Skocz do zawartości

Bawimy się materiałem.


_Spirit_

Rekomendowane odpowiedzi

Czy je jakoś szczególnie obrabiałeś? Ja oczywiście bardziej wyciągnąłem, więc wyszły "grube" i wokół jasnych gwiazd wyszły takie dziwne różnokolorowe flary. Rzuć okiem eksperta na moje wersje, please.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, apolkowski said:

Próbowałeś SHO-AIP?

To coś w Pixie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Herbert West napisał:

eksperta

Nie wiem o czym mówisz.

W PS masz swobodę - robisz co chcesz, zasłaniasz i odsłaniasz co chcesz. Korygujesz i malujesz. Tutaj to jest nałożenie na siebie kliku warstw. Nazwijmy to background kolor, Ha bez gwiazd, L bez gwiazd ze skorygowanymi halo i na to jeszcze delikatnie wyciągnięta warstwa z gwiazdami.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Herbert West napisał:

To coś w Pixie?

Skrypt. Był standardzie w starszych wersjach, ale daje się go dograć. Po zainstalowaniu pojawi się jako kategoria Multichannel Combination.

Edytowane przez apolkowski
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minutes ago, _Spirit_ said:

Nie wiem o czym mówisz.

W PS masz swobodę - robisz co chcesz, zasłaniasz i odsłaniasz co chcesz. Korygujesz i malujesz. Tutaj to jest nałożenie na siebie kliku warstw. Nazwijmy to background kolor, Ha bez gwiazd, L bez gwiazd ze skorygowanymi halo i na to jeszcze delikatnie wyciągnięta warstwa z gwiazdami.

O szopie wiem tyle, że na warstwy, krzywe i że można malować :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, wrzucam Wam moi drodzy stack z łącznie prawie 5h zebranego materiału M51. Zestaw który do wyprodukował to SW 200/1000 i Canon 750D. 

 

Kopię się z tym materiałem przez kilkanaście wersji i z żadnej nie jestem zadowolony. @_Spirit_ może wskażesz mi poprawną drogę ewolucji tego foto? ;)

 

https://drive.google.com/file/d/1hMvvwN5Sna3idxtDMzqk0WyradqsBQVv/view?usp=sharing


Przesadzona wersja nr 15

M51_color_reg V3 JPG astropolis.jpg

Edytowane przez monter
  • Lubię 3
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, monter napisał:

Słuchajcie, wrzucam Wam moi drodzy stack z łącznie prawie 5h zebranego materiału M51. Zestaw który do wyprodukował to SW 200/1000 i Canon 750D. 

 

Kopię się z tym materiałem przez kilkanaście wersji i z żadnej nie jestem zadowolony. @_Spirit_ może wskażesz mi poprawną drogę ewolucji tego foto? ;)

 

https://drive.google.com/file/d/1hMvvwN5Sna3idxtDMzqk0WyradqsBQVv/view?usp=sharing


Przesadzona wersja nr 15

M51_color_reg V3 JPG astropolis.jpg

Trzeba by usunąć pasy jeszcze :D w Pixinsight to prosty skrypt Canon Banding coś tam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Tadeopulous napisał:

:D

Próbować trzeba.

@monter wcale nie uważam że moja wersja wyszła lepiej. Wydaje mi się że Twoja jest lepsza - mniej przepalone jądro galaktyki. Może za mocno jak dla mnie podsaturowałeś. Może popracuj nad detalem w samej m51 i daj boosta - jeśli robisz w Pix - HDR Mulstiscale z dobrą maską na samą galaktykę?

 

m51_resize_monter.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Tuvoc napisał:

Trzeba by usunąć pasy jeszcze :D w Pixinsight to prosty skrypt Canon Banding coś tam :P

 

Nie dorobiłem się jeszcze Pixa ;) ale wiem, że ma ten skrypt. To niestety minus tej matrycy. 
http://photomacrography.net/forum/viewtopic.php?t=30169
Co do gwiazdek, no trochę się nakląłem na tą tubę zanim się dogadaliśmy z krzywizną wyciągu i odległością korektor - matryca.

 

6 minut temu, _Spirit_ napisał:

Może za mocno jak dla mnie podsaturowałeś. Może popracuj nad detalem w samej m51 i daj boosta - jeśli robisz w Pix - HDR Mulstiscale z dobrą maską na samą galaktykę?

