Skocz do zawartości

Bieszczady 2012


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

W dalekim obrzeżu górnej zatoki geopotencjału związanej z tym niżem pojawi się nad Morzem Egejskim kolejny niż śródziemnomorski, który przez Morze Czarne, Mołdawię, Wołyń, Polesie, Litwę wejdzie z ciśnieniem 990 hPa nad południowy Bałtyk. Ta daleka droga odbędzie się od dzisiejszego dnia po piątek. Układ jest już widoczny na naszych końcowych mapach prognozy ciśnienia. Z niżem związana będzie kolejna strefa opadów deszczu, które już w nocy ze środy na czwartek obejmą Bieszczady, Podkarpacie, Roztocze i dalej będą rozszerzać się na północ i nieco na zachód, dochodząc do linii Wisły. Co do intensywności opadów poczekajmy na kolejne rozwiązania obliczeń modelu prognostycznego UM, publikowane co 6 godzin.

 

Źródło ICM

:burza:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że pogoda nas nie rozpieszcza. Ale przecież na zloty nie jeździ się tylko dla nieba :) Damy radę. Ja już się nie mogę doczekać. Ja już spakowany, opony w rowerze napompowane i czekam na jutro na wyjazd.

 

PS. Czy jeszcze ktoś jutro się pojawi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda w rejonie Bieszczadów ma być tak niestabilna, że trudno cokolwiek prognozować. Jedynym pocieszeniem jest to, że ma być cieplej, gdyż obecnie nawet w dzień temperatura z trudem dobija do +10 stopni. Ale ciepło plus duże ilości wilgoci to możliwość wystąpienia wiosennych burz. Pewnie gdzieś między chmurami uda się poobserwować Słońce, a może nawet gwiazdy, ale przede wszystkim nastawcie się na obserwacje dużych kropli deszczu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ruszam w czwartek ok. 13-14 z Justynowa pod Łodzią, obrzeżami miasta do CZMP, potem Piotrków, Kielce itd. widziałem że byli chętni na miejscówę więc niniejszym zapraszam jedną osobę + sprzęt lub 2 osoby ze standardowym bagażem.

aha - czy ktoś przyjmuje zakłady na ustawkę trolle kontra niedźwiedzie?

do zobaczenia na zlocie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie info na temat konkursu Adept 2012:

- jest ułożonych 41 pytań w formie testu wielokrotnego wyboru,

- starałem się aby pytania i odpowiedzi były jednoznaczne,

- poziom trudności taki jak na poprzednim konkursie.

 

Życzę powodzenia i zapraszam do udziału w konkursie - bo warto :D

 

PS. W miarę możliwości proszę zabrać coś do pisania, bo czasami mogę zapomnieć :(

Edytowane przez KrzysztofZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda będzie a na ICM z godziny na godzinę coraz lepiej ! Adam zresztą obiecywał w Odernym piękną pogodę - więc w razie czego będzie karny jeżyk :)

 

 

Wg prognozy ICM na upartego w 2 pierwsze noce powinno być trochę dziur w chmurach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest pięknie, cisza, niedźwiedzie, gwiazdy, przelatujący front (szybko)

Jednym słowem żyć i nie umierać :)

Sieć mobilna? Orange, nawet Play coś działa.

Idę spać bo to już dziś biuro zlotu trzeba otworzyć.

 

Do zobaczenia.

 

Play ma podpisane umowy na korzystanie z nadajnikow zarowno Plusa, jak i (od niedawna) Orange

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.