Skocz do zawartości

Skradziony montaż.


maciek z

Rekomendowane odpowiedzi

No tak nie masz Maciek, bo to ochrona allegro przed sprzedażą poza allegro, ale i tak większość osób pisze poprzez formularz kontaktowy allegro z prośbą o "cenę ostateczną" i inne takie, próby sprzedania poza allegro - sam tak miałem wiele razy, dobrze że zalicytowaliście, teraz trudniej jest skasować, o ironio można ją odwołać zaznaczając opcję "towar uległ zniszczeniu lub został skradziony" ale po kilku takich wyskokach user dostaje bana.

 

na jednej z aukcji jest zdjęcie świecznika z wypełnioną kartką nadawczą z poczty polskiej w tle, z wpisanym adresatem i nadawcą, krój pisma jak ktoś z podstawówki, ewentualnie bardzo słabo wykształcona osoba (brak używania pisma odręcznego). próbowałem się pobawić w PS by wyciągnąć jakąś czytelną treść, ale za cieńki jestem w takie CSI ale jak ktoś śmiga w PS może spróbować.

 

Na jednej z aukcji jest zbiór zegarków, jeden jest taki z dewizką stary ze srebrną kopertą zapewne, mam podobny jako pamiątkę rodzinną, ale wartość takich zegarków to nie 30 zł, zdjęcia w bałaganie, robione coś jak na strychu? śmierdzi to na kilometr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukałem w Google wszystko o "Agnieszce142" i nic nie trafiłem. Co do danych, można zrobić to jeszcze w taki sposób:

Wysłać pytanie o jakikolwiek przedmiot i poczekać na odpowiedź (tak jak zrobił Tayson). Jeśli wyśle przez Allegro - to lipa. Jednak jeśli przez skrzynkę mailową, to w odpowiedzi będzie zawarty e-mail. Później go można wpisać w wyszukiwarkę/facebooka i coś więcej się znajdzie. Internet nie jest taki anonimowy :(

 

Tayson, sprawdzaj skrzynkę mailową :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aukcje sprawdzam, na policję zgłosiłem,sprawdzę jutro bazary.Dzięki za zainteresowanie i wsparcie,ale tracę nadzieje.Pozdrawiam i czystego nieba.

Nie do końca rozumiem. W jakim sensie tracisz nadzieję? Czyli wykluczyłeś, że ten montaż to Twój?:

 

Czołem

Czy przypadkiem nie jest to ten mont? Wystawiony chyba dzisiaj, lokalizacja nawet się zgadza

http://allegro.pl/montaz-paralaktyczny-sky-watcher-heq5-pro-rohs-i5675427477.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jeżeli Osoba poszkodowana nie będzie w stanie udowodnić, że to jej sprzęt, to jak go odzyska?

 

Jeśli będzie mógł bez problemu zwinnie zademonstrować na komendzie do czego służy i jak działa urządzenie to odzyska :)

A jeśli ma papiery i auto było jego to polecam sprawdzić czy ubezpieczenie samochodu obejmuje przedmioty pozostawione w aucie o ile zgłosił włamanie i przyjechała ekipa dochodzeniowa która zebrała zeznania i wystawiła kwit.

 

Jeśli sprzęt był w kabinie a nie w bagażniku to jak to mówią "okazja czyni złodzieja" i dzieje się to wszędzie, nie tylko na Pradze - wiem bo mieszkałem w tych "Warsiawskich rewirach całe młodość, prosze ja Ciebie"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie zasypujcie tego sprzedawcy mnóstwem pytań, żeby nie nabrał podejrzeń, jeśli to on. Autor tematu z tego miejsca razem z policją będzie mógł już sam podjąć odpowiednie kroki.

 

Dokładnie, niech policja to sprawdzi. Widać że zakurzony jest montaż i mogą być odciski palców właściciela więc jeśli nie będzie działał na własną rękę to odzyska sprzet - odciski palców właściciela będą w aucie i na głowicy - sprawcy też.

Powodzenia!

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedająca wystawia jeden ze swoich przedmiotów w opcji "kup teraz" ( popielniczka za 10 zł ). Kto kupi pozna dane konta :)

Swoją drogą to solidne konto mające ponad 10 lat i prawie półtora tysiąca pozytywów. Trochę dziwna byłaby sprzedaż kradzionego towaru z takiego konta....

Chyba że konto też komuś podwędzono....

 

Policja licytuje przez podstawione osoby i dochodzi do konfrontacji. Jak ktoś z nas zakupi coś to jego pełne dane z allegro też będzie miał i bandzior więc uważajcie, można mieć niemiła wizytę od kolegów z rewiru albo z pod celi!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za pomoc. Postaram się jakoś zdobyć informację o tym użytkowniku Allegro i ocenić, czy to rzeczywiście mój montaż. Jeśli chodzi o włamanie to podejrzewam, że włamano się tylko po radio. Posiadam jeszcze pudła z astrocraku, może one mogą stanowić dowód zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciek_z mam nadzieję że odzyskasz montaż.

Nie chcę za bardzo oceniać ludzi których nie znam, ale sądząc po innych aukcjach jakie wystawia ten "ktoś" to jest wielce prawdopodobne, że Twój montaż leży u niego.

 

Bardzo mnie cieszy, że jest jakiś trop. Jednak Astrobrać to Astrobrać !!!

 

Normalnie CSI ASTROPOLIS.

 

pk

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za pomoc. Postaram się jakoś zdobyć informację o tym użytkowniku Allegro i ocenić, czy to rzeczywiście mój montaż. Jeśli chodzi o włamanie to podejrzewam, że włamano się tylko po radio. Posiadam jeszcze pudła z astrocraku, może one mogą stanowić dowód zakupu.

 

To może być tylko pośrednik - paser ale jak udowodnisz, że to Twoje, a paser nie ma dowodu że to jego,to paser musi oddać. Może astrokraki mają numer seryjny? Daj znać od razu to jutro rano Pan "Janusz.P" z astrokraka odpisze.

Pozdro

Edytowane przez dj_peterka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Policja licytuje przez podstawione osoby i dochodzi do konfrontacji. Jak ktoś z nas zakupi coś to jego pełne dane z allegro też będzie miał i bandzior więc uważajcie, można mieć niemiła wizytę od kolegów z rewiru albo z pod celi!!!

 

 

 

Wizyt "kolegów" sprzedającego nie trzeba się obawiać bo na allegro już od dawna można kupować w ogóle nie rejestrując konta na swoje dane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylby to niesamowity zbieg okolicznosci gdyby ten montaz nie byl twoim montazem, po wpisaniu w wyszukiwarke allegro hasla montaz, jedyny, ktory wyswietla sie i nie jest sprzedwany przez zanane nam sklepy to wlasnie ten, ktory oferuje ta pani z Pragi. Nie sledze aukcji na Allegro, ale czy czesto jest wystawiany tego typu sprzet ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja gdzieś napisałem, że wskazana w moim poście osoba ukradła montaż? NIE! podjąłem tylko próbę odczytania imienia nazwiska i adresu z dokumentu opublikowanego przez tą osobę na publicznej aukcji. Bez gwarancji zresztą że to prawidłowy odczyt.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.