Skocz do zawartości

Witaj na forum skupiającym największą społeczność astronomiczną w Polsce - Astropolis.pl
Zachęcamy do rejstracji, dzięki której uzyskasz dostęp do wszystkich funkcji Astropolis.pl. Po tym, jak założysz swoje konto i zalogujesz się do systemu będziesz mógł zakładać wątki, odpowiadać we wszystkich tematach, oceniać posty innych użytkowników, a także korzystać z rozbudowanego systemu komunikacji między użytkownikami. Jeśli masz już swoje konto, zaloguj się tutaj - w przeciwnym wypadku zarejestruj konto - za darmo - teraz!
Zdjęcie

Fotografia z niebem w tle

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1062 odpowiedzi w tym temacie

PawelBe

PawelBe

astronomy is my life

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 863 postów

*
Popularny

Witam Was.

Jesli ma ktos jakies zdjecia nocnego nieba, ale pokazane w inny sposob niz jestesmy przyzwyczajeni do tego to zapraszam do wstawiania ich tutaj. Osobiscie strasznie lubie tego typu zdjecia i moge sie w nie wpatrywac godzinami. Ponizej umieszcze na poczatek dwa zdjecia. Ale mysle ze z czasem ilosc ich sie znacznie powiekszy.

2720319.jpg
1542178.jpg

Pozdrawiam AstroBrać, Howk

+11

Robson_g

Robson_g

Syriusz

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2327 postów
Rewelacyjne są te zdjęcia! Ja też uwielbiam oglądać te nieco inne zdjęcia astro,
Pozdrawiam :Salut:
0

mpp

mpp

...zagubiony na nieboskłonie...

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1665 postów
Ciekawe, intrygujące, ładne. Czekam na następne.
0
"mpp" rejestrował się na A-F, nie na Astropolis. Zatem (od 03/05/2010) nie będę więcej pisał pod nickiem "mpp".
Życzę Wszystkim ciemnego nieba, dużej radości z obserwacji i dzielenia się doświadczeniami na forum.

Synta 1200/200 na dobsonie + SWA 32mm + TV panoptic 24mm + SWA 15mm + TV plossl 8mm + Vixen plossl 6mm

PawelBe

PawelBe

astronomy is my life

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 863 postów

Ciekawe, intrygujące, ładne. Czekam na następne.

Dziekuje. Ja rowniez czekam na innych uzytkownikow. Bo rowniez bym chcial oko pocieszyc :)
0

Piotrek L.

Piotrek L.

Kanopus

• Społeczność Astropolis
  • 1798 postów
Moje zdjęcie co prawda nie jest tak artystyczne jak Pawła, ale też pokaże ;)

IMG_2715small.jpg

Zdjęcie ma już ponad rok, niestety po zmniejszeniu giną na nim gwiazdki :huh:
Canon 350D, EF-S 10-22, Iso 200 na nieruchomym statywie foto. Czas 15 sec przy f=10mm.
Pozdrawiam :Beer:
+2
Post rekomendują: korkol, zorza_polarna,

bamus

bamus

Szerokopolowiec

• Społeczność Astropolis
  • 1909 postów
klimatyczne zdjęcia. Spróbuję coś znaleźć wieczorkiem i przesłać na forum
0

m_jq2ak

m_jq2ak

Wega

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 919 postów
Inne ujęcie - świateł wózków.
IMG_7550_3.jpg
0

"Szerzenie astronomii, prócz znanych wszystkim iey przysług, nie byłoby ieszcze bez drugiego dla społeczności pożytku: bo ta wysoka umiejętność będąc prawdziwą chlubą i zaszczytem ludzkiego poięcia, w rozwadze tylu wielkich prawd
podnosi umysł do górnieyszych myśli, i czucie do szlachetniejszych poruszeń; a razem wraża wstręt do tego wszystkiego, coby człowieka mogło upodlić i znieważyć.
To czucie godności ludzkiey głęboko wrażone i rozszerzone, byłoby daie mi się wielkim lekarstwem na drobne namiętności, i na przywary wzrastającey cywilizacyi: a zatem silną podporą życia moralnego."

"Trygonometria kulista analitycznie wyłożona z przystosowaniem do rozmiaru Ziemi i do zadań astronomicznych"
Jan Śniadecki

Polecam: http://www.faintfuzz...ingGuides2.html

PawelBe

PawelBe

astronomy is my life

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 863 postów

Moje zdjęcie co prawda nie jest tak artystyczne jak Pawła, ale też pokaże ;)

IMG_2715small.jpg

Zdjęcie ma już ponad rok, niestety po zmniejszeniu giną na nim gwiazdki :huh:
Canon 350D, EF-S 10-22, Iso 200 na nieruchomym statywie foto. Czas 15 sec przy f=10mm.
Pozdrawiam :Beer:

Piotrek, kurcze swietne foto. Wyobrazam sobie jak stoje w tym miejscu gdzie bylo robione zdjecie i gapie sie jak zahipnotyzowany. Naprawdę "łał".

