diver napisał(a):

 

A dlaczego nie? ;)

 

Raczej zawsze myślałem że jestem zwolennikiem bardziej stonowanej obróbki :) I nie każdy obiekt się nadaje na takie wariacje, no ale zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że troche chyba za bardzo..nasycenie, kontrast i ostrość troszkę przytłaczają, przez co nie widać też w ogóle gwiazdek, które powinny tam świecić, tracimy też na "naturalności". Kolorki i detal za to piękne :)

ale to oczywiście moje subiektywne odczucia ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no jasne. Ja tez je podzielam. To wersja "artystyczna" do której tez mam mieszane uczucia. Wrzucę tutaj (tylko jeszcze nie wiem kiedy), wersję poważniejszą. 
Z kolei z saturacją mam problem szczerze mówiąc. Jak zostawię na poziomie który mi odpowiada to chodzą głosy że za słabe nasycenie. Jak podniosę saturację to mi się zaczyna podobać, wzrok się przyzwyczaja, patrzę na moją pierwotną wersję i myślę że jednak była za mało kolorowa ;) No i to się zapętla i dochodzę do poziomu przesadzonego :D 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolory super. Natomiast trochę za mocno skontrastowane partie ciemne. Może warto by było użyczyć trochę kontrastu danym bardziej po prawej stronie histogramu i zdjęcie generalnie odrobinę rozjaśnić? Te jasne rejony potrzebują kontrastu bo miejscami nieco płasko wyglądają.

 

PS. Ja przerobiłem jedno z moich pierwszych zdjęć prawie dokładnie w ten sam sposób. Starałem się wykorzystać całą dostępną rozpiętość histogramu. Efekty były bardzo dramatyczne ale dostałem kilka słusznych uwag- że za bardzo  dramatyczne :-)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wismat napisał(a):

Z kolei z saturacją mam problem szczerze mówiąc. Jak zostawię na poziomie który mi odpowiada to chodzą głosy że za słabe nasycenie. Jak podniosę saturację to mi się zaczyna podobać, wzrok się przyzwyczaja, patrzę na moją pierwotną wersję i myślę że jednak była za mało kolorowa ;) No i to się zapętla i dochodzę do poziomu przesadzonego :D 

Miewam dokładnie tak samo!

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Wydaje mi się że jest tam pył, aczkolwiek cofnę się jeszcze w obróbce do wyciągania, czyli w zasadzie do początku :) Pierwszy raz robiłem to GHS więc wszystko jest możliwe. Coś mogło pójść nie tak.
Następne podejście będzie bardziej subtelne. Zobaczymy co z tego będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się podoba. Widać sens wielogodzinnego naświetlania tego kawałka nieba i odwagę interpretacyjną autora. 🙂 Kolory jakby były skrojone pod wydruk na matowym papierze. 🙂 I jeszcze ta czystość odcieni niebieskich i pomarańczowych.  Bajka.

 

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Poszczególne kolory niosą informację o rozkładzie w przestrzeni poszczególnych elementów mgławic, czemu ich się czepiać? Piękne 3d, ciekawe jak głęboko da się  penetrować ten obszar. Pamiętacie czasy NGC 7000 i kliszy? :D płaskie czerwone placki :) 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.