Skocz do zawartości

Fotografia statywowa


JaLe

Rekomendowane odpowiedzi

Po długiej przerwie w jakichkolwiek obserwacjach i fotografii widok cienkiego Księżyca zmotywował mnie na wieczorny spacer z aparatem :)http://dmncieslik.tumblr.com/post/72140377148/mlody-ksiezyc-wieczorem-3-stycznia-2014r

 

Tak wczoraj sierp Księżyca wyglądał wyjątkowo pięknie. Sam nie mogłem go fotografować dlatego dzięki za fotki :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zarowno wczoraj jak i przedwczoraj Ksiezyc i Wenus na wieczornym niebie wygladaly wyjatkowo pieknie. w lornetce 10x50 bez problemu widoczny jest sierp Wenus. 02.01. udalo mi sie sfotografowac to zlaczenie ale przez przypadek usunalem te fotki z karty. ale wczoraj udalo sie jeszcze raz, ale Ksiezyc juz o wiele dalej od Wenus. kolejne bliskie zlaczenie Ksiezyca i Wenus rano 29.01.2014r.

nie wiem czy na tej fotce bedzie widoczna planeta. trzeba jej szukac na prawo od podpisu. Sony SLT a58 t=1/8 sek. iso 400.

 

_DSC2497 (Copy).jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
Zdjęcie bomba! Gratulacje :)

Bardziej podoba mi się druga wersja, bez przerw w startrailsach.

 

Jasne masz to szkło, f/1.8, fiu!

 

Dzięki. Myślałem, że samoloty zepsują zdjęcie, okazało sie jednak, że aż tak bardzo nie namieszały:)

Szkło rzeczywiście jasne, ale niestety wczoraj nie można było go w pełni wykorzystać, ze względu na Księżyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Wczoraj pojechałem z kolegą Astroobserwatorem z tego forum na małą astro-wycieczkę, było genialnie.
Zdjęcia z Koskowej Góry (867 m) zrobione wczorajszej nocy. Warunki do obserwacji były fantastyczne. :astronom:

zix4.jpg

Kapliczka i Milka.

7v6n.jpg

Milka, genialny widok.

Kolega pewnie wrzuci jeszcze jakieś fotki na forum, te to nie wszystkie zrobione tej nocy. Mam nadzieję, że jeszcze tam nie raz wrócimy, wczoraj byliśmy pierwszy raz i naprawdę miejscówka jest rewelacyjna. ^_^

Edytowane przez Teleskop
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia z Koskowej Góry (867 m) zrobione wczorajszej nocy. Warunki do obserwacji były fantastyczne. :astronom:

 

Takie małe sprostowanie - miejsce, z którego robiliście zdjęcia znajduje się na wysokości około 800 m.

Koskowa Góra to jedna z najlepszych miejscówek na południe od Krakowa. Szkoda tylko, że i tam całkiem sporo LP... Wydaje mi się, że w tamtym roku nie było tej łuny na południowym wschodzie, którą masz na zdjęciu pod Drogą Mleczną.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.