Skocz do zawartości

BlurXTerminator 2.0/AI4


Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, Wiesiek1952 napisał(a):

To właśnie w pierwszej kolejności zaaplik0ował mi Russel, ale uwaga i mnie po tym przestało działać wsparcie GPU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Wiesiek1952 napisał(a):

A przypadkiem nie zrobiles upgradu CUDA do wersji 12.x? Ma byc 11.8 

 

 

EDIT: 

 

 

 

Nie, GPU wysypało się po aktualizacji TensorFlow, tej której zalecał Russel. Na szczęście miałem stara i wróciłem do niej.

Edytowane przez JaLe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Antoni napisał(a):

Mi po przeinstalowaniu Pixa wyskakuje taki komunikat i nie mogę go uruchomić. 

1.jpg

 

 

A nie jest to przypadkiem na Win 7. Jeśli tak to od ostatnich aktualizacji zaprzestanow wspierania Win 7 i z windozy tylko 10 i 11 są akceptowalne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Wiesiek1952 napisał(a):

 

 

A nie jest to przypadkiem na Win 7. Jeśli tak to od ostatnich aktualizacji zaprzestanow wspierania Win 7 i z windozy tylko 10 i 11 są akceptowalne.

 

To jest niestety 10 i taki numer mi odstawia. Podchodziłem kilka razy w róży sposób łącznie usunięciem i ponowną instalacją od nowa i nadal taki efekt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Antoni napisał(a):

To jest niestety 10 i taki numer mi odstawia. Podchodziłem kilka razy w róży sposób łącznie usunięciem i ponowną instalacją od nowa i nadal taki efekt. 

A, którą wersję pixa masz zainstalowaną ? tą z grudnia czy tą z października ? Bo mi ta najnowsza z grudnia wcal nie chciała się uruchomić, odinstalowałem wszystko i zainstalowałem tą październikową i teraz wszystko śmiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Grzegorz Czernecki napisał(a):

A, którą wersję pixa masz zainstalowaną ? tą z grudnia czy tą z października ? Bo mi ta najnowsza z grudnia wcal nie chciała się uruchomić, odinstalowałem wszystko i zainstalowałem tą październikową i teraz wszystko śmiga.

Tą z grudnia dałem. Ale dziwne bo na jednym kompie działa a na drugim nie. Na obydwóch jest system 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zrobiłem porównanie - ma jednym dysku mam Win11 - na drugim zalecane Ubuntu + Plazma - ten sam komp - podobne dyski - działa nawet dopalanie CUDowne ;) i widać różnicę na korzyść Linuxa - benchmark na Win pokazuje mi 8-9.000 natomiast na Ubuntu 12-14.000 - w obu przypadkach mam najnowszą wersję z 03.12.2023

 

jeśli nie działa Wam Pix - czemu nie zgłosicie do samego Pixa - biorą qpę € i cytując ich w tej cenie "We stand behind our software" ;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tadeopulous napisał(a):

ja zrobiłem porównanie - ma jednym dysku mam Win11 - na drugim zalecane Ubuntu + Plazma - ten sam komp - podobne dyski - działa nawet dopalanie CUDowne ;) i widać różnicę na korzyść Linuxa - benchmark na Win pokazuje mi 8-9.000 natomiast na Ubuntu 12-14.000 - w obu przypadkach mam najnowszą wersję z 03.12.2023

 

jeśli nie działa Wam Pix - czemu nie zgłosicie do samego Pixa - biorą qpę € i cytując ich w tej cenie "We stand behind our software" ;)

Próbowałeś? Ja tak...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tadeopulous napisał(a):

ja zrobiłem porównanie - ma jednym dysku mam Win11 - na drugim zalecane Ubuntu + Plazma - ten sam komp - podobne dyski - działa nawet dopalanie CUDowne ;) i widać różnicę na korzyść Linuxa - benchmark na Win pokazuje mi 8-9.000 natomiast na Ubuntu 12-14.000 - w obu przypadkach mam najnowszą wersję z 03.12.2023

 

jeśli nie działa Wam Pix - czemu nie zgłosicie do samego Pixa - biorą qpę € i cytując ich w tej cenie "We stand behind our software" ;)

niestety za ceną pixa nie idzie customer service a twórca wysłuchuje uwag społeczności tylko wtedy kiedy ten głos jest zgodny z jego własnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, orlen napisał(a):

niestety za ceną pixa nie idzie customer service a twórca wysłuchuje uwag społeczności tylko wtedy kiedy ten głos jest zgodny z jego własnym.

