Skocz do zawartości

Astro depresja


Gość saywiehu

Rekomendowane odpowiedzi

"Pięknie położona miejscowość w dużych kompleksach leśnych jak wynika z mapy. To dopiero warunki dla obserwacji. "

 

Dookoła tylko las, niebo mam niekiedy naprawde-miodzio. Myślałem nawet o tym żeby w przyszłości zorganizować jakiś zlocik astroamatorów z regionu. Warunki są bardzo dobre, świeże powietrze.

Może kiedyś B) .

Czekam na pogode to wtedy będę mógł powiedzieć coś więcej czy niebo mam naprawdę ciemne-kiedy lukne przez Syncie, a ona biedna stoi w rogu i się nudzi jak ja. :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Panowie Pwanowie jak DZIECI!!!

Całe życie w Polsce i dalej na pogode narzekacie??!!!

Klimat mamy jaki mamy ten wątek to można ciagnąć do końca Wszechswiata!!!

BEZ SENSU!!!!! Bo az sie nuuuuudziiiiiiiiii bleeeeeeeeeeeee :angry::Boink:

90-100 całych pogodnych nocy na rok!!!(dane dla Suchory z którychś "Przestęps w Gastroskopi"=Postępy?w Astronomii)60-90całych pogodnych nocy dla reszty NARZEKAJĄCYCH !!!też dane z P.A

Więc -...jest super ,jest super ,jest super.....

I O CO TAKI KRZYK?????????????????????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nad Krakowem przeswitywalo niebo i zdazylem popatrzec przez chwile na Wenus. Jakby byla troche jasniejsza to moze w szukaczu by sie wieniec pokazal :szczerbaty:

Plejady, Hiady. A reszte zakryly chmurwy...

Dobre i to. :helo: W koncu od tygodnia niczego nie obserwowalem :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I O CO TAKI KRZYK?????????????????????????????

Jak sobie czlek ponarzeka, to nie liczy juz tego dnia, w ktorym narzekal wiec zostaja jeszcze tylko 264 zachmurane noce. Im wiecej narzeka tym wiecej nocy nie liczy. Wiec wychodzi na to ze ma 100 dni wspaniale, a przez reszte moze sobie ponarzekac. W sumie chodzi o to zeby jak najbardziej zniwelowac czas oczekiwania na dobra pogode. :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario33, gratuluję i zazdroszczę otoczenia! Przepiękne okolice! Tak się składa, że 2 lata temu latem odwiedziłem rodzinkę w Szczecynie i przy okazji zahaczyliśmy o Kraśnik, Gościeradów, Zaklików - a to jak się okazuję rzut beretem od Ciebie... Zresztą jedną z rzeczy, którą będą długo pamiętał jest zapierający dech w piersiach widok rozgwieżdżonego Lubelskiego (Upps przepraszam, to juz zdaje się Podkarpackie) nieba - daję głowę było piękne! - Wiem, bo parę razy bym sobie zęby wybił w trakcie spacerków :D.

Jeżeli chodzi o pogodę to w Inowrocławiu to standard - zachmurzenie przeszło... W WIĘKSZE! :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Wczoraj wieczorkiem luknąłem przez okienko i tu nisko nad horyzontem zaczeły migać gwiazdki. Pomyslałem sobie że to tylko mała dziura w chmurach i nie wyciągałem Synci na zewnątrz.

Po jakichś 10min znowu zerknąłem przez szybe i co- :banan: -tak właśnie niebo było czyściutkie :helo:

Cap Synte i na lukanko. Zanim mogłem popatrzeć sobie- bez kłopotliwego pływania-mineło jakieś 30min.

Byłem naprawde szczęśliwy bo to pierwsze widoki przez mojego nowego telepa. Oczywiście zacząłem od M42 i zaczął się wyścig z chmurami. To było tylko 45min ale dla mnie to wystarczające bo to początek.

Teraz wiem co mnie czeka pod moim pięknym niebem :Beer:

 

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , nooooooo wkońcu będzie lookanie dzisiaj ;]

 

Pogoda dla rybnika i okolic ze Śląska ;D

 

http://weather.icm.edu.pl/java/mgram.php?x...r=&ikonka=0

 

 

Zobaczymy , chmury Sc się cholernie trudno prognozuje, modele sobie z nimi nie radzą tak dobrze jak z chmurami pietra średniego i wysokiego, a wilgoci w atmosferze jest dużo.

Ja w każdym razie dojrzałem przed chwilą merkurego, przez moment, bo później miałam już pięknego Sc str op na całym niebie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko niemów ze deszcz. U mnie sypie śnieg na całego i sporo ju napadało. Drogi, w tym autostrada, oczywiście kompletnie nie odśniezone. :angry:

A wlasnie ze deszcz :szczerbaty: Teraz troche przestalo i kapie z rynny.

Powoli nabieram dystansu do prognoz ICMu... Nie powinno padac - pada. Powinna byc cienka zaslonka z chmur - jest taka ze da rade lac deszcz <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało byc pieknie, kosmicznie i cudownie! A wyszło jak zwykle! Chyba poszukam pracy gdzieś na południu Europy z dala od chmur, deszczu i ptactwa :)

 

 

Jodłowskich warunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko niemów ze deszcz. U mnie sypie śnieg na całego i sporo ju napadało. Drogi, w tym autostrada, oczywiście kompletnie nie odśniezone. :angry:

 

No wlasnie, ja wczoraj "poprawilem" jednemu panu karoserie. Drogi sa niedosc, ze nie odsniezone to jeszcze wyslizgane - na lyzwach mocna by jezdzic. A w chwili obecnej sniezek pada i to calkiem mocno.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.