Skocz do zawartości

Wyprawa do Chile - kontrowersje i reperkusje


Wiadomość dodana przez Paether

Qbanos, który rozpoczął dyskusję, wydzieloną przeze mnie do niniejszego tematu, nie potrafi wziąć za to odpowiedzialności i wbrew regulaminowi forum edytował swój wpis. Tytuł nowego wątku jest mój, prowodyrowi dyskusji nie bardzo się podoba (choć nie wiem dlaczego) i zedytował na bardziej oddające istotę sprawy 'qwerty', więc wolę to tutaj zaznaczyć. 

Dla informacji pozostałych o co chodzi w tym wątku:

qbanos.png

http://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?f=27&t=49851&start=25

 

Rekomendowane odpowiedzi

Ja Was tylko proszę, nie przenośmy tamtego około-organizacyjnego wątku tutaj i nie grillujmy znowu nikogo z grona AP. 

Chłopaki chyba siedzą jeszcze nad materiałem. Mateusz według mojego odczucia jest znacznie mniej aktywny na AP, pewnie gotuje procesor na materiale chilijskim.

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@qbanos Zgadzam się z Tobą. Z tym że wygląda na to, że AM został wytypowany na podsumowanie wycieczki. Są tam ludzie, co specjalnie konta założyli, żeby coś napisać. Link moim zdaniem wystarczy, nie trzeba klonować tego, co już tam napisano. 

 

Edytowane przez count.neverest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, może faktycznie link wystarczy kto ma oczy do czytania niechaj czyta. Pytanie tylko czy zrobienie w jajo było zamierzone czy efektem braku doświadczenia (efekt ten sam tylko rozmiar niesmaku inny) i na ile duże było to jajo. Nie nam rozstrzygać a obiektywnej prawdy pewnie nie poznamy nigdy bo to co czytamy to relacje osób zamieszanych w wyjazd które odbiegają od stanu przedstawionego przez organizatora wyjazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie,

to ja poruszyłem temat organizacji w wątku na astromaniaku. Jestem tam pod nickiem daniel. 

Jeżeli którykolwiek z uczestników chce się wypowiedzieć tutaj, to sugerowałbym oddzielny wątek. Po co jednak powielać dyskusję, która końca nie będzie miała?

Nie sądzę aby Aurora zrobił celowe oszustwo- aby było to zaplanowane w perfekcyjny sposób. 

Ja wyraziłem na astromaniaku swój żal o brak odpowiedzialności za efekty organizacji za które zapłaciliśmy 500 zł/os. Nie oskarżam o zaplanowane oszustwo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, artystasiak napisał:

Panie i Panowie,

to ja poruszyłem temat organizacji w wątku na astromaniaku. Jestem tam pod nickiem daniel. 

Jeżeli którykolwiek z uczestników chce się wypowiedzieć tutaj, to sugerowałbym oddzielny wątek. Po co jednak powielać dyskusję, która końca nie będzie miała?

Nie sądzę aby Aurora zrobił celowe oszustwo- aby było to zaplanowane w perfekcyjny sposób. 

Ja wyraziłem na astromaniaku swój żal o brak odpowiedzialności za efekty organizacji za które zapłaciliśmy 500 zł/os. Nie oskarżam o zaplanowane oszustwo.

 

Wypłakałeś się na Astromaniaku, a teraz tu zaczynasz...

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Izonix napisał:

Wypłakałeś się na Astromaniaku, a teraz tu zaczynasz...

Nie zaczynam, tylko wręcz przeciwnie- proszę o to by nikt tego wątku tutaj nie wplótł.Bo z tego co widzę tak właśnie się wydarzyło. To jest wątek Mateusza. Ja jestem aktywny na astromaniaku i nie mam zamiaru tutaj powielać swoich uwag.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Organizator bez gadania powinien zwrócić każdemu te 500 zł i część kosztów. Albo do sądu Już mi się nie podobała zrzutka na "biednego misia" 10k na luksusowy sprzęt, chociaż go którego stać na 2 wycieczki miedzykontynetalne na rok i sprzęt na kilkadziesiat tysięcy, w datku mającego rodzinę i zarabiającego minimalną krajową. To już było wystarczające, aby co do pana Aurory zapaliła się ostrzegawcza lampka. Ciekawe na co poszło/pójdzie ta kasa z charytatywnej zrzutki i wpisowego wszystkcih członków wyprawy ? Na większe APO, na nowy aparat czy kamerę, na wypasionego drona dla pana organizatora ?