Niestety Orlen ma podobne zdanie jak ja. Przy okazji aktualizacji parę lat temu miałem kłopoty z licencją, wysyłałem pierdyliard screenów na życzenie i ta wymiana korespondencji trwała tyle, że pojawiła się następna aktualizacja i po jej instalacji wszystko wróciło do normy. Raczej bez związku z moją korespondencją.

Edytowane przez Gość na chwilę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podczas korzystania z BXT oraz CUDA natrafiam na następujący problem. Gdy po świeżym odpaleniu pixa używam BXT, to CUDA świetnie działa i proces jest błyskawiczny. Jednak gdy próbuję kolejny raz na innym zdjęciu, to już tak szybko nie jest. Widzę w taskmgr, że CUDA niby działa i jest ciut szybciej niż na samym procesorze, ale i tak wielokrotnie wolniej niż przy pierwszym razie. Pomaga dopiero restart pixa. Zauważyłem również, że podczas pierwszego podejścia - wtedy, gdy jest szybko - CUDA w taskmgr są wykorzystywane na ok. 87%, natomiast przy drugim, wolniejszym podejściu na 100%.

 

Czy ktoś z Was zetknął się z takim problemem, albo ma pomysł, co może być tego przyczyną?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@holeris masz najnowsza wersje Pixa? Ja zwlekalem z updatem i zauwazylem ze BXT zwolnil, bo CUDa niby sie zalaczala, ale proces trwal 2 min. Po update wszystko znowu smiga. Musisz tylko pamietac podmienic plik tensorflow.dll w nowej wersji Pixa.

Edytowane przez dimis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, dimis napisał(a):

@holeris masz najnowsza wersje Pixa? Ja zwlekalem z updatem i zauwazylem ze BXT zwolnil, bo CUDa niby sie zalaczala, ale proces trwal 2 min. Po update wszystko znowu smiga. Musisz tylko pamietac podmienic plik tensorflow.dll w nowej wersji Pixa.

Mam tak w zasadzie od zawsze, niezależnie od wersji pixa. Po najnowszym update odświeżyłem również tensorflow.

 

EDIT: problem występuje również niezależnie od wersji w BXT oraz w NXT.

Edytowane przez holeris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.12.2023 o 18:14, tex88 napisał(a):

Nie mogę zaktualizować pluginu, tzn. wykonałem update przez resources->updates i plugin w teorii się zaktualizowal. Zamknąłem pix, otwarłem i nadal mam starszą wersję

 1702660436199864649475828726527.thumb.jpg.662aaaa321d203dc229fcccb25a07d3e.jpg

Musisz wejść w select AI i tam wybrać 4.pb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Szukam rozwiązania

Nowa instalacja pix1..8.9-2

Zainstalowałem Starnet2 ( podmieniałem pliki)

Zainstalowałem BlurXTerminator i nie działa

 

Jak ożenić oba ?  Skąd wziąc "stary/nowy" tensorflow i gdzie go umieścić aby się nie gryzły ?

 

Update: Wgrałem jakiś z 1.8.9-1 z drugiego kompa i chyba poszło. Nie wiem jednak jaka to wersja...

Edytowane przez MaPa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 6/1/2024 at 4:03 PM, MaPa said:

Szukam rozwiązania

Nowa instalacja pix1..8.9-2

Zainstalowałem Starnet2 ( podmieniałem pliki)

Zainstalowałem BlurXTerminator i nie działa

 

Jak ożenić oba ?  Skąd wziąc "stary/nowy" tensorflow i gdzie go umieścić aby się nie gryzły ?

 

Update: Wgrałem jakiś z 1.8.9-1 z drugiego kompa i chyba poszło. Nie wiem jednak jaka to wersja...

 

@MaPa Może ten wpis rzuci jakieś światło. Miałem ten sam problem, głównie korzystam z StarXTerminatora, ale jakiś czas temu, coś blisko 2 miesiące, obrabiając jakieś stare komety coś mi słabo szło z StarXTerminatorem i z ciekawości chciałem odpalić StarNeta2. Jednakże nie chciał ruszyć więc zrobiłem reinstalację po której już działała, ale po której terminatory siadły. Potem wróciłem do terminatorów i już nie korzystałem ze StarNeta. Dzisiaj z ciekawości, po Twoim poście, odpaliłem StarNeta2 i działa bez problemu. W międzyczasie jedynie co robiłem to instalowałem jakieś update do terminatorów i dodałem jakieś 3 nowe skrypty. Mam ostatnią wersję Pix'a 1.8.9-2 i wszystkie update do repozytorium. Jak popatrzyłem to plik tensorflow.dll u mnie ma 208MB a ten z instalacji SterNeta ma 146MB. Mogę Ci podesłać tą dll'kę, możesz spróbować. Ale co spowodowało, że teraz mi działa to nie mam bladego pojęcia.

Edytowane przez tomekL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.