Skocz do zawartości

Coddingtona Mgławica, czyli IC2574 w IFN (śladowym)


Pav1007

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, MateuszK napisał:

Marudzisz. Bardzo ładne. Lubię Twoje prace. I te spajki

Kiedyś miałem dość spajków - teraz na nowo mi się podobają :-) Dzięki

 

8 godzin temu, MarcinSn napisał:

Wiem, wiem, że jest to posunięcie zbyt agresywne w obróbce, ale chciałem sprawdzić ile tego tytułowego śladowego IFN da się jeszcze wyciągnąć...

z jpga niewiele - kwestia zmiany jasności zdjęcia. z Tiffa coś by tam można było pokombinować, ale za bardzo degradowało to już zdjęcie - potrzeba więcej materiału...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Zorg7 napisał:

Tylko jeśli chodzi o obszary z wodorem kolor u mnie leci w róż-fiolet etc..

Bo to nie chodzi o pokolorowanie tego obszaru na czerwono - tak też również jest niebieski kolor i to z nim robią się takie magentowe obszary mgławicowe.

Składając ten materiał dodałem wodór do czerwonego. Być może po prostu pokolorowanie tego obszaru na czerwono dało by lepszy efekt - nie wiem, nie pórbowałem. Taki kolor wydaje mi się naturalniejszy - ale oczywiście mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tayson napisał:

Dluuuugo leżało, ja bym tak nie wytrzymal.

Jeszcze mi coś dłużej leży :-) Ale muszę dopalić do tego materiał jak wrócę do EDka80 :-)

 

3 minuty temu, Tayson napisał:

Fajnie dogadujesz się z setupem.

Kilka dyskusji mieliśmy, ale w końcu stanęło na moim :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Grzędziel napisał:

No, Paweł, Ty jak coś wrzucisz to widać, że pierwsza liga!

No i te gwiazdki z cmosa.... aż trudno uwierzyć, że to nie z wypasionego CCD

Dzięki Piotr :-)

No właśnie gwiazdki z cmosa mi się bardzo podobają - są bardzo wdzięczne :-)

 

10 godzin temu, Morth napisał:

Nawet ciężar głównych motywów ładnie rozłożony jest na kadrze, a nie jak to często bywa główny obiekt w centrum. Bardzo fajnie się patrzy na taki kadr.

Dzięki, nie spodziewałem się, że ktoś oglądając zdjęcia astro na to patrzy :-) Taki układ spowodowany był wyłącznie tym, że z założenia chciałem złapać więcej IFN'a :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wessel napisał:

Dzięki, nie spodziewałem się, że ktoś oglądając zdjęcia astro na to patrzy :-)

Ależ Maćku :-) Przyznasz, że to niecodzienny komentarz w przypadku astrofotografii :-) Wiem, że Ty też patrzysz.

 

1 godzinę temu, MateuszW napisał:

Brawo, świetny wynik!

Ja może spróbuję powalczyć na ogniskowej 420, myślę że dla IFN będzie to fajniejsze, kosztem galaktyki. Ale coś się pora roku nie zgadza

Dzięki :-)

Na pewno na 420mm IFN będzie fajniej widoczny, ale galaktyka będzie malutka. Zdjęcie było robione na wiosnę tego roku - leżakowało :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.