Masz swietna ogniskowa do robienia takich zdjec i moze powinienes sie skusic porobic zdjecia na dluzszym czasie, z jakims detalem w tle , np. drzewo, teleskop czy nawet czlowiek. Bede Cie meczyl o takie :szczerbaty:
0

m_jq2ak

m_jq2ak

Wega

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 919 postów
Wybaczcie mnożenie postów, dopiero po chwili wpadłem żeby odjąć temperaturę kolorów.
IMG_7550_4.jpg
0

"Szerzenie astronomii, prócz znanych wszystkim iey przysług, nie byłoby ieszcze bez drugiego dla społeczności pożytku: bo ta wysoka umiejętność będąc prawdziwą chlubą i zaszczytem ludzkiego poięcia, w rozwadze tylu wielkich prawd
podnosi umysł do górnieyszych myśli, i czucie do szlachetniejszych poruszeń; a razem wraża wstręt do tego wszystkiego, coby człowieka mogło upodlić i znieważyć.
To czucie godności ludzkiey głęboko wrażone i rozszerzone, byłoby daie mi się wielkim lekarstwem na drobne namiętności, i na przywary wzrastającey cywilizacyi: a zatem silną podporą życia moralnego."

"Trygonometria kulista analitycznie wyłożona z przystosowaniem do rozmiaru Ziemi i do zadań astronomicznych"
Jan Śniadecki

Polecam: http://www.faintfuzz...ingGuides2.html

Piotrek L.

Piotrek L.

Kanopus

• Społeczność Astropolis
  • 1798 postów

... z jakims detalem w tle , np. drzewo, teleskop czy nawet czlowiek. Bede Cie meczyl o takie :szczerbaty:

Mówisz, masz :szczerbaty:

IMG_2711small.jpg

Wszystko to samo (artyzmu nadal brak :lol: ), tylko czas 30sek ;) Jak będzie okazja, to porobie nowe, ale póki co, mam tylko stare. :Boink:
+2
Post rekomendują: pawelpm, zorza_polarna,

Mario33

Mario33

Altair

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPip
  • 336 postów
Witam

Aha przypomniały mi się stare czasy z obserwacji patrząc na takie fotki. Pierwsze dwa-Księżyc zaraz po pełni i ja z syncią. Co do drugich to małe porównanie jakie mam warunki przed północą kiedy latarnie uliczne jeszcze "paskudzą" niebo+wysokie chmurki, a drugie po północy. Jak widać światło lamp rozprasza się niemiłosiernie. Zdjęcia porównawcze wykonane w innej porze roku.

Załączone miniatury

• a.jpg
  • b.jpg
  • c.jpg
  • d.jpg

Użytkownik Mario33 edytował ten post 05 luty 2009 - 15:45

0
Taurus 20"

grztus

grztus

Antares

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPip
  • 222 postów
Wczoraj urzekło mnie to zdjęcie, nie jest moje oczywiście, ale na pewno warto pokazać. Muszę popróbować podobnych z moim pojazdem B) :
KLIK
0

EOS 5Ds R, Canon 50/1.4, 70-200/2.8L, Losmandy G11, TS 10" f/4 UNC, Parracor Type II

Limax7

Limax7

Syriusz

• Zjawiska Astronomiczne
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2401 postów
Piękne zdjęcia ! Uwielbiam takie klimaty.
Narazie kilka zdjęć dodam, inne mam na drugim komputerze i może jutro coś wybiorę... :)

2008-12-30 godz 18:04:34 CET
20081230g180434_2.jpg

2008-12-31 godz 16:17:43 CET
20081231g161743_2.jpg

2008-12-31 godz 16:37:28 CET
20081231g163728_2.jpg
0
Pozdrawiam, Adam Hurcewicz
Nikon D7100 + Nikkor AF-S 18-105mm + Sigma APO 70-300mm, Uniwersał 150/900, lorneta 20x80 (rozkolimowana :/ )

Białystok +53°07'09.68" N, +23°08'15.25" E, Alt=164m

kuba_mar

kuba_mar

Wega

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 994 postów
Wrzucałem już kiedyś na forum:
http://astro-forum.o...t...st&id=34157
http://astro-forum.o...t...st&id=34159
http://astro-forum.o...t...st&id=34160

Oczywiście z koniunkcji Wenus-Jowisz
0

Chrzanów 50° 08' N 19° 24' E

http://www.jakubmarchewka.eu - moja fotografia lotnicza

bamus

bamus

Szerokopolowiec

• Społeczność Astropolis
  • 1909 postów
No to i ja dodam cos od siebie:

Jak mi statki na złosć robiły i "teoretycznie" ciemny horyzont nie był już taki ciemny :D :burza: :angry:
swi1.jpg

i widok nad moim domkiem
swi11.jpg

pozdrowienia

Użytkownik bamus edytował ten post 05 luty 2009 - 21:39

0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Polecamy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników