Skocz do zawartości

Częściowe zaćmienie słońca 25.10.2022


Rosso

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, karp_killer napisał:

Serio taki się złapał, czy dorysowany? 

Panie, jakie domalowywanie :) Mnie to przeszkadza jak ludzie wklejają Drogę Mleczną 15 stopni w innym kierunku niż była w rzeczywistości :) 

Kot był bardzo cierpliwy. Czekał 7 lat żeby ponownie znaleźć się kadrze razem ze Słońcem i Księżycem. Nie miał wyjścia bo... https://www.google.com/search?q=blaszany+kot+toruń&sxsrf=ALiCzsacfFqHoxgfW9etlnlhZ1nB1aK9QA:1666715408074&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjdztve5vv6AhUjx4sKHYtkCqwQ_AUoAXoECAEQAw&biw=2497&bih=1337

 

  • Lubię 1
  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, loki_p napisał:

Panie, jakie domalowywanie :) Mnie to przeszkadza jak ludzie wklejają Drogę Mleczną 15 stopni w innym kierunku niż była w rzeczywistości :) 

Kot był bardzo cierpliwy. Czekał 7 lat żeby ponownie znaleźć się kadrze razem ze Słońcem i Księżycem. Nie miał wyjścia bo... https://www.google.com/search?q=blaszany+kot+toruń&sxsrf=ALiCzsacfFqHoxgfW9etlnlhZ1nB1aK9QA:1666715408074&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjdztve5vv6AhUjx4sKHYtkCqwQ_AUoAXoECAEQAw&biw=2497&bih=1337

 

Taki kot to skarb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Paether napisał:

Centralna Anglia daje radę pogodowo :)No to zaczynamy...

Proszę bardzo. Tylko wyszli z Unii już pogoda na wyspy wróciła ;)

 

Ze względu na mocne obciążenie w pracy i niesprzyjającą aurę zdecydowałem się wyłącznie na utrwalenie zjawiska z ręki.

Na początek trzy fotki z filtrem naturalnym (chmury) Sony DSC-RX10 MkIV. Lekki crop oraz 50% rozdzielczości.

Skala szarości, HDR i kolor. Kolor na zaćmieniu przez chmury udało mi się zrobić pierwszy raz. Przy sporej nierównomierności oświetlonych chmur podbijając nasycenie często uwidaczniają się kolorowe pasy.

 

DSC08137_GRAY_fhd.jpg

DSC08136_GRAY2xHDR_fhd.jpg

DSC08139_85FC_fhd.jpg

  • Lubię 6
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo tu pięknych zdjęć i składanek ale pokaże i  GIF-a z moich zdjęć. Montaż nie był ustawiony dobrze to i zdjęcia musiałem ręcznie kadrować, a i chmury dzisiaj nie pomagały. Zrobione z ok 70 zdj. 

Edytowane przez bernard
gif się nie załadował
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, loki_p napisał:

Kot był bardzo cierpliwy. Czekał 7 lat żeby ponownie znaleźć się kadrze razem ze Słońcem i Księżycem.

Znam dobrze i kota, i autora ;) Gratulacje, Piotruś! :) A wiesz, że jak szykowałem się na dzisiejsze zaćmienie, to zastanawiałem się czy podejdziesz kota po tych siedmiu latach...? No i proszę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani! "Na bezrybiu i rak ryba" - głosi stare powiedzenie. Nad Gopłem myszy zeżarły nawet pogodę, więc zważywszy całkowite zachmurzenie przeważające podczas dzisiejszego zaćmienia oraz ulewę w fazie jego maksimum i tak jestem zadowolony z tych kilku ujęć w trakcie nielicznych rozpogodzeń... Robione na zasadzie pojedynczych, niemal "ślepych" strzałów (nie było nawet okazji do porządnego ustawienia ostrości) złożyły się w mozaikę z udziałem przepływających chmur. Tyle dobrego :D

2022-10-25_Solar-Eclipse_partial_mosaic_web.jpg

  • Lubię 7
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.