 

Właśnie z saturacją cały czas się nie lubimy jeszcze. Pix jest w planach. Póki co leci zestaw APP + PS. I właśnie też w APP mam jedną zagadkę. Jak wrzucam mu wszystko w RAW (light, flat, bias) to fajnie się kalibruje. Ale jak zrobię Channel Aligment zgodnie z instrukcją: https://youtu.be/QqScYGjuz78?t=96 to później nie chce mi skalibrować poprawnie flatem. Ładnie eliminuje te duszki na gwiazdach z kolei. Przy procesie kalibracji channel aligment - zamienia .cr2 na .fits, a klatki kalibracyjne nadal ma .cr2 - może tutaj gdzieś leży błąd. Popatrzę jeszcze o tym na forum APP. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, monter napisał:

Słuchajcie, wrzucam Wam moi drodzy stack z łącznie prawie 5h zebranego materiału M51. Zestaw który do wyprodukował to SW 200/1000 i Canon 750D. 

 

Kopię się z tym materiałem przez kilkanaście wersji i z żadnej nie jestem zadowolony. @_Spirit_ może wskażesz mi poprawną drogę ewolucji tego foto? ;)

 

https://drive.google.com/file/d/1hMvvwN5Sna3idxtDMzqk0WyradqsBQVv/view?usp=sharing


Przesadzona wersja nr 15

M51_color_reg V3 JPG astropolis.jpg

Moja wizja

 

51_2a.jpg

i ciut jasniejsza wersja

 

51_2a1.jpg

Edytowane przez RomekAstrobaza
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, rambro said:

Nie wiem skąd te dwukolorowe gwiazdy.

Znalazłem sugestie, że może to być aberracja chromatyczna soczewki korekcyjnej (mam Maka-Newta). Ale nie sądzę. Kolorowe sekcje są zwrócone dokładnie w te same strony na każdej gwieździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Herbert West napisał:

Znalazłem sugestie, że może to być aberracja chromatyczna soczewki korekcyjnej (mam Maka-Newta). Ale nie sądzę. Kolorowe sekcje są zwrócone dokładnie w te same strony na każdej gwieździe.

 

Aberacja chromatyczna menisku jest znikoma. Też mam MN190. Chyba z lusterkiem LW z Twojego teleskopu.. ś.p. kolega Tiger zmienił LW na Antaresa a mi sprzedał oryginalne SW. U mnie na dwukolorowe gwiazdy pomagała alignacja kanałów RGB ale Twoje gwiazdy wyglądają troche inaczej. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minutes ago, rambro said:

 

Aberacja chromatyczna menisku jest znikoma. Też mam MN190. Chyba z lusterkiem LW z Twojego teleskopu.. ś.p. kolega Tiger zmienił LW na Antaresa a mi sprzedał oryginalne SW. U mnie na dwukolorowe gwiazdy pomagała alignacja kanałów RGB ale Twoje gwiazdy wyglądają troche inaczej. 

Dzięki, wiedziałem że zmienił ale nie wiedziałem, że kupiłeś. Obecne LW wygląda idealnie, bez żadnej skazy, a oglądałem je dokładnie bo rozebrałem teleskop. Zobaczymy co będzie przy następnych materiałach. Muszę jeszcze sprawdzić filtry...

Edytowane przez Herbert West
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.04.2021 o 20:15, monter napisał:

Słuchajcie, wrzucam Wam moi drodzy stack z łącznie prawie 5h zebranego materiału M51. Zestaw który do wyprodukował to SW 200/1000 i Canon 750D. 

 

Kopię się z tym materiałem przez kilkanaście wersji i z żadnej nie jestem zadowolony. @_Spirit_ może wskażesz mi poprawną drogę ewolucji tego foto? ;)

 

https://drive.google.com/file/d/1hMvvwN5Sna3idxtDMzqk0WyradqsBQVv/view?usp=sharing


Przesadzona wersja nr 15

 

 

Dziękuje za stacka do nauki. Dobry materiał, ale trudno mi się obrabiało, zwłaszcza tło.

 

M51_3noce_LNC1_MBB5.thumb.jpg.aa9cb37950e0bef53deba6a94d45476b.jpg

 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.