  • Lubię 3
  • Zmieszany 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko dokładnie przewidziałem w czasie tej nieszczęsnej zrzutki, wtedy posypały się na mnie gromy jakim to jestem zawistnym człowiekiem, porostu nie jestem naiwnym frajerem i potrafię czytac między wierszami, a wszystkim którzy mnie obrażali i wpłacili pieniądze należy pogratulować.Ogólnie rzecz biorąc zrzutka nie wypaliła i trzeba było w inny sposób pozyskać pieniądze na wyjazd zbierając wpisowe po 500zł od każdego uczestnika, normalnie śmiech na sali że ludzie się dali na to nabrać 

Edytowane przez krzysiek81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Izonix napisał:

Wypłakałeś się na Astromaniaku, a teraz tu zaczynasz...

Podejrzewam, że sam byś płakał lecąc na drugi koniec świata, a na miejscu byłbyś zaskoczony, że dużo spraw musisz sam sobie organizować w całkiem obcym kraju. Poza tym nie nazwałbym tego ,,wypłakiwaniem się na astromaniaku" tylko raczej obiektywną opinią uczestnika wyprawy, który tam BYŁ i nie nam to oceniać tylko właśnie UCZESTNIKOM. Taki tylko krótki komentarz, nie ma sensu zaśmiecać tutaj wątku naszymi opiniami.

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pranie brudów tej wyprawy miało być na AM, ale widzę, że ulubiony sport tzw. polactwa czyli hejtowanie chyba nigdy się niektórym nie znudzi. Proponuję wszystkim domorosłym sędziom zapoznać się z racjami OBU stron a przede wszystkim przeanalizować sobie koszty takiej wyprawy. Może do was dotrze, że za takie pieniądze lepiej się nie da. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, krzysiek81 napisał:

Wszystko dokładnie przewidziałem w czasie tej nieszczęsnej zrzutki, wtedy posypały się na mnie gromy jakim to jestem zawistnym człowiekiem, porostu nie jestem naiwnym frajerem i potrafię czytac między wierszami, a wszystkim którzy mnie obrażali i wpłacili pieniądze należy pogratulować.Ogólnie rzecz biorąc zrzutka nie wypaliła i trzeba było w inny sposób pozyskać pieniądze na wyjazd zbierając wpisowe po 500zł od każdego uczestnika, normalnie śmiech na sali że ludzie się dali na to nabrać 

Nic nie przewidzileś, z twojej strony była tylko niechęć (nie chcę używać słowa zawiść) względem zbiórki pieniędzy na aparat i drona. Teraz jak się okazało, że wyprawa nie była pozbawiona problemów głównie nie zależących od organizatorów (proszę przeczytać wpis Mateusza) nagle pojawiają się mądrale mówiący "ja wiedziałem, że tak będzie". 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku rozpędź się, ściana się sama znajdzie. Zostałeś wyrolowany i musisz się z tym pogodzić, poczytaj opinie uczestników wyprawy, sami czują się oszukani i żądają zwrotu pieniędzy za tzw wpisowe, zresztą po co ja ci to tłumacze jak ty do tej pory tkwisz w ciemnocie i uważasz że nic się nie stało, nie wpieraj mi na siłę i wmawiaj co przezemnie przemawiało bo nie masz o tym zielonego pojęcia 

Edytowane przez krzysiek81
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, krzysiek81 napisał:

Człowieku rozpędź się, ściana się sama znajdzie. Zostałeś wyrolowany i musisz się z tym pogodzić, poczytaj opinie uczestników wyprawy, sami czują się oszukani i żądają zwrotu pieniędzy za tzw wpisowe, zresztą po co ja ci to tłumacze jak ty do tej pory tkwisz w ciemnocie i uważasz że nic się nie stało, nie wpieraj mi na siłę i wmawiaj co przezemnie przemawiało bo nie masz o tym zielonego pojęcia 

Gdzie piszę co przez Ciebie przemawiało? Pisz o faktach. Ja nie mam żadnego związku z tą wyprawą, patrzę na rację obu stron. Żadna niechęć nie zaciemnia mi obrazu, za to niezrozumiała dla mnie jest wręcz nienawiść paru osób do Aurory, która nakłada im klapki na oczy. 

