Skocz do zawartości

Co kto w Nowym Roku


Tayson

Rekomendowane odpowiedzi

Nasze postanowienia na zakupy sprzętu, rozwój setupu, zmiany miejsca obserwacji, kopanie pierów....

 

ŚMIAŁO, CO KTO MA W GŁOWIE! 

=================

 

Ja chciałbym zmienic kamere, kupić astrodony i mieć drugiego synka :-)

Oby spełniło się chociaż jedno z nich. 

 

 

Edytowane przez Tayson
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałbym w końcu ruszyć z obróbką zdjęć, dopieścić sprzęt który posiadam i wydobyć z niego co tylko się da. Przydało by się też dopracować automatykę obserwatorium, bo często wyjeżdżam i nie mogę zbierać fotonów. Ale chyba najważniejsze, to więcej zdrowia dla ciała i umysłu w mojej rodzinie. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docelowe obserwatorium do obserwacji tranzytów egzoplanet, które właściwie będzie jeszcze manualne. Dopóki nie skończę studiów, nie mam możliwości postawienia sobie budki.

 

Większość elementów już jest (tuba, kamera, filtry, montaż), ale najdroższy i tak wyjdzie dyfuzer wiązki optycznej (dlatego obserwatorium ma być unikalne :) ).

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto mój plan na rok 2019:

 

1. Statyw o wysokości maksymalnej ponad 180 cm (ten, co mam obecnie, jest za niski);

2. Przeciwwagi do głowicy AZT6;

3. Kątówka pryzmatyczna 2";

4. Okular ES 40mm 68o;

5. Okular Baader Hyperion 10mm;

6. Filtr CLS-UHC 2";

7. Filtr OIII 2";

 

Może jeszcze jakiś filtr LPR 2".

 

Także ten rok planuję na bogato :)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zakup CEM25P i posadzenie go na porządnym pierze. Mam tylko 0,25m2 na tarasie skąd widać polarną ;)

2. Jakiś Nikon pod astromod

4. Sześciopak na brzuchu

5. Lornetka 15x70

6. APO, ale pewnie moja mi nie pozwoli

7. Nakręcenie dobrego timelapsu na czeskich Morawach

8. Nie wpisałem punktu 3 :)

Edytowane przez count.neverest
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja skromnie:

1. Wybrać się znowu choć raz z teleskopem w plener, najlepiej ciemne niebo i ładna pogoda ;) 

2. Zrobić choć jedno, niepojechane zdjęcie z prowadzeniem powyżej 30s z ogniskową 300mm na montażu własnej produkcji.

Ale punkt 2 to może być jednak plan na lata przy moich zasobach wolnego czasu ;)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Agent Smith napisał:

Ja planuję dokonać zamachu stanu, więc większość Waszych planów jest nieaktualna.

Sorry.

Lepiej tak publicznie nie głosić takich informacji, bo internety mają oczy i uszy! :D może ktoś będzie zbierał kasę na nowy montaż i przy okazji doniesie gdzie trzeba za pewną zapomogą ;)

Ja w tym roku chciałbym ogarnąć zestaw na moim wschodnim balkonie, żeby móc korzystać ze sprzętu nie tylko wyjazdowo :)

Edytowane przez sidiouss
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.