Skocz do zawartości
  • 0

Książka Astrofotografia


Hall9000

Pytanie

Witam. 1 marca ma być dostępna w sprzedaży Astrofotografia - Pierwsze kroki w fotografowaniu nieba, wydawnictwa Astro CD: https://sklep.astrocd.pl/astrofotografia-pierwsze-kroki-w-fotografowaniu-nieba-p-41.html

Co sądzić o cenie ? Zważywszy, że o temacie jest mnóstwo publikacji w sieci i nie tylko.

 

Edytowane przez Hall9000
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1
8 godzin temu, Tayson napisał:

Informacyjnie, zdecydowanie nie po to zeby odciagac Was od ksiazki.

 

Nie wiem czy wiecie,ale od stycznia tego roku do bodajrze wrzesnia w miesieczniku Astronomia ukazuje sie cykl moich artykułów na temat zaawansowanej obrobki Simeisa147. Najprawdopodobniej bardzo podobne tresci do dzialu 5 ksiazki. 

Świetne artykuły, kupiłem styczniowy numer wraz z grudniowym żeby przetestować miesięcznik i właśnie Pana cykl odnosnie astrofto mnie przekonał do prenumeraty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 21.02.2022 o 07:25, count.neverest napisał:

Cena bardzo dobra. To tyle co za złączkę. Niby w sieci jest pełno materiałów za friko, a na forach wciąż padają te same pytania. Inna sprawa jest taka, że w necie jest taka masa bzdur powielana, że płakać się chce.

Książkę bierzesz w rękę i czytasz w spokoju. 

 

Zgadzam się w 100% z powyższym i trudno cokolwiek dodać. Sam zamówiłem i czekam z niecierpliwością. Poza tym lubię czytać na papierze ;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja już zamówiłem, tak jak wcześniej tu napisano, fajnie będzie mieć w jednym miejscu właściwie wszystkie podstawowe aspekty astrofotografii. Sam bawię się w nią od ponad roku i coś tam już wiem, ale dalej nie ogarniam do końca np. wpływu rozmiaru piksela na ogniskową (jak to dobrze przeliczyć), pole widzenia itp. Znam podstawy, ale mam braki i mam nadzieję, że ta książka będzie właśnie idealnym usystematyzowaniem wiedzy teoretycznej. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 minut temu, Astroigi napisał:

Ja również zamówiłem, chciałem wzbogacić mój polski słownik jezeli chodzi o astrofotografię :neat:

No i teraz będziesz składał obrazy w stos a nie stackował fotki :)

Sam też jestem ciekaw, patrząc na spis treści, to nie jest to powielenie "Poradnika ..." (choć ten miał więcej, bo 350 stron), podoba mi się że format A4 skoro mowa o fotografii.

  • Lubię 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zamówiona (z autografem), jako początkujący w astronomii bardzo chwalę sobie  Poradnik Miłośnika Astronomii autorstwa Pana Marka Substyka. Tyle ile niejsności wyjaśniła mi ta książka  to aż w głowie się nie mieści a że zacząłem raczkować w stronę astro foto to w ciemno kupiłem książkę. Co do recenzji mogę takową  zrobić ale jestem amatorem natomiast ufam  w wartość merytoryczną tej książki ze względu na autora, w PMA mnie nie zawiódł. 

Co do ceny wydaje się wysoka zwłaszcza że  poradnik miłośnika astronomi jest  o połowę tańszy a niewiele chudsza jest to książka, natomiast mam wrażenie ze cena jest też podyktowana akttualną sytuacją na rynku.  Z tego co wiem to drukarnie mają problemy z papierem przez co ceny i czas oczekiwania rośnie. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzisiaj przyszła, na pierwszy rzut oka  wizualnie 5/5
 

co do treści jestem po 1 rozdziale i mega polecam dla początkujących (przekartkowałem również całą książkę) i warta swojej ceny jak na pierwsze wrażenie. 

Przez rozmiar A4 wszystkie wstawki astrofoto wyglądają swietnie. Jeśli ktoś ma jakieś dokładne  pytania co do książki to chętnie odpowiem bo mam pod ręką :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wczoraj odebrałem - z autografem.

Pierwsze wrażenia - wykonanie super.

Co do ceny - więcej wydaję tygodniowo na fajki.

Rozmawiałem z autorem i przy trzy letniej pracy nad książką to myślę, że cena nie jest duża.

 

Ze swojej strony polecam.

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Książka w formacie A4 na papierze kredowym. Mnóstwo zdjęć z podanymi parametrami. Jest troche o sprzęcie np jak dobrac kamere, troche o rozdzielczości. Również krok po kroku pokazana obróbka zdjęć. Fajnie opisany DSS oraz Autostakert i Registax. Wszystko w pigułce i zawsze pod reka. Jestem dinozaurem i książka to książka pomimo ze internet w tematyce jest przebogaty.  Konfiguracja i opis Asair i wiele ciekawostek. Pomimo ze niektóre rzeczy wydaja sie mi proste i oczywiste to i tak znalazłem wiele ciekawych rzeczy których nie wiedziałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Też ją kupiłem, właściwie kupił mi krewny w Polsce i czeka tam na mnie do maja. Nie chciałem komplikować

dostarczanie do Ostravy i wyższą opłatę za transport.

 

Paweł ją przekartkował, pisał że masa pięknych zdjęć , na technikach focenia i terminologii zbyt się nie wyzna,

mimo że jest świetnym fotografem dziennych i portretowych ujęć.

 

Abstrahując wogóle od ceny  ( jeden kolega napisał przecież, że za tydzień więcej wyda na "fajki " )  -

warto mieć przecież takie kompedium wiedzy o astrofotografii w jednym miejscu i w domowej bibliioteczce.

Już nie wspomnę, ile to pracy trzeba włożyć - głównego autora, korektorów, recenzentów i innych osób , by powstało takie  dziełko. A nie jest to tekst z językiem potocznym ...

Chwała Markowi Substykowi, że podjął się tej pracy i powstało fajne opracowanie.

 

Zbyszek


 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.