Skocz do zawartości

Dzisiejszy Księżyc


astroluk

Rekomendowane odpowiedzi

Mozaika (pomniejszona wersja) z 7 zdjęć, miałem ogromny problem z kolorem czarnym (chodzi o wyrównanie z tłem) na granicy terminatora po złożeniu mozaiki :(

SW 100ED + ASI 224MC + Barlow 1,5x

ps. Chyba czas na zakup nowego monitora, na moim obrazy są jaśniejsze niż na tablecie itp.

 

1963544914_Ksiezyc202004011850UTmaly.jpg.6071e4f3ab6fbfc30598cf72e549b2be.jpg

 

 

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Loxley napisał:

Twierdzę, że nie da się zrobić tych zdjęć... Nikonem z Barlowem 2x. Prawa optyczne na to nie pozwalają. :g:

Masz rację, nieco ciemno było, więc nie zauważyłem i nie napisałem, że z drugiej strony był podpięty teleskop ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymyśliłem sobie wczoraj, żeby w ramach eksperymentu przetestować "germański" filtr 1000nm od braci Chińczyków na Księżycu - i okazuje się, że to nawet działa. Taki trochę plastusiowy ten mój Księżyc, to zapewne zasługa dość długich czasów naświetlania (33ms dla pojedynczej klatki); a dziura jest dlatego, że jeden z plików najwyraźniej się nie zapisał, nie wiem czemu. W każdym razie wyszło coś takiego:

1179134990_ksiyc1000nm.thumb.jpg.6ce32d6df225642b9de6db7b19ff4c18.jpg

Mak 150/1800 + Chameleon3 + wspomniany filtr 1000nm. Składane z 25 kawałków (powinno być 26, no ale jednego brakuje) i zmniejszone.

Edytowane przez Krzysztof z Bagien
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie ze środy - jest to stack 60 klatek EOS760D Synta 8'', PIPP, Autostakkert, FastStone Image Viewer. Wyjście przed blok z teleskopem było dla mnie niezbędne dla mojego zdrowia psychicznego, szkoda tylko że chmury przykryły Wenus i Plejady..

 

!IMG_1504_pipp_g4_ap5219_conv-popr.thumb.jpg.8c375b828451016084d7cb2cb030d897.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ode mnie coś się znajdzie z sobotniej nocy 04.04.2020.

siedzące na kwarantannie dzieci zmobilizowały mnie do wyciągnięcia leżącego od prawie roku sprzętu.

Po krótkiej lekcji o kraterach, morzach i innych tworach dzieci poszły spać a a postanowiłem przypomnieć sobie avikowanie moona.

mozaika z kadrów z kamerki ASI 178 MM i teleskop SCT 9,25" + filtr Astronomik Proplanet.

Wyszlo tak:

220126826_moon_panorama_q80_20200404.thumb.jpg.df0c80952991640c2d2c4053cff83c36.jpg

 

Być może kolimacja nie była perfekcyjna, nie sprawdzałem.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Misza napisał:

Orion mak 150/1800 + Eos 6D 44 klatki

rzeczywiście tak jak mówi @lemarc prawa strona straciła szczegóły ale mnie zawsze zadziwiały kolory na takich fotkach.

@Misza, czy to jest stack pojedynczych strzałów czy z filmu? Pamiętam że jak ja składałem klatki RAW z mojego D750 to mi komp zawieszał z braku pamięci.

Robiłeś jakieś kombinacje z kolorami czy tak po prostu wyszło z obróbki surowych klatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stack pojedynczych ekspozycji. Nie jestem mistrzem obróbki ale generalnie u mnie wychodzi to tak że jeśli chcę mieć z takiego materiału kolory to w PS wybieram na samym wstępie opcję auto kolor (co od razu mocno rozjaśnia)  potem wystarczy już tylko lekko podciągnąć nasycenie i kolorki ładnie wychodzą, ceną tego jest właśnie przepalenie niektórych rejonów które natychmiast się pojawia (na surowym stacku tego nie ma). Jeśli zaniecham opcji auto kolor mam księżyc praktycznie monochromatyczny ale nie ma przepalenia. Spróbuję jeszcze krótszych ekspozycji (na poziomie 1/200s) Może uda się tego uniknąć. W autostakkerze tez mi się czasem kończy pamięć.

Edytowane przez Misza
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.