Może jednak jest jakiś powód żeby go nie lubić więc chętnie przeczytałem podsumowanie Mateusza, który pisze o obiektywnych problemach i nieszczęśliwych przypadkach. Nawet Daniel nie widzi w całej sytuacji złej woli tylko co najwyżej bałagan organizacyjny a Ty piszesz o " wyrolowaniu" i " pluciu w twarz". Chyba z kimś coś jest nie tak, co nie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj dokładnie co napisałeś do mnie wyżej, jak nie pamiętasz co pisałeś 5 min wcześniej. Że mną jest wszystko ok bo nie daje się robić w bambuko, a po fakcie nie umiem się przyznać do błędu 

Edytowane przez krzysiek81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, krzysiek81 napisał:

Człowieku rozpędź się, ściana się sama znajdzie. Zostałeś wyrolowany i musisz się z tym pogodzić, poczytaj opinie uczestników wyprawy, sami czują się oszukani i żądają zwrotu pieniędzy za tzw wpisowe, zresztą po co ja ci to tłumacze jak ty do tej pory tkwisz w ciemnocie i uważasz że nic się nie stało 

Jako odpowiedź zacytuję kawałek mojego własnego posta:

W dniu 8.05.2019 o 14:06, Krzychoo226 napisał:

Sorry za momentami nieprzystające słowa, ale przez was wszedłem po latach na astromaniaka i najpierw się wkurzyłem, potem mnie to zaczęło bawić, a na koniec zrobiło się zwyczajnie smutno widząc, że w tym kraju po latach w sumie niewiele się zmieniło.

Czy kolega odróżnia zbiórkę na zaćmienie od samej wyprawy? Najlepiej zacznijcie jeszcze rzucać mięsem w Bogu ducha winnego Mateusza, któremu już zrobiliście śmietnik w tym wątku. Czytając jedną i drugą stronę widzę, że z obu stron zwyczajnie zabrakło empatii i chęci zrozumienia drugiej strony.

 

Nie podoba mi się podejście do zwiedzania i podróżowania, kilka rzeczy wydaje mi się niepoważne, ale chyba każdy miał dość czasu by wyrazić swoje zdanie i zrezygnować. Problem z bookingiem się zdarza. My problemów nie mieliśmy, ale nie było nas 20 osób, a Kuba zawsze przypominał się hotelowi w ten czy inny sposób.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, krzysiek81 napisał:

Przeczytaj dokładnie co napisałeś do mnie wyżej, jak nie pamiętasz co pisałeś 5 min wcześniej. Że mną jest wszystko ok bo nie daje się robić w bambuko, a po fakcie nie umiem się przyznać do błędu 

Dobrze wiem, co napisałem, "przewidzieć coś" a "coś kimś przemawiało" to nie to samo. 

A w ogóle przystopuj trochę. Na siłę robisz problem, którego nie widzi tak nawet Daniel. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, anatol napisał:

Pranie brudów tej wyprawy miało być na AM, ale widzę, że ulubiony sport tzw. polactwa czyli hejtowanie chyba nigdy się niektórym nie znudzi. Proponuję wszystkim domorosłym sędziom zapoznać się z racjami OBU stron a przede wszystkim przeanalizować sobie koszty takiej wyprawy. Może do was dotrze, że za takie pieniądze lepiej się nie da. 

Ty chyba nie rozróżniasz hejtu od racjonalnej krytyki. Na zbiórkę na drona i aparat jeszcze można by było przymknąć oko, gdyby Aurora okazał się rzeczywiście dobrym organizatorem, a tutaj zawiodły podstawowe rzeczy. Przeczytałem wszystkie relacje uczestników na AM i gdyby na wyprawie nie było paru ogarniętych osób, część mogłaby stamtąd nie wrócić. 

 

Po czymś takim to nie wybrałbym nawet na grilla na działce organizowanego przez Pana Aurorę, bo byłoby zbyt duże ryzyko, ze wrócę głodny i zły. 

 

  • Lubię 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.